reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Tak czytam i wiele tutaj pisze ze tego nie zje tamtego nie zje a ja jem . Kilka dni temu w programie miedzy kuchnia a salonem wypowiadala sie doktor dietetyk ze kobieta karmiaca moze wszystko jesc bo jak mamy wiedziec ze to dziecku zaszkodzi jak nawet nie sprobojemy no i ze to jest mylne ze unikac tylu rzeczy... Ze wiele mam przypisuje bole brzuszka swojemu jedzeniu a to poprostu zbiegi okolicznosci. Ja jem wszystko juz od ponad 2 miesiecy i faktycznie malemu nic a jadlam nawet fasolke po bretonsku ,bigos, golabki itd
Heh, no ja, gdy maly skonczyl juz 3 pelne miesiace to staram sie jesc juz wszystko. Na poczatku stosowalam diete, bo najgorsze sa wlasnie pierwsze 3 miesiace, gdy uklad trawienny malca nie jest jeszcze do konca wyksztalcony. Wiem, ze po serze zoltym mial problem z bolem brzuszka i nie dal rady sie wyproznic. Takze nie jadlam go wogole. Teraz znow zaczelam go jest i jest ok. Ogolnie to juz w zasadzie jem wszystko. ;) No, powoli wszystko wprowadzam. :p Jadlam juz nawet pomarancze i ciastka z czekolada. ;) I malemu nic nie bylo. :D Tylko nie podoba mi sie jedna rzecz - sucha, zaczerwieniona skorka na przegubach lokci i kolan. I albo to AZS albo uczulenie na bialko mleka krowiego. Byc moze,ze to pierwsze, bo ja od dluzszego czasu tez mam takie placi ale na ramionach. Nie mialam jak bylam w ciazy. Teraz znow sie pojawily. :/
 
reklama
Hej Dziewczyny,
jeśli chodzi o jedzenie, to ja nie jem np smażonego, nie tylko ze względu na Małego ale przede wszystkim na siebie. Wiadomo, że to tuczy;-)a mi chodzi o zrzucenie kg a nie przybranie. Słodycze też odrzuciłam, bo to zbytek:tak: A w sumie teorie co jakiś czas się zmieniają, jak np co zdrowsze masło, czy margaryna?;-)A każdy robi jak uważa:tak:Ja nie jadłam jeszcze cytrusów, spróbuję po Świętach. Nie chcę żeby Małego zsypało na Święta. Uczulony jest na miód, to już wiem:-)
koralowa przykro mi z powodu brata:-(trzymaj się dzielnie w szpitalu i dawaj znać jak będziesz mogła.
milusia podobnie jak Ty wolę ciepełko ale co zrobić taki klimat
lea wyobraź sobie, że wczoraj mój M pytał, czy chcę masaż;-) nie miałam ochoty bo spać mi się chciało. A z tymi boleściami, to mam nadzieję, że nam przejdą:-) amoniaczki to takie małe ciasteczka ala francuskie, gwiazdki, słoneczka, rybki itp pyszności. Fajnie, że szczepienie masz za sobą, my idziemy w czwartek.
Ola_ gratuluję 2 ząbków:-) u nas na razie nic
oki Mały szaleje mi na rękach, muszę wstać,miłego dnia!
 
