reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

Kochane, moj Michaś jeśli chodzi o wage to 97 centyl (ledwo) a wzrost ponad bo na swój wiek ma 93cm i wcale nie wyglada na grubaska. Ja tez słysze ze ma spoko 2 latka i zawsze zdziwienie innych mam w przychodni. Nawet lekarze sie dziwią. Spojrzałam w książeczke i jak mial 6 m-cy to wazył 8500 a teraz około 13.

Córcia znajomej ma 16 m-cy i wazy 16kg:szok:

Ja bym sie tam za bardzo nie przejmowała. Zdrowe dzieci i to najwazniejsze!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Podobnych mamy synków gabarytowo.
Mój mały w wieku 11,5 miesiąca ważył tylko 11200g i to był ledwie 90 centyl a wzrostu miał 91 cm, czyli jakiś 100 centyl.
A na 5 miesięcy ważył 8800 g/80 cm.
 
reklama
I tak nie można nic na to poradzić, że nasze dzieci są duże, więc nie ma co się zamartwiać. Jak Zuzia zacznie jeść inne rzeczy zadbam o odpowiednią diete :)
Rodzeństwo nie jest grube, więc i ona nie będzie a to że wysoka to nic złego, no chyba, że by miala ze 2 metry :blink:
 
Do góry