reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
mojej kolezance zabrali CHB jak jej mąż stracił prace i był na zasiłku, ona miesiąc pózniej zaczeła pracowac ale juz jej nie wznowili, i wydzwania tam i nic nie moze sie dowiedziec:baffled:
to moze poradzicie co ona ma zrobic :eek:
 
musi byc inny powod zabrania ChB.
moze dostala list gdzie mial potwierdzic ze dalej przebywaja dzieci na tereni Ie.i go nie odeslala... zapytaj sie czy przypadkiem w miedzy czasie nie zmieniala adresu zamieszkania .
 
oni mieszkają cały czas pod tym samym adresem, czekali na zasiłek 2 lata,potem im go wypłacili do dnia w którym jej mąż stracił prace i powiedzieli ze juz im sie nie nalezy, miesiąc pózniej ona zaczeła pracowac i znowu czeka i czeka i nic a jak dzwoni to mówią ze sprawa w toku a mysle ze w takim wypadku powinni jej wznowic od razu, moze poprostu ma pecha:baffled:
 
Jest taka zasada,że zasiłek na dziecko CHB zapisany jest na matkę.A matki czasem nie pracują.Co innego jeśli zasiłek zapisany jest na ojca.Wtedy sprawdzają czy składki PRSI są opłacane.
Ale to raczej tyczy się tego czy ojciec dziecka przebywa na terenie Irlandii.
Nam proponowali przepisanie CHB jeśli zjeżdzałabym do Polski na stałe(sama z dziecmi) na ojca by nie stracic prawa do zasiłku.
Niestety nie wiem jak to się ima bezrobotnych.Ale mój brat,kuzyn są na zasiłkach już prawie rok a CHB im płacą :tak::tak:
 
dokladnie ja ma tez mase znajomych ktorzy sa na bezrobotnym i pobieraja ChB .. i nieraz nawet oboje nie pracuja wiec to chyba nie jest powod .. ja bym sie jednak sklaniala ku temu iz nie dopelnili jakis formalnosci najprawdopodobniej nie odeslali listu ..a teraz nagminnie weryfikuja wszytkich , a to ze zostal zwolniony z pracy i w tym samam czasie zabrali Ch B to zwykly zbieg okolicznosci.

musza dzwonic i sie dopytywac napisac list nie wiem :sorry:
 
A ja znów z pytaniem do dziewczyn które mają zwolnienie H&S
otóż przysłali mi pismo że będę otrzymywać wynagrodzenie w kwocie 204e i jeśli mi to nie odpowiada to mogę w ciągu 21 dni zgłosić się o ponowne rozpatrzenie pisma
zaznaczałam że jestem zatrudniona na full time czyli moja wypłata niby powinna wynosić ok 370e tyg (nie dodwawałam jednak że pracowałam tylko po 3 dni i dostawałam mniej) i że już od 3 lat pracuję w Irlandii ...
chciałam się dowiedzieć ile mniej więcej wy dostajecie i do kiedy mogę korzystać z tego zwolnienia??
z góry dziękuję za odpowiedź bo nawet nie wiem czy taka kwoyta jest ok czy nie bardzo....
 
A ja znów z pytaniem do dziewczyn które mają zwolnienie H&S
otóż przysłali mi pismo że będę otrzymywać wynagrodzenie w kwocie 204e i jeśli mi to nie odpowiada to mogę w ciągu 21 dni zgłosić się o ponowne rozpatrzenie pisma
zaznaczałam że jestem zatrudniona na full time czyli moja wypłata niby powinna wynosić ok 370e tyg (nie dodwawałam jednak że pracowałam tylko po 3 dni i dostawałam mniej) i że już od 3 lat pracuję w Irlandii ...
chciałam się dowiedzieć ile mniej więcej wy dostajecie i do kiedy mogę korzystać z tego zwolnienia??
z góry dziękuję za odpowiedź bo nawet nie wiem czy taka kwoyta jest ok czy nie bardzo....
a ile czekałas na decyzje? bo ja czekam 5 tygodni i żadnej odpowiedzi nie dostałam, a z tego co czytałam na ich stronie to sie dostaje tylko 204 euro ale mam nadzieje ze tez dadzą mi więcej
 
reklama
musi byc inny powod zabrania ChB.
moze dostala list gdzie mial potwierdzic ze dalej przebywaja dzieci na tereni Ie.i go nie odeslala... zapytaj sie czy przypadkiem w miedzy czasie nie zmieniala adresu zamieszkania .
no wlasnie dziewczyny mi tez zatrzymali,powiedzieli ze im nie odeslalam listu:-)chociaz jakies 6 misiecy temu juz raz odsylalam ale coz,,,,,,,,,,,mam potwierdzenie od lekarza i ze szkoly ze tu przebywamy:crazy:wiec im dzis wysylam
 
Do góry