reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkości, pyszności :)

izabela352

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Luty 2007
Postów
2 237
dziewczyny co wy na to, zeby stworzyc watek dotyczacy tylko ciast i deserow? nie wiem jak wy ale ja ciagle biegam po naszych 2 watkach z przepisami i nigdy nie moge znalezc interesujacego mnie posta. a tak moze bedzie latwiej?

a tak wogole to od kilku dni mam nowy piekarnik i zaczynam szalec. dzisiaj upieklam swoj pierwszy w zyciu tort, ktory oczywiscie nie wyrosl jak nalezy ale co mi tam. M bedzie mial niespodzianke na urodziny i to sie liczy.
 
reklama
ja też jestem za:tak:i fajnie by było jak by tak szło uporządkowac te wątki i wszystkie przepisy posegregowac do odpowiednich wątków;-)
 
no co myśle że do zrealizowania:tak:tylko nie wiem czy idzie kopiowac ,przenosic posty do innego wątku:confused:jak by tak szło to chętnie bym się tym zajeła:-)
 
PĄCZKI WYPRÓBOWANY

4 żółtka
10dag drożdży
1szkl. mleka
1/2 palmy (roztopionej)
4-5szkl. mąki
3 łyżki cukru

Zagniesc, formowac paczki i smazyc na oleju. Nie trezba czekac az ciasto urosnie,bo zanim ukulamy wszystkie paczki to one same zdaza urosnac. Ja szprycuje po usmazeniu,bo z powidlami nie umiem dobrze zamknac
 
Ostatnia edycja:
RAFFAELLO WYPRÓBOWANY

Biszkopta przekroić i przełożyć kremem ajerkoniakowym (z paczki).

Na wierzch:
1/2l słodkiej śmietany
biała czekolada
2 śnieżki na mleko
1 duża paczka wiórek kokosowych

zagotować śmietanę z czekoladą (żeby rozpuściła się, trzeba mieszać),a następnie ostudzić. W ostudzonej śmietanie ubić śnieżki i dodać wiórki. Wylać na ciasto.

Wyjątkowy TORT ŚMIETANOWY WYPRÓBOWANY

Placki : 3 łyżki miodu* * roztopić na parze
1 szkl. cukru*
1/2 kasi*
3 jaja
3 łyżeczki sody
3 szkl. mąki + 1 na stół

Wszystkie składniki połączyć i zagnieść, podzielić na 8 części, rozwałkować cieniutko, piec ok. 5 min. Po wyjęciu z pieca wyciskać równe krążki, np. tortownicą,ale pokrywką (średnica taka jak na tort)

Do przłożenia : 1L kremówki * *ubić, dopiero do ubitego dodać cukry
5 śmietanek fix oetkera*
1 szkl. cukru pudru
cukier waniliowy

I przekładamy tą śmietaną,ale po pierwszym dajemy dżem,a pomiędzy resztę śmietanę i obsparowyjemy śmietaną. jemy na 2 dzień jak krążki namiękną śmietaną.
Wychodzi przepyszny tort.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ciasto bezowe z delicjami i kremem oblane galaretką WYPRÓBOWANY

10 białek
1 opakowanie delicji
2 galaretki (smak taki jak wybrane delicje np pomarańczowe)
1 krem np śmietankowy
10 łyżeczek cukru
6 łyżeczek kokosu

Z 10 białek ubić na sztywno piane dodając do niej cukier. Po ubiciu piany dodać do niej kokos i bardzo delikatnie wymieszać. Przełożyć piane z kokosem do formy na ciasto i upiec w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 20 minut. Zrobić krem i wyłożyć na ostudzoną beze. Na kremie wyłożyc kapeluszami do góry delicje i całość oblać tężejącą galaretką. Wstawić najlepiej na całą noc do lodówki albo przynajmniej na 4 godziny.

PYCHA!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry