reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ssanie kciuka 3 m-czne dziecko

Elamama

Aktywna w BB
Dołączył(a)
19 Sierpień 2017
Postów
70
Witam, mam pytanko-czy Wasze maluchy tez ssaly kciuka w tym wieku? Moja mała robi to bardzo intensywnie zwłaszcza w nocy lub gdy zasypia.Czy lepiej podać jej smoczek (nie toleruje go zbyt dobrze), siłą wyciągać z buzi czy ja tak zostawić ?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Rozwiązanie
Mój najmłodszy syn ssał paluszki jako naturalny etap rozwoju jak miał około 2/3 miesięcy. Teraz ma 6 miesięcy i już nawet dokładnie nie pamietam kiedy przestał. Znam niestety dzieci które paluszki ciumkaja nawykowo mając 3 lata i z opinii mam wiem ze ciężko jest bardzo oduczyć bo właśnie "paluszków nie wyrzuci".
Mój najstarszy syn nie chciał smoczka, nie znosił, córka używała tylko w samochodzie, a najmłodszy od czasu do czasu zasypia ze smoczkiem. Smoczek to nie jest jakieś zło, jak jest używany rozsądnie to jest duża pomocą dla rodziców.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
reklama
Moj ssal i sam sie oduczyl a smoczkiem plul na kilometr:)
A o smoczku napisalam dlatego ze jakby to bylo takie zle to by dzieckow brzuchu tego nie robilo.

Wiesz, generalnie dziecko w brzuchu nie ma zbyt wielu "atrakcji" i naturalnym jest, że do "zabaw" wykorzystuje dostępne tam zasoby- swoje rączki, pępowinę, wody płodowe. I dla przykładu- dziecko ściskające w dłoni pępowinę (co niejednokrotnie się przecież zdarza) robi to, pomimo iż z naszego punku widzenia jest to "złe". Tak więc tłumaczenie, że dziecko w brzuchu by czegoś tam nie robiło, bo to jest złe, jest raczej marnym tłumaczeniem..
Gratuluję syna i faktu, że oduczył się sam ssania. Jestem przekonana, że niejedna matka chciałaby, by jej dziecko też takie było. Niestety na ogół chyba jednak jest tak, że rodzice muszą jakoś podstępem przekonać malca, że ssanie kciuka, czy też smoczka powinno już pójść w odstawkę i niestety to przekonywanie nie należy najczęściej do zadań łatwych.
 
No no nie denerwuj sie w ciazy jestes..:D Uwierz mi ze mase gazet dla matek w ciazy przeczytalam;p a co tam klamia??
Spokojnie;) o mnie się nie martw zdenerwowana nie jestem absolutnie, tylko Ci współczuję...bo w życiu nie chciała bym stanąć z takim czlowiekiem jak Ty twarzą w twarz. Potrafisz z ludzi tylko szydzic, wysmiac i narzucać swoje rację. Wierz Mi na prawdę Ci współczuję. Dyskusje uwazam za zakończoną, nie będę znizac się do Twojego poziomu :) pozdrawiam

Ps. Hafija Ci nie pomaga;)
 
Spokojnie;) o mnie się nie martw zdenerwowana nie jestem absolutnie, tylko Ci współczuję...bo w życiu nie chciała bym stanąć z takim czlowiekiem jak Ty twarzą w twarz. Potrafisz z ludzi tylko szydzic, wysmiac i narzucać swoje rację. Wierz Mi na prawdę Ci współczuję. Dyskusje uwazam za zakończoną, nie będę znizac się do Twojego poziomu :) pozdrawiam

Ps. Hafija Ci nie pomaga;)
hehe rozbawiłas mnie tym tekstem teraz skąd wiesz jakim jestem człowiekiem? zmartwie Cię nigdy czegos takiego nie uslyszlam wręcz przecwinie;) jestem bardzo lubiana osoba i uwazam ze z dobrym sercem:)
a od kiedy wyrazanie swojego zdania to narzucanie zdania? Napisałam na swoim przykładzie i to co uslyszlalam i tyle Ty napisałas na swoim i co Ci lekarz powiedział
Więc nie rozumiem Twojego oburzenia..
Co nie mogę? wolnosc slowa jest z tego co mi wiadomo.
Nie uwazam ze z kogos szydze moze Ty to tak odbierasz
Ale tak samo koncze dyskusje bo szkoda mojego czasu.
Dobranoc,
a co Hafiji to duzo mi pomogla;p
 
