reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

no to ja wam powiem moje drogie że o wigilię wogóle się nie boję:no::-D:-D:-D
ani o nic... i z głodu chyba nie umrę :-p

w dzięń porodu na obiad dostałam kurczaka curry:-Dz ryżem i sałatką "colesław"
a co tam... do tego ciastko rababarowe z budyniem :tak: to była w sumie obiadokolacja bo podali mi nieco później niż wszystkim ponieważ rodziłam w ten dzień

dzień 2 obiad:.... :-D lasagne :-D do tego warzywa:groszek zielony, mawchew, fasola czerwona, i papryka , do tego zupka warzywna:-)
na kolację sałatka w stylu colesław ale nieco inna, pomidorki koktajlowe, jajko sadzone i czarny chleb,

na śniadania dostawałam płatki owsiane, czarny chleb , tosty i dżemiki pomarańczowe

to chyba nie tak źle co nie?? :sorry::-D:-D:-D
 
reklama
Ka.M'cia tylko pozazdrościć takiego jedzonka w szpitalu. U nas przez miesiąc byś nie uzbirała takiej ilości jedzenia jak Twoj obiad. ;-)
Ja już pomijam fakt,że bardziej niezdrowo niż w szpitalu to ja w życiu nie jadłam.
w sumie każda z nas mogłaby tak jeść tylko nie ma pewności, że nie zaszkodziłoby to maluchowi.

Kupiłam dzisiaj M jak mama, bo pisałyście, ze będzie o wigilii mamy karmiącej. I powiem Wam, ze nic nie ma. Doslownie 4 przepisy i to dość średnie.
 
No to na pocieszenie dam Wam przepis na kurczaka miodowo-imbirowego

Generalnie cały przepis opiera się na glazurze. Trzeba natrzeć elementy kurczaka (ja piekłam udka) i na co najmniej 2 godziny wstawić do lodówki, a potem upiec

Składniki glazury:
3/4 szklanki sosu sojowego
1/2 szklanki octu ryzowego lub winnego (ja zamiast tego dałam sok z cytryny)
1 szklanka posiekanej dymki ze szczypiorkiem
3 łyżki miodu
2 łyżki drobno posiekanego świeżego imbiru (ja dałam z torebki mielony)
2 łyżki posiekanego czosnku (ja dałam tylko odrobinę i też z torebki, można nie dawać wcale)
2 łyżki oleju sezamowego

wymieszac i zapaćkać kurczaka. PYCHA!!
 
mi dwa lata temu mama na wigilie karpia w foli piekła
ale ja karpia w żadnej postaci nie znoszę

mi polozna powiedziala ze karpia wybic moge sobie z glowy. No i ze panga sama chemia, wogole tego nie wolno jesc, a co dopiero w ciazy lub gdy sie karmi. I ze rozmawiala z babka co robi w rybach i ta powiedziala ze mrozonych ryb nie radzi nikomu kupowac i nie bedzie mowic dlaczego bo to obrzydzi wogole czlowieka do ryb. Halibuta tez nie wolno bo za tlusty. Najlepiej dorsza i rzeczne rybki.
Nie dosc tego to najlepiej mam A wyslac nad rzeke z wedka, bo tak bedzie najzdrowiej :eek:
 
mi polozna powiedziala ze karpia wybic moge sobie z glowy. No i ze panga sama chemia, wogole tego nie wolno jesc, a co dopiero w ciazy lub gdy sie karmi. I ze rozmawiala z babka co robi w rybach i ta powiedziala ze mrozonych ryb nie radzi nikomu kupowac i nie bedzie mowic dlaczego bo to obrzydzi wogole czlowieka do ryb. Halibuta tez nie wolno bo za tlusty. Najlepiej dorsza i rzeczne rybki.
Nie dosc tego to najlepiej mam A wyslac nad rzeke z wedka, bo tak bedzie najzdrowiej :eek:
o ile znajdzie w miarę czysta rzekę:sorry:
 
Pamiętam moje posty na temat rosołu jak drwiłam....:-D
Teraz chyba będę jadła non stop....:sorry:( daj Boże aby dziecko nie miało żadnych skaz białkowych , alergii itp )....
Bo zamienię sie w patyczaka już chyba wtedy...
 
reklama
ja poprosze jakies w miare normalne przepisy diety bezmlecznej !! :( bo ja umre ... bede jadla same kanapki z szynka i to bez masła :-(

ja je, takie kanapki... albo z dżemem morelowym chlebek :-)
a do kanapek z szynką zjadam koszmarne ilości surówki\: kapusta pekińska, kukurydza, ogórek kiszony. umiem zjeść całą kapustę na raz :eek:
 
Do góry