reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzędowe - co należy zrobić po porodzie, aby żyć z biurokracją w zgodzie?

reklama
Sokoja ja rozliczałam się w innym US niż składałam wniosek.o wydanie zaświadczenia i musiałam czekać tydzień. Zato.w.ZUS od ręki mi dali (w 2012 miałam skomplikowane status studenta, umowa o pracę, zlecenia) dlatego brqlam zasqiadczenie, mój M wypełnił oświadczenie.
 
nie dołujcie mnie nawet, że tyle tego jest?!
czy zaświadczenie z US to wysyłałyście prośbę żeby Wam wystawili? Czy wystawiają na miejscu? Ja mam tylko zaswiaqdczenie od gina,a do mopsu dopiero się wybiorę.

Ja wczoraj byłam w US po to zaświadczenie i wydali mi od reki.
 
Zlozylam dokumenty ale okazało się ze mój gin na pieczątce nie ma napisane ze to gin i teraz musi byc jakoś to zaswiadczone inaczej, ewentualnie przez położna a on tam gdzie mnie przyjmował nie miał położnej i ja się teraz w ogóle zastanawiam czy on ma specjalizacje... Kim on jest. Prowadził mnie tylko w pierwszym trymestrze. Dzwoniłam do niego ale nie mógł rozmawiac a teraz nie odbiera. A e tej przychodni mi nie pomogą tj muszę z nim się kontaktować :/ kuzwa już nigdy nikomu ich nie polece!

I jaja wyszły z dochodem, okazało się ze w ZUS wykazali mi składki za 7 miesięcy i ona dzieli dochód przez 7 a defakto jeszcze dwa miesiące jeszcze pracowałam na um zleceniu i powinna dzielić przez 9. Poradziła mi żebym nie składała tego dok z ZUS. Tylko wypełniła. Oświadczenie z dopiskiem za 9 m-cy... Kurcze sama nie wiem czy dobrze zrobiłam.. Żebym za 1000 zl problemów nie miała z prawem :/
 
Nooo właśnie a moja karta ciąży została w szpitalu i nie poprosiłam o ksero... Mają dosłać faxem to zaświadczenie, znaczy się mieli to dzisiaj zrobić, ciekawe czy zrobili... i mają przesłać oryginał pocztą. Za tydzień zadzwonię do urzędu sprawdzić czy to dotarło w ogóle...

A ona mi zabrała akt urodzenia Melanii - wolno jej?
 
jaki jest próg, którego nie można przekroczyć w becikowym?
to się dzieli na 2 czy na 3 (ja, mąż dziecko?)

któraś już obliczała?
 
reklama
Do góry