reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

spacerówki i foteliki samochodowe

Nuska link nie dziala

Zuzka jest wysoka i jeczy juz od jakiegos czasu ze jej ciasno... strasznie ostatnio urosla juz zdecydowanie kwalifikuje sie do tego fotelika od 15 kg wielka baba z niej ;)
 
reklama
Majandra to nie chodzi o kg (zazwyczaj foteliki skonstruowane są z małym zapasem), ale przede wszystkim o wzrost. Jeśli choć ciut wystaje Maciusiowi głowa nad zagłówek to czas najwyższy na zmianę, to samo dotyczy pasów. Powinny wychodzić tuż nad ramionami, a nie spod nich- przy kraksie kończy się to niezbyt szczęśliwie:no: Przy pięcio punktowych pasach często też uciska ten między nogami (przy ostrym hamowaniu czy sytuacji zderzenia najoględniej mówiąc wiecie co w pierwszej kolejności miażdży...a dzieci już w większości nie są chronione pieluszką) nam trudno to ocenić, ale dobrze przypięte dziecko (czyli z luzem na dwa palce) już może odczuwać duży dyskomfort.
Także jak najbardziej rozumiem Luandzię, bo właśnie przez to, że Muniek wystrzelił w górę musieliśmy zmienić fotelik nawet przed wagą 17 kg:(

Jeżeli mogłabym coś zasugerować (przeżyłam dwa wypadki samochodowe z winy kierowców bezmózgów i mam wiele szczęścia, że skończyło się bez najgorszego, ale to właśnie pasy, poduszki powietrzne i inne zabezpieczenia sprawiły, że wyszłam z tego cało, teraz mam jobla na punkcie bezpieczeństwa:zawstydzona/y::sorry2:)
Przede wszystkim sprawdźcie oceny z testów bezpieczeństwa fotelików (fotelik.info :: foteliki samochodowe dla dzieci na tej stronie zresztą jest wiele innych cennych uwag i porad). Nie wszystkie z tych najbezpieczniejszych są bardzo drogie, jest spora liczba b.dobrych i tanich. A na pewno pamiętacie program uwaga na temat właśnie fotelików i podstawek, które jak słusznie napisała Majandra są w sytuacjach awaryjnych wręcz śmiercionośne:szok:
My dostaliśmy od teścia w prezencie graco, ale jak sprawdziłam oceny to go wystawiłam na allegro, dołożyliśmy i kupiliśmy ten, który uznaliśmy za najbezpieczniejszy i komfortowy dla małego. Druga sprawa jak się okazuje większość fotelików z regulacją kąta nachylenia oparcia może wykorzystywać tę funkcję jedynie przy pustym foteliku- czyli najpierw pochylamy, a potem wsadzamy i zapinamy dziecko więc podczas podróży kiedy w trakcie nam zaśnie nie ma możliwości pochylenia. No chyba, że się zatrzymamy wyjmiemy na chwilę śpiącego delikwenta, pochylimy, wsadzimy i zapniemy...przyznacie, że bez sensu. No i zazwyczaj jest to minimalna regulacja, choć są takie (zaledwie kilka), które mają ciut większą i do użytku w każdej sytuacji. Trzecia rzecz to porządny zagłówek, im grubszy tym lepszy, ale ma w końcu chronić najważniejszą część naszego maleństwa- głowę, nawet kosztem minimalnego ograniczenia widoków dla maluszka. Czwarta to regulacja wysokości zagłówka i wysokości pasów. Im większa tym wystarczy na dłużej, no chyba, że maluszek drobny choć nigdy nie wiadomo kiedy nam pociechy wystrzelą nagle w górę:tak::-)
Miłego i trafnego wyboru Wam życzę:-)
 
Maraniko, my też przy wyborze kierowaliśmy się tymi samymi zasadami, choć mamy fotelik z pięciopunktowym pasem, lecz jak go kupowaliśmy, to wiadomo - Maciuś nosił pieluchę. My mamy Ramatti i chcielibyśmy zostać przy tej marce, ale z tego, co widzę na ich stronie, to nie robią fotelików dla starszych dzieci. A jaki Wy, Maraniko, macie fotelik?
 
poszlismy z W za ciosem i kupilismy dzisiaj Zuzi fotelik ;) takze dzisiaj juz jechala w nowym a Helenka w starym siostry na szczęście nie sprzedałam wkładki redukcyjnej którą do niego dokupiłam jak Zuzia była malutka mam nadzieje że nowy nabytek się sprawdzi bo niestety słono nas kosztował ale co zrobic
 
bardzo fajny ten fotelik, my tez musimy zmienić nasz bo cholerka zajmuje on duzo miejsca i dosc ciasno sie zrobiło :/ tylko Jula warz 13 kilo a wszystkie sa od 15 hmmmm
 
Jestem na etapie kupna Oskarkowi fotelika i proszę Was o opinie - co macie i czy jesteście zadowolone. Wiem, że pisałyście ale linki do allegro nie działają i nie mam pojęcia o czym ;-) no poza niektórymi. Nie mamy niestety kasy za dużo do wydania, tak ze 300zł. Możecie coś doradzić? Co się sprawdza, a co nie?
 
reklama
Do góry