reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanko!

Dziewczyny czy wasze maluchy spią jeszcze w ciagu dnia?Moja w ostatnim tygodniu dwa czy trzy razy nie spała w ciągu dnia. Padała dopiero koło 19 najwczesniej.Nadal mleko przed zasnieciem lub koło 22, potem w nocy daje jej sok lub herbatke i 4-5 znowu mleko.Jak jest u was?
 
reklama
Zuzia śpi od 19/20 do 7/8. Przed snem wypija flaszkę mleka,a kolejną dopiero rano,jak wstanie. :tak: W nocy śpi,jak zawsze,bez pobudek. ;-) :tak: :tak: :tak: A w dzień,jak padnie,to śpi po 3-4h. :-D
 
Przemko śpi raz w ciągu dnia,zwykle między 12 a 14.Wieczorem zasypia po 21, a wstaje między 6 a 7.Z tym,że w połowie nocy wędruje do mnie i śpimy do rana razem
 
Ola jeszcze drzemie w ciągu dnia między 11 a 13 ok 1-2h. Bez drzemki zdarzył się jeden dzionek, ale to była wyjątkowa sytuacja - urodziny siostry ciotecznej więc mnóstwo wrażeń i zapomniała o śnie.

Wieczorem zasypia przed 20, a rano jak my idziemy do pracy to wstaje zaraz po nas czyli ok wpółdo szóstej, a w weekendy śpi do 7 (często budzi się wcześniej, zagląda, że my jeszcze śpimy i też jeszcze usypia:-))
 
Ale Wam zazdroszcze tego spania Waszych dzieci. Oliwka odkad skonczyla rok wogole nie spi w dzien :-( Tylko czasami w samochodzie zasnie na 20 minut :baffled:
 
Michaś w ciągu dnia spi około 2 godzin tak od 12:30 do 14:30. Wieczorem zasypia około 20:00 a budzi się około 7 rano :tak::-D. Taki spioszek z niego :tak:, ale nie każde dziecko tak ma, mojego męża siostry córcia od roczku nie spała już wogóle w dzień :tak: (Luczynko całkiem jak Twoja Oliwka)
 
Luczynko a ja nie mogę się doczekać kiedy Ola przestanie spać w dzień, bo zawsze jak gdzieś jedziemy to trzeba kombinować, żeby zachować tą porę drzemki, a tak to problem byłby z głowy.
 
Madziu uwierz mi - nie wiesz co mowisz :no: ja nie mam ani sekundy dla siebie, bo Oliwia jest bardzo absorbujacym dzieckiem, wogole nie lezy, nie odpoczywa, nie siedzi i nie oglada spokojnie bajek tylko caly czas w biegu a ja wysiadam przy niej :baffled: w takim tempie to powinnam byc chuda jak szpila a mam taka nadwage ze szok :szok::zawstydzona/y::-( to chyba z nerwow (zawsze tak mialam) bo przy niej idzie sie niezle wnerwic :-pmoje Sloneczko :-p:-D a! i moja Oliwia potrafi wstac o 6-7 rano, calyd zien biegac a wieczorem isc spac dopeiro okolo 22 :baffled: wiec docen swoje kochana spiaca coreczke :tak::-)
 
Luczynko no to już rozumiem czemu zazdrościsz mamom drzemkowiczów. Ola aż tak absorbująca nie jest, potrafi 20 minut siedzieć sama i oglądać książeczki albo zająć się sama klockami albo wkładaniem i wyjmowaniem rzeczy z brudownika albo pralki (to od zawsze jest jej ulubione zajęcie).
Dla mnie drzemka Oli nie jest żadnym wytchnieniem, bo zanim wrócę z pracy już dawno się wyśpi, a zresztą i tak przeważnie śpi na spacerze więc w domu muszę się trochę nagimnastykować, żeby wszystko ogarnąć.
A czas dla siebie mamy po 20, a że chodzimy spać z kurami to mamy go naprawdę niewiele
Dużo siły życzę:-)
 
reklama
Mam podobnie jak Luczynka tylko,ze moja czasami śpi w dzień.Na działce że oba maluchy ,to troche zmuszałyśmy je do spania koło południa.Póżniej zasypiały jednak dopiero koło 22.
 
Do góry