reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2014 :)

Mychunia- tu nie chodzi o nastraszenie Ciebie. Tylko po prostu my z dziewczynami już to przechodziłyśmy i teraz szybko chcemy Ci pomóc, abyś jak najszybciej miała prawidłowy wynik hormonu i zaszła w zdrową ciążę. U mnie wyrównanie hormonu trwało 3 tyg. z poziomu 4,5 na 2,0. Tylko ja niestety już muszę brać lek do końca życia, bo przyczyną mojej niedoczynności jest autoimmunoagresja, przewlekłe zapalenie tarczyny, in. choroba Hashimoto. Aby sprawdzić czy przyczyną niedoczynności jest właśnie autoimmunoagresja należy wykonać badanie krwi i oznaczyć przeciwciała antyTPO. Koszt u mnie to ok. 25 zł.

Właśnie nie rozumiem dlaczego przy wyniku tarczycy jest podana ogólna norma dla całej populacji czyli od 0,2 do 4,2.
Dla dzieci norma wynosi np. do 0,4, dla nas starających się o dziecko to 1,0-2,0 a dla starszych mężczyzn 4,0.
Takie powinno być co najmniej podane rozgraniczenie, bo wiele osób tak jak np. Mychunia widzi swój wynik 3,8 i myśli sobie, ale fajnie mieszcze się w normie, wiec wynik jest ok. A prawda jest inna jak widać...
 
reklama
Mychunia, hmmm słabo. A może warto by tak podjechać kawałek dalej do pobliskiej miejscowosści gdzie bedzie jaks sensowny?
 
Cześć dziewczyny czytam Was już od pewnego czasu, ale tylko na czytaniu się kończyło. Ale dziś postanowiłam że warto by było się odezwać. :)
mam już prawie 32 lata i jedno dziecko prawie 8 letnie i pomyśleliśmy z m że jedno to chyba troszku mało, więc od ostatniego cyklu staranka były ale wszystko wskazuje ze nic z tego: 1.02 powinnam mieć @ ale nie dostałam, test zrobiony dziś negatywny :(
 
Mychunia- aaaa, leki na przeziębienie, to super, bierz, oby szybko pomogły :-D Ja myślałam, że Ty już euthyrox wzięłaś na tarczyce, dlatego w szoku byłam, hihi :szok:
 
Anula bez konsultacji z lekarzem nie biorę leków :tak:

kolega mi dziś powiedział: "idź do lekarza, weź sobie l4, wypocznij i tak Cię tu teraz już nic nie trzyma"
 
reklama
Ja wrocilam z zakupow i jakos na nic nie mam weny. Bylam zaopatrzyc sie w swoje ulubione mleko smakowe;-) no i przy okazji kupilam troche innych smakolykow..Jakos tak mi goraco
Mychunia kuruj sie szybko.
Ulcia witaj :tak:
 
Do góry