reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ssanie palca

mamadzieci

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Kwiecień 2024
Postów
22
Cześć. Macie może jakiś sprawdziany sposób na oduczenie prawie 3latka ssanie palca przy zasypianiu? Próbowałam gorzkiego paluszka i działało przez miesiąc później zachorował i zaczął od nowa ssac palca a do smaku gorzkiego paluszka się przyzwyczaił po gorzkich lekach i już nie działa.
 
reklama
Ale to dopiero teraz zaczął ssać ten kciuk czy od zawsze tak było? Generalnie mechaniczne metody oduczania mogą generować inne problemy, więc ja bym tutaj uderzyła bardziej w sferę psychiki. 3 latek zdecydowanie powinien już tego nie robić.
 
A spi z palcem czy w nocy wyjmuje i czy nad ranem też palec ssie jak ma się wybudzać? Ma otwarta buzię przez tego palca?
i jeszcze w ciągu dnia jak weźmie do ręki jakaś szmatkę czy nawet ręcznik papierowy to zdarza się, że jedna ręką przykłada to do policzka a z drugiej ręki kciuk wędruje do buzi. Jakiś taki dziwny odruch ma.
 
Ale to dopiero teraz zaczął ssać ten kciuk czy od zawsze tak było? Generalnie mechaniczne metody oduczania mogą generować inne problemy, więc ja bym tutaj uderzyła bardziej w sferę psychiki. 3 latek zdecydowanie powinien już tego nie robić.
Zaczął ssac jak był mniejszy gdy przestał ssac piers
 
reklama
Do góry