reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

reklama
Misssi Jasio bierze teraz syrop (Pulneo) bardziej tak profilaktycznie bo osłuchowo było wszystko wporządku, ale ma go brać bo ja mam nieciekawy kaszel i żeby się ode mnie nie zaraził, przepisała nam go lekarka tak to raczej bym mu nic nie dawała:) Jasiek codziennie pije wode z miodem i cytryną, albo herbatę z sokiem malinowym i raczej chyba takie rzeczy profilaktycznie są lepsze:)
A co do jedzenia to jakiś czas temu Jasio np lubił jajka, a ostatnio jajecznice wypluł, gotowanego też nie chciał. Dziś rano dostał mleko tak o 6:40, a potem niby chciał wstawać ale jakoś zasneliśmy i wstaliśmy dopiero o 10, myślałam że śniadania już nie zje ale zjadł trochę więcej niż pół parówki:) (choć też miał takie okresy że bez problemu zjadał dwie), przed 13 dostał pomidorówkę taką na gęsto z mięskiem i makaronem i prawie cały talerz wciągnął:) i po 15 zjadł pulpeta z ziemniakami, a o 18 nawet sporo budyniu:). Na dobranoc wypił mleko:). Wczoraj było gorzej z jedzeniem, bo mój mąż miał wolne i Jasiek cały dzień ryczał i chodził za tatą, masakra, myślałam że odpocznę a było gorzej niż jak teraz sama siedziałam z Jasiem:). Dziś zupełnie inne dziecko, ani razu nie płakał i nie złościł się. Jasiek jak chodzi do żłobka to tam mają o 8:30 śniadanie, potem o 10:30 zupę, przed 14 drugie danie i ok 15 jakiś podwieczorek. Jak Jasio mniej zje w żłobku to w domu je obiad o 16 chętnie, a jak zję więcej to coś tam w domu zawsze też skubnie. Problematyczne to śniadanie i kolacja:) choć kiedyś chciał jogurt albo serek, albo mleko z płatkami, a ostatnio mówi że nie lubi:) Mam nadzieję, że po tej jego chorobie z jedzeniem wszystko się unormuje, bo ostatnio ładnie przybierałna wadze i rósł, a teraz znów nóżki to ma chudziutkie, ale jego tata ma podobne:)
 
Misssi co do syropków, to ja nic nie daję profilaktycznie, tylko w razie choroby. Na szczęście Marcin mało choruje. Uważam, że jak już lepsze są domowe sposoby tj napisała Madzia.
Madziu co do jedzenia, to u nas bywa różnie ale się tym nie przejmuję, bo ogólnie Marcin ma dobry apetyt. Na śniadanie jada kaszę (ostatnio rzadziej), mleko z płatkami, kanapki, jajecznicę lub coś innego (to co my). A brzusio może już się obniżył, dbaj o siebie :-)
Ja dziś mogłam sobie na spokojnie posprzątać, bo chłopaki pojechali do sklepu. Kupiłam sobie mopa parowego (polecam), a do płytek, szyb itp polecam ocet+woda (1:5) super sprawa i nie trzeba nic innego.
Ostatnio chodzę po lekarzach ale muszę...31 I mam CT mózgu i może wyjaśni się skąd te moje bóle głowy.
Pozdrawiam Was i Maluszki!
 
Madziu dokładnie taki mop sobie sprawiłam :-) w cenie 157 zł, raczej nie lubię przepłacać ;-) dokupiłam sobie do tego ściereczkę z mikrofibry tego typu NAKLADKA CORAL X5 Z MIKROFIBRY MOP ULTRA H2O (2909894147) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., bo w zestawie takiej nie było tylko takie płaskie. Musisz mieć co najmniej 2 ściereczki, trzeba w trakcie mycia zmienić, jak się zabrudzi i uprać. Można je prać ręcznie lub w pralce (tylko bez płynu do płukania). Jak dla mnie super sprawa :-)
 
Agulek Dzięki:) więc sobie też zamówie:) plus dodatkowe ściereczki:) w sumie cena nie jest aż taka bardzo straszna, a za dobrego zwykłego mopa też trzeba sporo zapłacić:) a i tak naszego już trzeba wymienić:)
 
reklama
Hej dziewczynki!
Melduje ze czuje sie fatalnie... mdłosci cały dzien... zero apetytu... i spac bym mogła cały dzien... mało zagladam na bb... 9 lutego mamy pierwsze USG:-D a na pierwsza wizytke ide w piatek albo w poniedziałek (zalezy na kiedy P. wezmie wolne)

Pozdrawiam!
 
Do góry