reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skaza białkowa

jest jeszcze jedno mleko dla dzieci które uczula też nutramigen oraz bebilon pepti , jest to ELECARE które jest sprowadzane ze usa na import docelowy i najważniejsze jest ono refundowane przez NFZ :-)
Odpowiednikiem ELECARE na polskim rynku NEOCATE które nie jest refundowane
 
reklama
Witam! U nas jest niestety również skaza białkowa, okazało się to w pierwszym miesiącu życia, objawiło się bardzo silnymi wymiotami po mleku modyfikowanym i wysypką. Dostaliśmy bebilon pepti, później okazało się, że trzeba pozbyć się z domu również psa, a teraz utrzymujący się katar nie mija. Laryngolog stwierdził, że tak małemu dziecku nie może przepisać nic i najlepiej stosować tylko sól morską, nie sciągać wydzieliny z noska, bo to nic złego. Ale to już 8 miesięcy uporczywego kataru, dziecko mi się czasami w nocy zaczyna dusić przez to, może któraś z was była w podobnej sytuacji i wie co można zrobić? Może któraś zna dobrego lekarza w Łodzi?
 
witam u nas skaza pojawila sie w 3miesiacybyly to czerwone plany na buzi na zgieciach dostalismy mleko nutramigen ale teraz zmienilismy na bebilon pepti gdyz tamtego mleka niemożna było dostać w aptekach .Oli ma prawie 8 miesięcy a od dwóch miesięcy dostała atopowe zapalenie skóry.
 
Elwirka, mojemu synowi zdiagnozowali azs w Rabce mimo, że nie miał ŻADNYCH ZAMIN SKÓRNYCH. Nie wyszły mu na testach żadne nietolerancje pokarmowe, więc wyssali sobie z palca diagnozę, żeby na wypisie nie było: NIE WIEMY CO MU JEST. Atopowe ma mój siostrzeniec, więc opatrzona jestem i od razu wiedziałam, że Rabka wymyśliła bzdury. Potwierdzili to potem i lekarz rodzinny i nowy alergolog. A powiedz, czy to jest diagnoza jednego lekarza (placówki), czy zasięgaliście innych opinii ? Niestety w Polsce szasta się tą diagnozą na prawo i lewo zupełnie bezpodstawnie. A rodzice włosy z głowy rwą i się zamartwiają.
 
Kinia powiem coś niepopularnego ale ja tak robiłam i nam się to świetnie sprawdzało. Otóż wogóle nie stosowałam mleka "sztucznego". Twoje dziecko jest już duże i śmiało możesz gotować kaszki na wodzie lub z dodatkiem tzw mleka sojowego, ryżowego, czy kokosowego. U nas było uczulenie na białko krowie, kurze oraz na gluten. Dodatkowo unikałam jak ognia wszelkich sztucznych barwników, sorbianów potasu i innch chemicznych świństw. Masz więc wyobrażenie ile potraw musieliśmy wyeliminować z naszej diety, ale jest to do zrobienia i naprawdę warto.
 
Kinia, Ala moja młodsza córka ma AZS i podejrzenie astmy oskrzelowej. Zaczęło się wszystko po pierwszej szczepionce. notorycznie miała suchy kaszel i dusiła się w nocy. bujamy się z tym do dnia dzisiejszego. przyczyna... katar spływa po gardle i dziecko w nocy ma problemy z oddychaniem. co nam pomogło... nic. Jest to bardzo duży problem. Na zewnątrz ma niewielki katar albo wcale a po gardle zasuwają gile. jesteśmy pod kontrolą alergologa/pulmonologa. Mała bierze pulmicort, żeby nie zapadała tak często na zapalenie oskrzeli. A nocne duszenie w nocy w wieku 7 mcy skończyło się 2,5 tygodniową wizytą w szpitalu z obturacyjnym zapaleniem oskrzeli. Musisz iść do specjalisty, bo możesz mieć później takie same problemy jakie my mamy teraz. Może uda mu się coś zadziałać. Tylko... znajdź dobrego.. to wielka sztuka....

A i musisz ściągać wydzielinę, musisz.... to wszystko idzie w oskrzela. Jak miarka się przeleje to będzie bardzo źle. bynajmniej u nas tak było. W szpitalu to był koszmar. Mała w nocy wymiotowała, dusiła się, nie spała. Strasznie rzęziła. Nie było wiadomo kiedy z tego wyjdzie. A co do psa. moja lekarz mówi, że pies wcale nie jest tak mocno alergenny. mamy go i jakoś żyjemy.

Przepraszam jeśli Cię nastraszyłam, nie chciałam, jednak na samą myśl tego co przeszłam z Alą nikomu tego bym nie życzyła.
 
Ostatnia edycja:
góralka nie jest to opinia paru lekarzy nie jest w dużm stopniu ale jest kiedy przerwaismy masć na sterydach znowu sie powieksza

kurde to boje sie bo lekarz powiedziła że Oli też może dostać astmę..........
 
Elwirka, Ala była smarowana sterydami od 3 albo 4 miesiąca życia. jak trzeba je używać to ich używaj. Przychodzi moment, że dziecko z tego wyrasta. mała ma teraz rok i chyba 9 miesięcy sterydów do skóry nie używamy chyba od 5 albo 6 miesięcy. Skóra sama się zregenerowała. A o atopii świadczy tylko i wyłącznie bardzo sucha skóra i niewielkie śladowe wysypki, które same znikają. Do kąpieli używamy odpowiednich dla atopików preparatów i jakoś idzie. Choć nie powiem jest ciężko.
 
u mojej córki nietolerancja wyszła w 3 tygodniu zycia. ma teraz prawie rok, pije nutramigen. brała probiotyki, najpierw dicoflor30, poten latopic (oba bez białka). dzisiaj byłysmy u alergologa, testy bedzie miała za miesiąc, bo po najmniejszej ilości jogurtu czy śmietany w zupce zaczynają sie problemy skórne. zeby poprawic smak nutramigenu dodaję kaszkę ryżową bananową albo inna smakową, czasami sinlac, bo mała samego mleka nie chce pić.
 
reklama
Witam wszystkie mamy :)
Szukam odpowiedzi i nigdzie nie moge znalezc.Moze ktoras z Was mi pomoze.Jak u 2 miesiecznego dziecka lekarz alergolog moze wykryc ( potwierdzic ) skaze bialkowa, skoro badania na krew robi sie ok 2 roku zycia.
 
Do góry