reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sprawa alimentacyjna

witam!
mialam juz pierwsza sprawe o alimenty.W ktorej żądałam oprocz alimentow także zwrotu kosztow 3 miesiecznego utrzymania w okresie okoloporodowym.Nie jestesmy malżenstwem a moj ex w czasie ciązy nie interesowal sie moim stanem ani nie kontaktowal sie ze mną.

Ojciec dziecka wziął adwokata ktory w odpowiedzi na mój pozew napisal min."wnoszę o zasądzenie od powódki na rzecz pozwanego kosztów postępowania, w tym kosztów zastepstwa procesowego wedlug norm przepisanych" oraz "wnoszę o oddalenie powództwa w zakresie zasądzenia na rzecz powódki kwoty **** 3 miesiecznego utrzymania w okresie okoloporodowym"
Moje pytanie brzmi:
1.czy sąd moze mnie obciązyc kosztami postepowania?
2.czy powinnam w odwolaniu napisac pismo o oddalenie kosztow?Dodam ze zarabiam najniższą krajowa a pozwany 3 x wiecej ode mnie.
3.I czy sąd może oddalic wniosek o przyznanie mi należnej kwoty w tym 3 miesiecznym okresie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ad 1 Tak.
Ad 2 Generalnie koszty ponosi ten, kto przegra, a nie ten kto zarabia więcej.
Ad 3 Sąd jest niezawisły i po zapoznaniu się z dowodami orzeka w sprawie. Może orzecz na Pani korzyść lub nie.
 
witam

czy jesli podczas sprawy alimentacyjenej okazałoby się że istnieją przesłanki do ograniczenia praw rodzicielskich sąd może to zrobic ? czy konieczne jest drugie postępowanie tzn osobne??
 
jaki akt urodzenia potrzebny jest do pozwu o alimenty skrócony czy pełny jeśli dziecko pochodzi ze związku nie małżeńskiego??
 
Witam

dostałam z sądu wezwanie do usunięcia braków formalnych pisma procesowego tj załączników do pozwu
moje pytanie jak mam zatytułowac pismo w którym odpowiem na to wezwanie i czy brakujące załączniki mam w tym pismie dać jako załączniki do tego pisam??
 
reklama
Do góry