reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

dziewczyny miałam robić na Sylka sałatkę ale zrobiłam tylko ciasto:-D

ale mam pytanie bo ja niecierpię cebuli powiedzcie czy ona się w sałatce ładnie przegryza że nie czuć jej??
bo np jak robię sledzie a wkrajam całą w kostke i potem buraczki i ziemniaki itp to nie czuć i jest pyyycha.

klopsiki tez uwielbiam i jutro D chciał to zrobię.Robię bardzo podobnie jak Wy.
 
reklama
Z mojego dzisiejszego robienia klopsikow - jak macie chec to zmielcie miesko 2x... dodaje takiej fajnej delikatnosci :-)
 
Delikatności dodaje również bułka rozmoczona w mleku zamiast bułki tartej. Pulpeciki są mięciutkie i delikatne.

Ja zwykle robię z cielęciny wg przepisu z książki kucharskiej;-)

Cleo dodaj mniej cebuli:tak:
 
Aga4444 mój tort czekoladowo-pomarańczowy

Biszkopt upieklam wg Twojego przepisu https://www.babyboom.pl/forum/dziec...89/smaki-smaczki-kulinaria-27794/index97.html tylko ja robiłam małą tortownicę, więc zrobiłam z polowy. Do mąki dodałam 3 łyżki kakao.
Zrobiłam likier - kilka łyżek wódki pół na pół z sokiem z brzoskwini (z puszki)
Do tego krem DELECTA KREM CZEKOLADOWY Z POMARAŃCZĄ dodaje się tylko mleko
i marmolada pomarańczowa (carrefour, ze skórką)
układałam biszkopt, nasączalam. na to marmolada, potem krem itd. Na sma wierzch dąłam polewę czekoladową
 
Goasiu ja Ci napisze jak robie ale bez proporcji bo to zależy ile tego sera zrobisz ale tez od tego jak bardzo intensywne, słodkie nadzienie chcesz mieć.
A wiec ja bez kombinacji robie najprostrzym sposobem.
Twaróg miksuje ze śmietaną albo jog. nat - zależy co mam. Na tyle zeby była konsystencja bardziej nadająca sie do smarowania - tu tez musisz zrobic jak Ci pasuje ;p Jedni lubią bardziej płynne inni sztywniejszą. Ogólnie ja nie lubie grudek.
1. Do tego dodać żółtko, troche cukru pudru i cukier waniliowy albo troszke ekstraktu z wanilii
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry