reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sprawa o alimenty i ustalenie

Jak mylicie czy jest szansa wygrac sprawe o alimenty gdzie bede sadzila jego rodzicow ktorzy maja inne rodziny. Jest wogole jakas nadzieja ze wygram ta sprawe. Nigdy sie z takimi sytuacjami nie spodkalam. Nikt az takiego przypadku niemiam.
ticker.php

024013950.png
 
reklama
a ja chciałam się tylko pochwalić... w piątek dostałam postanowienie:sędzina ograniczyła prawa rodzicielskie ojcu mojego maleństwa. niestety on może się odwoływać więc... apelacje pewnie złoży.
póki co jestem już spokojniejsza i silniejsza. bo poradziłam sobie sama bez adwokata :)
 
a ja chciałam się tylko pochwalić... w piątek dostałam postanowienie:sędzina ograniczyła prawa rodzicielskie ojcu mojego maleństwa. niestety on może się odwoływać więc... apelacje pewnie złoży.
póki co jestem już spokojniejsza i silniejsza. bo poradziłam sobie sama bez adwokata :)
Jakie dalas dowody do tej sprawy.

Zatanawiam sie czy matka pozwanego bedzie chciala i bedzie miala prawo domagac sie prawa widzenia dziecka? Wolala bym by go wiecej nie widzila juz nigdy

024013950.png

ticker.php
 
Jak mylicie czy jest szansa wygrac sprawe o alimenty gdzie bede sadzila jego rodzicow ktorzy maja inne rodziny. Jest wogole jakas nadzieja ze wygram ta sprawe. Nigdy sie z takimi sytuacjami nie spodkalam. Nikt az takiego przypadku niemiam.
ticker.php

024013950.png

a masz juz zasadzone alimenty???
bo od rodzicow ex nie tak latwo podac o alimety na dziecko,
w pierwszej kolejnosci on musi ci placic,jak nie to komornik sciaga,jak masz mozliwosci wnosisz o fundusz i jak go nie mozesz ze wzgledu ma dochow,to dopiero wtedy rodzicow exa wnosisz o alimenty--tak mi sie wydaje
ale zeby oni placili na twoje dziecko musza miec na to kase,bo jak malo zarabiaja czy sa na rentach czy emeryturach to raczej malo prawdopodobne,
 
Ostatnia edycja:
a masz juz zasadzone alimenty???
bo od rodzicow ex nie tak latwo podac o alimety na dziecko,
w pierwszej kolejnosci on musi ci placic,jak nie to komornik sciaga,jak masz mozliwosci wnosisz o fundusz i jak go nie mozesz ze wzgledu ma dochow,to dopiero wtedy rodzicow exa wnosisz o alimenty--tak mi sie wydaje
ale zeby oni placili na twoje dziecko musza miec na to kase,bo jak malo zarabiaja czy sa na rentach czy emeryturach to raczej malo prawdopodobne,
Zapomnialam dodac ze ojciec dziecka nie zyje wiec zostaja rodzice bo ojciec dziecka nie pracowal wiec dziecko renty nie dostanie.
ticker.php
 
Mozi ma racje na poczatku musisz miec zasadzone alimenty od ojca dziecka i naprawde jezeli nei ebdzie ichz czego sciagnac. albo beda zasadzone niskie alimenty, bo ojciec nie ma mozliwosci palcenai wyzszych mozesz rozwazyc sprawe podania dziadkow o alimenty.
sprawy sa bardzo trudne.
sama mam taka za soba, tylko ze u mnie chodzilo o zaleglosci alimentacyjne.
wyroku w sprawie nie bylo bo rodizce exa zaraz po tym jak dostali wezwanie do sadu splacili zaleglosci i nadpalcili bierzace alimenty. tylko oni raczej wystraszyli sie tego ze przy ich sytuacji materialnej sad i tak karze im to splacic.
 
Mozi ma racje na poczatku musisz miec zasadzone alimenty od ojca dziecka i naprawde jezeli nei ebdzie ichz czego sciagnac. albo beda zasadzone niskie alimenty, bo ojciec nie ma mozliwosci palcenai wyzszych mozesz rozwazyc sprawe podania dziadkow o alimenty.
sprawy sa bardzo trudne.
sama mam taka za soba, tylko ze u mnie chodzilo o zaleglosci alimentacyjne.
wyroku w sprawie nie bylo bo rodizce exa zaraz po tym jak dostali wezwanie do sadu splacili zaleglosci i nadpalcili bierzace alimenty. tylko oni raczej wystraszyli sie tego ze przy ich sytuacji materialnej sad i tak karze im to splacic.
No tak ale on nie zyje to jak od zmarlego zdac alimntow. To nie realne.
ticker.php
 
nie chce niepotrzebnie wprowadzac w blad. ale dodatkowe wnioski to mozna wprowadzac rowniez ustnie na rozprawie. u mnie tak mecenas zrobila, ustnie wniosla na rozprawie o zabezpieczenie alimentow. i sad na tej samej rozprawie mi je przydzielil. tzn dziecku.

niewiem jak z ograniczeniem praw ale moze tez tak mozna?
I co bedziesz chciala brac adwokata bo ja mysle ze jak bede nowa sprawe zakladac to bede brala adwokata jeszcze niewiem czy w pozwie to ujac czy dodatkowo dolozyc pismo z proba o adwokata.
Co sie nie odzywaszd omnie?
ticker.php
 
w takiej sytuacji owinnas dostac alimenty, tylko pewnie sprawa bedzie bardzo trudna.
najlepeij skorzystac z pomocy jakiegos prawnika, nie koniecznie platnego.
 
reklama
w takiej sytuacji owinnas dostac alimenty, tylko pewnie sprawa bedzie bardzo trudna.
najlepeij skorzystac z pomocy jakiegos prawnika, nie koniecznie platnego.
No wlasnie mysle otym bo raczej sama sobie nie dam rady zastanawiam sie czy pranie brudow tez bedzie. Nie wiem czy dam rade znowu przechodzic to. Nie wiem jak mam dostac adres jego ojca wiem jak sie nazywa i miejscowosc znam w ktorej mieszka i to tyle. Matki dane znam ale chciala bym ich sadzic obydwoch bo matka nie pracuje wiec male bede miala alimenty a ojciec pracuje wiec chcialam polaczyc aby obydwoje placili mi Jak myslicie uda sie mi?
ticker.php
 
Do góry