Ostatnia edycja:
dzien dobry mamuski :-)
za oknem bialo i zimno :-( ale ladnie:tak:
dzisiaj idziemy do lekarza, ale ja i M z naszymi wynikami. ciekawe jak wyszly. mam nadzieje, ze nie mam juz anemii - zobaczymy. potem lecimy na OSTATNIE juz zakupy :-):-):-) - slodycze, winka grzane, troche chemii mamy do Pl przywiezc. dzisiaj popakuje juz rozne duperele, aby kolejny etap byl z glowy. jutro ostatnie prania :-):-)
agusia - gratuluje gaworzenie i przekretow hehe :-):-):-) nasz tez kilka razy sie obrocil, ale na razie tylko w jedna strone mu wychodzi.
agulek - to milo, ze tesciowa dzwoni i sie pyta jakie potrawy przygotowac :-):-)
Olu_- gratuluje zabkow kochana ;-);-);-):-):-):-)
koralowa - to starszne :szok::szok::szok: co za konowal :wściekła/y::no: jak mozna byc takim lekarzem... powodzenia w szpitalu :-):-):-) trzymaj sie cieplutko. daj znac.
ja karmie mlekiem modyfikowanym - tym samym od poczatku (hiperalergicznym) i tez mamy takie czerwone, szorstkie plamy na nozkach, raczkach, twarzy, a ostatnio zauwazylam na pleckach :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: nie wiem co to. napewno nie skaza (w naszym przypadku). lekarz kazal "olac", po prostu jego skora jest bardziej podatana - nie wiem co myslec, ale w Pl chcemy pojsc prywatnie do pediatry i posluchac innej opini.
Lea - specjalnie kilka potraw przeznacze dla Ciebie :-):-):-) - takze otworz swoja psychike i czekaj na moje fluidy - bede wysylac :-D:-D:tak::tak: - a nie macie polskich sklepow u siebie?? bo my tu kilka mamy i jak mi sie za czyms zateskni, to ide sobie kupic. wiadomo, ze ceny sa :no::wściekła/y::wściekła/y: ale trudno.
milusiu - no my juz jeden caly posilek mamy bezmleczny :-):-):-) takim zarloczkiem jestesmy hehehe - juz kiedys pisalam - polecam buty EMU - z owcza welna w srodku - REWELKA!!!!!!!!!!!!
 
No i muszę się pochwalić, że w nocy wyszedł ten pierwszy ząbek :))) Już puka pod łyżeczką :))) Teraz czekamy na drugiego bo też już na dniach go pewnie zobaczymy :) A mała ślini się okropnie no i marudna oczywiście .... bidulka
 
wow, widze, ze u Waszych dzidziolków juz ząbki :)Sara marudzi, wczraj miala straszny wieczor, ale na razie nic. i dobrze w sumie. ciekawe, co jutro lekarka powie, idziemy na kolejne szczepienie.
widze, ze juz dajecie swoim dzieciakom inne jedzonko niz mleczko.. Sara na razie na cycuciu i jak widac Jej starcza. mam zamiar poczekac co najmniej aż skonczy 5 miesiecy, no chyba ze sie okaze ze za malo przybiera na wadze, ale wątpie ;)


mam pytanko do Was, bo zrobila mi sie nadzerka przez szycie szyjki i mam teraz troche dylemat, bo są 2 metody usuwania, ktore poleca mi lekarz, tzn. elektrokoagulacja (wypalanie laserem) albo krioterapia (wymrazanie). mam sama wybrac, ale nie znam sie na tym kompletnie.. jak myslicie, co lepsze, tzn. skuteczniejsze i mniej bolesne? bo jelsi chodzi o koszty, to oba zabiegi ok. 500 zl.


a- przypominam o głosowaniu na Sarę :-)
Wystarczy otworzyć link i kliknąć 'Głosuj' Sara Białczyk - Konkurs fotograficzny dla rodziców na happytv.pl . Głosować można co 5 godzin do 10. stycznia.
dzięki! :-)
 
hej,

koralowa, riba - u nas też mała ma takie suche placki i ja też mam na ramionach. miewałam wcześniej zamin w ciąże zaszłam.
Pediatra przepisała małej maść z dodatkiem hydrocortizonu - Pimafucort, kilka razy posmarowałam zmienione miejsca i juz prawie nie ma śladu.
a mają też wasze dzieci ciemieniuchę? bo u Lilki też na głowie takie dwa suche placki były. Ale jak posmarowałam maścią - Cutivate - ( ta jest mocniejsza)to znikło w po 1 dniu. Wiadomo to sa maści sterydoe i nie można nadużywać.
Pediatra powiedziała, że to jest spowodowane niedojrzałością gruczołów łojowych i nie ziązane z dietą - bo ja myślałam, że to od czekolady.:zawstydzona/y:

