reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

Kilolek współnymi siłąmi można cuda wymyśleć :) a nie rozpadły Ci sie te kotlety? spiełas je wykałaczkami?
nie, nie rozpadły się i niczym nei spinałam ale schab był szeroki, pokroiłam cieniutko i dobrze rozbiłam. jak włożyłam farsz to sie ładne kieszonki porobily tzn tak sie powybrzusząły, potem jjajko zakeilo i spoko się trzymaly

Kilolek czy możesz zamieścić wiecej swoich przepisów. Uwielbiam twoje dania ;-)
hehe dzięki, jak tylko cos nowego wymyslę to napisze :d

Edit: poddaje się :( właśnie probowąłam upiec biszkopt agi4444 i klops jak zwykle.Super łatwy, mega łatwy to dla mnie za trudne jednak esczez... potrzebuje jakiś przepis dla kretynów :/ ma ktoś? chyba będę zmuszona zrobić biszkopt z torebki (choć nie jest powiedziane, ze by mi wyszedł) i będę udawąła, ze to prawdziwy :/ tylko nigdzie tego nei widziałam...
 
Ostatnia edycja:
reklama
nie, nie rozpadły się i niczym nei spinałam ale schab był szeroki, pokroiłam cieniutko i dobrze rozbiłam. jak włożyłam farsz to sie ładne kieszonki porobily tzn tak sie powybrzusząły, potem jjajko zakeilo i spoko się trzymaly

hehe dzięki, jak tylko cos nowego wymyslę to napisze :d

Edit: poddaje się :( właśnie probowąłam upiec biszkopt agi4444 i klops jak zwykle.Super łatwy, mega łatwy to dla mnie za trudne jednak esczez... potrzebuje jakiś przepis dla kretynów :/ ma ktoś? chyba będę zmuszona zrobić biszkopt z torebki (choć nie jest powiedziane, ze by mi wyszedł) i będę udawąła, ze to prawdziwy :/ tylko nigdzie tego nei widziałam...

Kilolek nie przejmuj sie. Mi ostatnio nawet mega łatwe ciastka nie wyszły. Dlatego nie bede piekła-to nie dla mnie. Ciasto kupie gotowe lub babcie upieka za mnie ;-) Na moje urodziny kupiłam 2 rodzaje ciast i zapłaciłam za nie 12zł -wiec po co sie grzebać?? Myśleć czy sie uda, a ciasta starczyło by na 10osób.
 
Kilolek nie przejmuj sie. Mi ostatnio nawet mega łatwe ciastka nie wyszły. Dlatego nie bede piekła-to nie dla mnie. Ciasto kupie gotowe lub babcie upieka za mnie ;-) Na moje urodziny kupiłam 2 rodzaje ciast i zapłaciłam za nie 12zł -wiec po co sie grzebać?? Myśleć czy sie uda, a ciasta starczyło by na 10osób.
to bardzo nieduzo zapłacilaś, bo ja zwykle za ciasta na 15 osób płacę około 80zł. Kilogram zwykłego tortu kosztuje 36 zł jeśli ma byc ozdobny, dla dzieci cena wzrasta do 46zł za kilogram czyli koło 80zl za 1 tort a ja potrzebuję 2 :/

Ilonko mozna zawsze kupic gotowe placki :) i nie mow nikomu :D nikt nie pozna: )
no ja tam zrobiłam w zeszłym roku

tam da ta dam!!!!!
udalo się!!! (chyba, bo nie probowałam jeszcae, tata jadl mase i byl zadowolony, calośc sprobujemy jutro) trochę się gibnął na boczek, ale co tam..
 

Załączniki

  • IMGP2061.jpg
    IMGP2061.jpg
    22,2 KB · Wyświetleń: 63
hehe no te "biale" to masa z galaretki agrestowej. Nie wiem czemu 2 opakowania cukry pudru musiałam wpakować by się nie lepila, więc kolor straciła zupełnie, no może na białym tle widac by było, ze to zielonkawe.
Biszkopt jest agi4444. Z bliżej nie określonych powodow białka sie nie ubily mimo, ze ubijałam tak długo, ze mikser sie przegrzał. Ale stwierdziłam, że i tak składniki zmarnowałam, piekarnik nagrzałam, więc kit, upiekłami wyszedł całkiem ok.
Ten na zdjęciu jest cąły z masy czekoladowej z przepisu pianistki, nasązany soczkiem jablkowo-winogronowym gerbera bo tylko taki miałam w domu :D ale upiekłam jesczez jedne (bo zrobiłam 2 malutkie) i drugi jest jedna wartwa czekolady, druga galaretki wiśniowe. Bardzo dobry, choć mało tortowy. Acha, masa gorzka niesamowicie. Może nasza glukoza jest mniej slodka niz ta płynna albo cczekolada jakaś zbyt gorzka (wedla) nie wiem, ale ja wpakowąłam jeszcze szklankę cukru krysztal i 2 szklanki cukry pudru i teraz wciąz jest gorzka ale smaczna
 
Ostatnia edycja:
Kilolku mowisz ze ci białka sie nie ubiły :) aby ubic sie nie moze byc żółtka wiec rozdzielajac jajko trzeba uważnie patrzec... no i skórki od jajka tez nie moze byc .... w takich przypadkach zazwyczaj nie ubijesz białka ...
 
Kilolku mowisz ze ci białka sie nie ubiły :) aby ubic sie nie moze byc żółtka wiec rozdzielajac jajko trzeba uważnie patrzec... no i skórki od jajka tez nie moze byc .... w takich przypadkach zazwyczaj nie ubijesz białka ...
hhehe a wyobraź sobie że wiem ;)))) ale naprawde nie było, zawsze uważąm dlatego piiszę,z e nei wim czemu się nie ubiły
 
reklama
kilolku,slicznie! a ten laur to myslalam,ze z bialej czekolady, jaka masa z galaretki? daj przepis :)

ale ci sie jajka trafily!

dla kogo ten tort?
 
Do góry