hehe rozbawiłas mnie tym tekstem teraz skąd wiesz jakim jestem człowiekiem? zmartwie Cię nigdy czegos takiego nie uslyszlam wręcz przecwinie;) jestem bardzo lubiana osoba i uwazam ze z dobrym sercem:)
a od kiedy wyrazanie swojego zdania to narzucanie zdania? Napisałam na swoim przykładzie i to co uslyszlalam i tyle Ty napisałas na swoim i co Ci lekarz powiedział
Więc nie rozumiem Twojego oburzenia..
Co nie mogę? wolnosc slowa jest z tego co mi wiadomo.
Nie uwazam ze z kogos szydze moze Ty to tak odbierasz
Ale tak samo koncze dyskusje bo szkoda mojego czasu.
Dobranoc,
a co Hafiji to duzo mi pomogla;p
Buzie masz nie wyparzoną i to bardzo w tematach typu:
Smoczek, karmienie mm, czy jestem w ciąży itd. Na forum jest w tobie zero empatii do drugiego czlowieka, no chyba ze ktos ma potwierdzoną ciążę ewentualnie karmi jak Ty non stop piersią itd. Itp. Czytam większość Twoich postów i czy piszesz z sensem(co rzadko się zdarza) czy bez, to zadnej mądrości z tego wywnioskować nie można niestety. Byc moze powodem jest to, ze jesteś anonimowa co dodaje Ci więcej odwagi ;) spokojnej nocy;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Miałam podobny problem i dylemat - przy pierwszym dziecku byłam ogromną przeciwniczką smoczków. Gdy urodziło się drugie dzieciątko i zaczęło ssać kciuki przez pierwsze dwa miesiące dalej się upierałam, że smoczek jest "zły". Później stwierdziliśmy z Mężem, że łatwiej będzie nam zrezygnować później ze smoczka niż kciuka. Gdy Córka miała 5,5 miesiąca zabrałam jej smoczek, nawet nie zauważyła za bardzo jego braku. Do kciuka też nie wróciła.
Smoczek jest dobry gdy jest mądrze i z umiarem wykorzystywany.
Nauczyłam się wtedy jednego - nie wszystko jest czarne albo białe, złe lub dobre. A najbardziej tego, że nie zawsze mam rację i nie jestem wszechwiedząca.

Jeśli Mama i Tata dbają o dziecko i kochają je to darować sobie należy kąśliwe komentarze o karmieniu mm czy kp, o smoczku, szczepionkach, itd...Tym bardziej jeśli nie zna się sytuacji i osoby.
 
Jestem sz
Buzie masz nie wyparzoną i to bardzo w tematach typu:
Smoczek, karmienie mm, czy jestem w ciąży itd. Na forum jest w tobie zero empatii do drugiego czlowieka, no chyba ze ktos ma potwierdzoną ciążę ewentualnie karmi jak Ty non stop piersią itd. Itp. Czytam większość Twoich postów i czy piszesz z sensem(co rzadko się zdarza) czy bez, to zadnej mądrości z tego wywnioskować nie można niestety. Byc moze powodem jest to, ze jesteś anonimowa co dodaje Ci więcej odwagi ;) spokojnej nocy;)
Jestem szczera i otwarta na ludzi:):)
Nigdy nawet przez mysl nie przeszlo mi ze jestem najmadrzejsza bo czlowiek sie uczy cale zycie:)
 
Jestem sz

Jestem szczera i otwarta na ludzi:):)
Nigdy nawet przez mysl nie przeszlo mi ze jestem najmadrzejsza bo czlowiek sie uczy cale zycie:)

A nie zauważyłaś ze to już nie pierwsza osoba zwraca ci uwagę żebyś poluzowała majty z tym mędrkowaniem ...Ale ty dalej uważasz ze jesteś taka super. Kobieto trochę pokory...
I wyczucia... twoje teksty z reguły nie są głupie ale w gruboskórny sposób je wyrażasz i nikt już nie patrzy na to czy maja sens czy nie bo czuje się zjechany a nie obdarowany dobra rada.

A to ze ty sobie powtarzasz ze jesteś miła,mądra i ludzie cię lubią to nic nie zmieni bo tutaj ludzie widza cię inaczej.


Dobranoc. Życzę trochę dystansu do sobie.


PRZEPRASZAM ZA ZAŚMIECANIE WĄTKU. To się już nie powtórzy....
 
Moj synek tez mial epizod ze ssaniem kciuka co podobno bylo zwiazane z fazą rozwoju (nie pamiętam ile mial dokladnie miesiecy) i u niego przeszlo samo.Smoczek tez ciagnal przez pewien czas poniewaz byl bardzo cycusiowy, ale tez odzwyczail sie bez duzych problemow. Moze sie odzwyczai tego ssania, wiem tylko ze u nas to trwalo krotko i jakos przeszlo, wiec pewnie tez trzeba dziecko obserwowac i podjac decyzje czy jest potrzeba uzycia smoczka czy nie.Zdrowka dla maluszka :-)
 
reklama
Moja córka ma ciut ponad 5 miesięcy i czasami kciuk w buzi laduje[emoji6] jak miała 3 miesiące to zdecydowanie częściej go tam ładowała. Smoka absolutnie nie chce wiec ja na sile nie pcham bo i tak wypluje. Ja bym na sile nic nie robiła i liczyła na to, ze to przejdzie, bo musi[emoji6]

Oj Olcia a Ty znowu tu[emoji849] ale widze, ze Cie już dziewczyny przystopowaly. Chyba wiec nie tylko ja mam taka opinie o Twojej osobie[emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry