reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Dziewczyny mam pytanko: złożyłam papiery o irlandzki paszport Express, pisze ze 10 dni roboczych, ale od poniedziałku jak sprawdzam status to cały czas stoi na tym że jest zarejestrowany i nic nie rusza, a dzisiaj już czwartek. Czy myślicie że faktycznie sie wyrobią w te 10 dni?


Ja wyrabialam corce i czekalismy z tego co pamietam 6 dni takze spokojnie wyrobia sie napewno:tak:
 
reklama
KOchani mam pytanie. Na poczatku stycznia musialam isc do urzedu aby nie pobierali mi emergency taxu ,bylam w urzedzie a ze byla duza kolejka zostawilam forme A12 uzupelniona wrazz z moim P 60. Tax mi zredukowali zwrocili co za duzo pobrali ale nie mam P60 z zeszlego roku? Gdzie je moge odzyskac?Orientujecie sie moze??Z gory dzikuje :)
 
Jesli zostawialas p60 w Revenue to mozesz pojsc tam i Ci dadza, ale tylko kopie. Przynajmniej w moim przypadku tak bylo. Pracodawca Ci nie da, bo ten dokument daje sie tylko raz, ewentualnie tez tylko kopie - tez wiem z wlasnego przykladu ;-)
 
Witam
Mam takie pytanie: czy należy się mojej córce zasiłek pielęgnacyjny lub coś takiego podobnego? W Irl jestem od 5,5roku teraz nie pracuje i mój mąż też nie,mamy socjala i dostaje ChB.Jej historia jest taka że od urodzenia ma problemy z lewą nogą czyli ma dysplazję biodrową. Od pierwszej wizyty w szpitalu na oddziele ortopedycznym miała specjalny plastik na nogi i bioderko, w wieku 11 miesięcy lekarz doszedł do niosku żeby włożyć ja do gipsu na 4miesiące. Od 2 miesięcy jest bez gipsu i dziś byłam z córką na wizycie i nie ma żadnej poprawy i gdy córka skończy 2lata to będzie mieć operację. Czy ktoś miał podobną sytuację? Bardzo proszę o pomoc
 
Dziewczyny powiedzcie mi co mam zrobic-skonczyla mi sie ta europejska karta ubezp. chcialam odnowic ja przez neta ale niestety zmienilam adres i pisze tam, ze musze isc do local health center zeby ja odnowic. A jakbym zlozyla nowa aplikacje przez nata nie byloby na to samo?? Moze, ktoras z Was juz miala taka sytuacje? z gory dzieki za odp. :tak:
 
reklama
Do góry