reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sery w ciąży

Dołączył(a)
4 Luty 2024
Postów
6
Hej, mam pytanie. Oczywiście wiem, że nie je się serów pleśniowych, oscypków bo głównie są z niepasteryzowanego mleka. Jednakże jak sprawdzić czy ser żółty jest z mleka pasteryzowanego jeśli nie ma o tym informacji na opakowaniu? Kupiłam ostatnio ser Edamski Światowid... przyznaje jadłam go dość często, bo nie wpadłabym na, że może być niepasteryzowany. Na opakowaniu jest tylko informacja , że jest to ser podpuszczkowy dojrzewający, a w składzie mleko. Wiem też, że i tak większość serów podpuszczkowych w Polsce jest z mleka pasteryzowanego....ale jak sprawdzić czy ten akurat też..... Niestety w Internecie nie znalazłam żadnej rzetelnej informacji ...
 
reklama
Ponoć większość serów w Polsce i tak jest z mleka pasteryzowanego.....nie wiem niestety jak to sprawdzić czy na 100%
 
Hej, mam pytanie. Oczywiście wiem, że nie je się serów pleśniowych, oscypków bo głównie są z niepasteryzowanego mleka. Jednakże jak sprawdzić czy ser żółty jest z mleka pasteryzowanego jeśli nie ma o tym informacji na opakowaniu? Kupiłam ostatnio ser Edamski Światowid... przyznaje jadłam go dość często, bo nie wpadłabym na, że może być niepasteryzowany. Na opakowaniu jest tylko informacja , że jest to ser podpuszczkowy dojrzewający, a w składzie mleko. Wiem też, że i tak większość serów podpuszczkowych w Polsce jest z mleka pasteryzowanego....ale jak sprawdzić czy ten akurat też..... Niestety w Internecie nie znalazłam żadnej rzetelnej informacji ...
Możesz spokojnie zalożyć, ze Edam jest z mleka pasteryzowanego.
 
Jeżeli jest wyprodukowany w Polsce, to masz 100% pewność, ze jest z mleka pasteryzowanego. W Polsce nie można produkować serów z mleka niepasteryzowanego. Sery francuskie, szwajcarskie, włoskie powinny mieć oznaczenie, jak nie mają warto spytać w sklepie, np. włoski parmezan jest produkowany z niepasteryzowanego mleka, natomiast bardzo restrykcyjnie, więc nawet lekarze są podzieleni, co do tego - jeść go w ciąży czy nie ;).
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli nie ma żadnej informacji, to po prostu unikałabym takiego produktu... Ja akurat mieszkam we Francji, więc tu trzeba być szczególnie uważnym ;-)
 
Do góry