Ja karmię tylko cyckiem, ale juz zakupiłam słoiczek z jabłuszkiem i jabłko+marchewka. Dałam małej spróbować soczku jabłkowego bobovity - ale się krzywiła śmiesznie, nie chciała pić.

czekam aż mała skończy 4 miesiace i zacznę rozszerzanie diety. Lila cycoli tez co 3 godziny w nocy tez juz moge zapomnieć o dłuższym spaniu. Dziecię potrzebuje coraz więcej żarełka, więc niedługo na noc dojdzie mleko z kaszką.

Szkoda, że nie ma w cyckach funkcji : mleko z kaszka :-)

Gratuluję pierwszych ząbków i udanego rozszerzania diety:)
 
Ostatnia edycja:
Martuśka, ja miałam zamrażaną nadżerkę 4 lata temu, nie było to przyjemne uczucie (nogi miałam jak z waty po wstaniu z samolotu) ale nie bolało.

Co do rozszerzania diety, to Zuzka jest na piersi i od paru dni daję jej jabłuszko. Po prostu poczułam, że jest już gotowa, z takim zaciekawieniem patrzy się na nas jak jemy, a jabłko smakuje jej bardzo, otwiera dziobek jak ptaszek w gnieździe:) Z dalszym rozszerzaniem poczekam jak skończy 5 miesięcy, nie spieszy nam się. Jabłuszko to tylko tak dla zmiany smaku.

Zuzka je ok. 6/7 razy na dobę ale ona dosyć długo wisi przy cycku, średnio 20min. Jak nakarmię ją o 20.30, to budzi się o 5, je, przysypia i wstaje ok.8.
 
Czesc kochane to ja GORZKA_SŁDOKA_CZEKOLADA
Juz pisalam na innym watku ze zapomnialam hasla do tamtego konta a nie wiem jak wyslac na maila przypomnienie:( ciapa ze mnie.
daawno mnie tu nie bylo:(
Odrobic was na pewno nie dam rady ale postaram sie na bierzaco teraz byc:)
Podczytalam troszke o jedzeniu. ja tez juz jem prawie wszystko lacznie smazone itp. I nadal karmie piersią:)
Ale mam inny problem moja mala od jakis 2 dni budzi sie punkt o polnocy i nie daje spac w nocy :( nie wiem co jest a tak ladnie przysypiala.. ma drzemki tylko 2 w ciagniu dnia wiec na pewno nie to ze jest wyspana:(
Eh zobaczymy dzis.. wlasnie poszla spac.. wykapalam ją o 20. jak zawsze (19-20) pora kapania i chodzila spac po 20.. no ale dzis ja troszke przetrzymalam wiec zobaczymy.
 
No my dzisiejszy dzien jakos przetrwalismy rechabilitacja masaze no i kontrola zastawki :) Wszystko ok potwierdzilo sie ze Piotrus ma dodatkowa sledzione ale z tym nic sie nie robi lekarz mowi ze duzo dzieci ma ale po prostu o tym sie nie wie bo nie maja robionych usg brzuszka :) Dostal;ismy zielone swiatlo na basen rany wygojone wiec od stycznia bedziemy chodzic :) Jutro na masaze tylko na szczescie:)

NATALIAKWS-(gsc) NO WITAM PO DLUUGIEJ PRZERWIE:)

Dzis moje dziecko zjadlo caly sloiczek marchewki z ziemniakiem( wlasnej roboty bo kupnymi pluje na odleglosc:)
 
reklama
luizka fajnie ze mnie pamietasZ:p
Ja swojej tez dawalam ze sloiczka gerber marchewka jablko deserek ale nie chce jesc..
szukalam samej marchewki ale nie bylo wiec musze chyba sama zmiksowac:p
 
Do góry