reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

dlaczego piszesz że nie ładnie robią-pobierając te pieniądze?? sądze że każda z nas by nie odmówiła. nie bronie ich,ale także nie potępiam poniewaz zgłosili do chb że zjeżdzają na stałe do pl, a oni zamiast im to zamknąc to wciąż kontynują. i dodatkowo kontaktuja się z nimi na polski adres i gdzie u jest sprawiedliwość, irl non toper cos ucina, zwłaszcza na zasiłkach dla dzieci
 
reklama
Żeby się później nie okazało że muszą je oddać... Nie podoba mi się takie zachowanie, "jak dają to biorę" a później "nie mam z czego oddać"
 
mam pytanie - jak mam medical card i urodziłam dziecko to co muszę zrobić, żeby małemu też wyrobić? bo mam sprzeczne informacje...

i jeszcze jedno - wyrabiał ktoś ostatnio paszport w ambasadzie? wiecie czy teraz długo trzeba czekać?
 
Gosia - wystarczy wygooglowac polska ambasade w Dublinie i masz wszystkie informacje ,ktore szukasz.. z reguly oczekiwanie na paszport to 4 tygodnie...
Informacje paszportowe

O Medical Card sie nie wypowiem,bo nie posiadam...
 
mam pytanie - jak mam medical card i urodziłam dziecko to co muszę zrobić, żeby małemu też wyrobić? bo mam sprzeczne informacje...

i jeszcze jedno - wyrabiał ktoś ostatnio paszport w ambasadzie? wiecie czy teraz długo trzeba czekać?


a ja wysłałam im list z pytankiem o md dla małego, dołączyłam kopie pps i aktu urodzenia i karte otrzymaliśmy w przeciągu 2tygodni.
a propo tego paszportu- na ile teraz dzieci dostają?? wciąż na rok czy na 3??
 
Czy ktoś tez nie dostał Child Benefit? W lutym miałam papiery do wypełnienia, wysłałam i teraz patrzymy i kasy nie dostałam :angry: buuuu
Miał ktoś tak? Wiecie może jaka może być przyczyna?
 
My chyba dostalismy ChB. Nawet nie sprawdzalam :nerd:

Dziewczyny, apropo MC, jak sie ma owa karte, to tez trzeba miec stalego lekarza? Czy mimo to mozna pojsc do innego? No i jak wyglada tu dentysta z MC? Nigdy nie mialm MC, pytam orientacyjnie, bo moze czas sie postarac...
 
reklama
dranissimo- ten lekarz co ci podpisze wniosek na MC bedzie juz twoim lekarzem i tylko do niego bedziesz mogla chodzic chyba ze w danej przychodni maja kilku lekarzy ze wspolna praktyka tzn jesli sie razem rozliczaja.A i lekarz musi przyjmowac nie dalej jak 5mil (tak przynajmniej kiedys bylo ale chyba tez od danej placowki to zalezy);-)
Co do dentysty wiem, ze mozna bylo robic 2zeby w ciagu roku (plabowac bo nie wiem jak z leczeniem itp) Ale nie jestem pewna wiec moze, ktoras z dziewczyn bedzie wiedziala lepiej. :sorry:
 
Do góry