reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie dziecka w osobnym pokoju, wasze zdanie.

Spaliśmy i śpimy z Synkiem w jednym pokoju. Na początku spał w swoimi łóżeczku ale Mężowi nie chciało się w nocy wstawać na karmienie więc odkąd przestaliśmy używać monitora oddechu (Snuza - polecam i nie polecam) to śpimy we trójkę w jednym łóżku. I chyba wszystkim się to podoba:)
 
reklama
Od czwartego do 10 miesiąca życia synek spał sam w pokoju i wstawałam do niego tak często i na tak długo jak tego potrzebował. Od 10 miesiąca śpimy razem. Ja akurat ani mąż nie widzimy opcji spania w trójkę, próbowaliśmy, to nie dla nas. Oboje żeby się wyspać potrzebujemy więcej miejsca.
 
Noworodek miał łóżeczko obok naszego łóżka, z opcją spania z nami (od pierwszej pobudki). Jak się dziecko nauczyło porządnie chodzić, czyli po 1,5-roku, to przeniosło się do swojego pokoju, z możliwością przychodzenia do nas. Z możliwości korzystają nadal, codziennie, starsze ma 4 latka, a młodsze 2,5.

Takie dzieciaczki potrzebują bliskości. I ja też potrzebuję je przytulać, takie małe, słodkie i kochane. Jeszcze przyjdzie pora na przeprowadzkę do własnego pokoju na cały czas.
 
Korzystałaś z pomocy niani albo jakiegoś monitora oddechu ?
Nie, dzieci spały w innym pokoju między innymi po to żeby nie zrywała się na każde ich pierdnięcie i steknięcie ;) poza pobudkami na karmienie przez pierwszy rok spały raczej dobrze. Często było tak, że budziłam się bo słyszałam że któreś się przebudziło i zanim wstałam już sobie dalej spało. Ale dzieci są różne, zobaczysz co sprawdzi się u Ciebie najlepiej. Jedyne co mogę poradzić to dbaj od początku o higienę snu, rytulal przed snem i jeśli okaże się że Twoje dziecko nie wymaga Twojego ciągłego kontaktu do snu to pozwól mu pielęgnować ta umiejętność.
 
U nas obydwie corki spaly z nami w sypialni w osobnym lozeczku lub w naszym lozku, jesli zachodzila taka potrzeba. Starsza wyniosla sie juz do siebie sama. Mloda jeszcze u nas gosci.
a nie budziły się nawzajem jak urodziła się druga? Tak się zastanawiam czy po urodzeniu drugiego dziecka nie wyeksmitowac maluchy z mezem do drugiego pokoju żeby noworodek nie budził w nocy starszej. Jak to było u ciebie?
 
Jeszcze zastanawiam się ewentualnie nad jakąś dostawką ale też chciałabym żeby dziecko spało u siebie. Kupiony został cały komplet mebli. W sypialni nie mam zbytnio miejsca i to byłaby najlepsza opcja. Monitor też chce kupić dla swojego spokoju , akurat ja mam taki sen że nic mnie nie obudzi 😂
A jakiej firmy używałaś ?
Ja miałam Baby Sense 5. Teraz wyszły już nowsze. W dostawce nie za bardzo monitor się sprawdzi bo on musi leżeć na twardej powierzchni.
 
reklama
Do góry