reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie dziecka w osobnym pokoju, wasze zdanie.

reklama
Ja z różnych powodów tez nie położyłabym noworodka w oddzielnym pokoju. Mysle, ze taki maluszek potrzebuje bliskości i z doświadczenia powiem, ze ja jako jego mama tez lubię gdy jest obok. Poza tym jak wyżej SIDS. Dużo większe ryzyko gdy Cię nie ma w pobliżu by coś się stało. A tak to będąc obok szybko możesz zareagować. No i wygoda. Mi sie nie chciało wstawać do łóżeczka oddalonego 2m od łóżka i moje dzieci spały i śpią ze mną. A co dopiero lecieć do drugiego pokoju kilka razy w nocy.
 
Nie ma opcji. Pomijając, że lubimy spać wszyscy razem, to mega niewygoda wstawać do dziecka, które śpi w innym pokoju. W końcu i tak się kiedyś wyniesie, a noworodek lepiej, żeby był blisko mamy i taty.
 
Absolutnie nie.
Po pierwsze noworodek potrzebuje bliskości z mamą, przecież jeszcze nie wie, że jest poza brzuszkiem. No i ja też bardzo po porodzie potrzebowałam bliskości. W szpitalu gdy leżał w inkubatorze, czułam się strasznie, że nie możemy chociaż poleżeć razem.
Po drugie większe ryzyko, że coś się wydarzy. O sids pisały dziewczyny wyżej. Mój mały tak ulewał albo chlustał, że bałam się wyjść do toalety i go zostawić samego, a co dopiero na tyle godzin w nocy.
Po trzecie gdy dziecko budzi się w nocy 4 raz to już nie mam siły wstawać do niego (a przecież jego łóżeczko jest obok mojego łóżka) i biorę małego do siebie, bo jest wygodniej. Chyba bym się wykończyła tak latając do innego pokoju.
 
Zalecają żeby do 6 miesiąca dziecko było bliżej rodziców , a jak wygląda to u was ? Rozumiem że na początku obawy o dziecko ale są na rynku dostępne monitory oddechu ? Korzystacie ?
 
reklama
Do góry