reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamusie

Dziewczyny dziwna sprawa.... Na śniadanie zjadłam płatki ryżowe na mleku z odrobiną białego cukru (max 1/2 łyżeczki) - wiem, wiem... :tak: cukier na czczo 97, po 2 godz 119, po 4 od zjedzenia 147 (przysnęło mi się po jedzeniu dlatego pomiary po dłuższym czasie). Po 4 h od zjedzenia dostałam aż takiej wewnętrznej trzęsawki :szok:

o co chodzi :szok:????
 
reklama
hmm powiem szczerze, że nie wiem czemu tak ci się stało-ale coś się te cukry nam wszystkim rozłażą coraz bardziej :-(ja nigdy nie mierzyłam więcej niż 2 godz po posiłku więc nie wiem nawet jakie mogę mieć po takim czasie.
 
Dziewczyny dziwna sprawa.... Na śniadanie zjadłam płatki ryżowe na mleku z odrobiną białego cukru (max 1/2 łyżeczki) - wiem, wiem... :tak: cukier na czczo 97, po 2 godz 119, po 4 od zjedzenia 147 (przysnęło mi się po jedzeniu dlatego pomiary po dłuższym czasie). Po 4 h od zjedzenia dostałam aż takiej wewnętrznej trzęsawki :szok:

o co chodzi :szok:????
Trochę dziwna sprawa, albo jakiś błędny pomiar......nie wiem co Ci napisać Aniu, nie chcę wymyślać, choć nie dalej jak dziś rano zastanawiałam sie ja to u mnie jest, ze ja wstanę rano i zmierzę cukier jest ok, a jak pośpię dłużej to zawsze jest wysoki.....czyżby te hormony ciążowe waśnie rano czy do południa i to w czasie snu jeszcze w większych ilościach się wydzielały- nie wiem ......to taka moje prywatne rozmyślanki i wnioski....ale wiesz co: jutro jadę do diabetologa w Gdańsku, jak mi z mojej sklerotycznej głowy nie uleci to chętnie podpytam, bo też mnie to interesuje i wtedy dam znać.....:tak:
 
hmm powiem szczerze, że nie wiem czemu tak ci się stało-ale coś się te cukry nam wszystkim rozłażą coraz bardziej :-(ja nigdy nie mierzyłam więcej niż 2 godz po posiłku więc nie wiem nawet jakie mogę mieć po takim czasie.
Jak zapytałam mją o wyrzut cukru po zjedzeniu np torta czy innych łakoci w kilka godzin po ich zjedzeniu, to powiedziała, ze absolutnie nie.......więc juz sama nie wiem......niby po 2 godz od posiłku powinien wrócić do normy.....:eek:
 
u mnie dziś szok -po 4 pierogach ze szpinakiem... 167 :szok::szok::szok:
Masakra, dobrze, że w czw mam diabetologa-pewnie podniesie dawki insuliny.

no to witaj w klubie- u mnie po 4 z twarogiem i jog natur 168.....ewidentnie biała mąka robi swoje......ostatnio zjadłam 6 ze szpinakiem i miałam jakoś też podobnie, a dziś pomyślałam, ze zjem 4....i dupa blada..........piję wode, płuczę się......:wściekła/y::wściekła/y:
 
no fajnie-biała mąka mówisz-ale kurka wodna po rosole z makraonem mam normalny cukier, nawet po kawale ciasta z truskawkami miałam 124 i to bez insuliny...a tu te pierogi durne i to po insulinie tak wybijają...
 
Wiecie moja gin kazała mi przytyć, bo od 9 tyg moja waga stoi w miejscu (wcześniej chudłam). Ale jak mam przytyć, jak nawet niezbyt restrykcyjne stosowanie diety cukrzycowej na to nie pozwala....?
Na wyskoki cukrowe podczas snu powiedziała - normalne. Dlatego często budzę się z uczuciem roztrzęsienia...
 
Anka ja na początku podczytywałam inne słodkie mamy i tam była jedna która musiała jeść więcej i bardziej kaloryczne rzeczy zeby przytyć kosztem tego, że dostała insulinę bo wiadomo, że cukry od razu wariowały
 
reklama
U mnie to samo jest z tyciem...też mnie ochrzaniają,a le jak tu przytyć na diecie ckurzycowej i insulinie.Ja na tej diecie mam dobrą przemianę materii, dużo błonnika, same ciemne pieczywo, ryż, makarony itd...
Cukier po kolacji mam 97... ciekawe co mi w czwartek znów powie diabetolog.
 
Do góry