reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Same pyszności...-------PRZEPISY

reklama
Hej dziewczyny
pomysły na wigilie/
Mam dorsza i szukam przepisów(mama robi tradycyjnie,a ja cos innego chce)
Na pewno zrobie
Ryba z brokułami w cieście - Przepisy kulinarne
i jeszcze jakies danie z dorsza,
pulpeciki z ryby...


A po za tym kutie
bułeczki z grzybami
no i ciasta to moja działka,3 bit,karpatka,krówka...i myśle co jeszcze.
 
Czarna Oliwka - Świąteczny karp po tajsku

ten w zeszłemn roku robiłam
Dorsz po tajsku

Składniki:

  • 1 strączek chili
  • 2 ząbki czosnku
  • 5 cebulek dymek
  • 2 łyżezki cukru
  • 150 ml mleczka kokosowego
  • szczypta kurkumy
  • garść posiekanej kolendry
  • 4 filety z dorsza
  • sól, pieprz
Sposób przygotowania:
Na paste zmiksuj chili z czosnkiem, dymkami, cukrem, sola i pieprzem. Dodaj mleczko kokosowe i ponownie zmiksuj, dodaj kurkume i kolendre.

Każdy filet natnij wzdłuż, posmaruj połową przygotowanej pasty, grilluj 3-4 minuty w temp. 200 st.C. Podpieczoną rybę przełóż na drugą stronę, posmaruj pozostałą pastą i zapiekaj 4 minuty.​
 
Agusia, brzmi pysznie :sorry2: kiedyś zrobię. Na Wigilię to nie da rady, bo Tomek wszystko szykuje, ja pracuję, ale może na Sylwestra :confused:
 
dziewczyny a podajcie przepisy na jakieś fajne ciasta... Chciałabym coś nowego zrobić, bo mama w drugi dzień świąt urodziny odprawia i zadeklarowałam upieczenie dwóch blach i nie mam pomysłu.... Tylko nie jakieś kremowe, bo mama nie lubi... Snikers czy krówka już się znudziła- prawie ciągle jest....
 
ja z ciast robię- a raczej bym chciała jeśli poczuje się lepiej- torb bezowy typu Pavlova no i pijany tort czekoladowy.jeden to wiadomo beza i śmietana no i koniecznie kaśny dzem, a drugi to czekolada czekolada czekolada i wódka, wódka wódka i owoce typu wiśnie, rodzynki orzechy.

ja polecam do karpatki n spód dodawać dżem np. suszona śliwka cos kwaśnego ciasto smakuje zupełnie inaczej i nie mdli.

no i myślę, że to sprawdza się wszędzie: uprażone jabłka z miodem posypane wielką ilością kruszonki z płatkami migdałów roboty mało a smak wyborny.
 
Taki piernik robie,pyszny jest.:-)
http://www.ciasta.net/piernik-z-jablkami.php

1 kg jabłek
1 szklanka cukru
1 cukier waniliowy
2 szklanki mąki z czubkiem
przyprawa do pierników z półtorej łyżki.
3 jajka (może być 4)
4 łyżki stopionej margaryny
1 łyżka oleju
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody

można dodać bakalie (np. rodzynki, orzechy)
Przepis:
Jabłka pokroić w kostkę, zasypać cukrem i cukrem waniliowym. Odstawić na 1 - 1,5 godziny.

Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia, sodą i kakaem. Dodać do jabłek. Następnie dodać roztrzepane żółtka, margarynę i olej. Wszystko wymieszać. Na koniec dodać ubitą pianę z białek oraz bakalie np. rodzynki, orzechy. Ciasto przełożyć na dużą tortownicę lub blachę (wyłożoną papierem do pieczenia). Piec około 1 godziny w temperaturze 180 stopni C.

Tylko zamiat kakao,daje przyprawe do pierników.
Zmodyfikowany Salceson,he,he.
 
Ostatnia edycja:
kochane, szukam pomyslu na smaczny i ladny torcik na urodziny LUSI. zazyczyla sobie tort rozowy na ktorym maja byc serduszka i gwiazdki....ma ktos cos sprawdzonego?
 
u mnie jeśli chodzi o torty tradycyjne to biszkopt z bitą śmietaną ja dodaję często taki krem z dr.odkera do śmietany bitej róźowe opakowanie bo wtedy nie opadają żadne warstwy ale polecam zrobić dzień prędzej.

zazwyczaj docinam biszkopt do tortownicy wciskam w obręcz ciasto nasączę położę dżem jakiś kwaśny ciut kremu owoce znów krem na to kolejny docięty do obręczy ciasno biszkopt nasączę dżem owoce i resztę kremu wygładzę i na noc do lodówy rano łatwo zdejmuję obręcz tort równy prosty gotowy do dekorowania.
 
reklama
Ja mogę polecić krem z serków mascarpone:-)

- 750g serka mascarpone
- 500g śmietany kremówki (30%)
- 4 żółtka
- 1 (niepełna) szklanka cukru

Najpierw miksujemy żółtka z cukrem i mascarpone, a potem dodajemy do tego, ubitą osobno, śmietanę:-) Naprawdę pyszny krem i pasuje do większości tortów: owocowych, czekoladowych czy kawowych:tak:
 
Do góry