reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Właśnie, po jakim czasie zaczęłyście się badać? Ja się nie badalam w ogóle poza morfologia i cytologia w styczniu, miałam też raz usg macicy. Lekarz powiedział ze za rok jak nie będzie ciąży to wtedy jakieś badania. W sumie tak Was czytam i macie duża świadomość swojego ciała a ja nie wiem co tam sie dzieje "w środku"
Ja się badałam, hormony, usg. Mam niedozczynnosc, pcos.
 
reklama
Właśnie, po jakim czasie zaczęłyście się badać? Ja się nie badalam w ogóle poza morfologia i cytologia w styczniu, miałam też raz usg macicy. Lekarz powiedział ze za rok jak nie będzie ciąży to wtedy jakieś badania. W sumie tak Was czytam i macie duża świadomość swojego ciała a ja nie wiem co tam sie dzieje "w środku"
Ja na razie byłam na kontroli u gina na cytologii i USG, dodatkowo wizyta u Endo i badania tarczycy. Podstawowe badania jak morfologia, ferrytyna, witamina D3 robiłam jakoś w styczniu i za niedługo pewnie powtórzę, bo miałam trochę niedoborów. Nie wykluczam, że w przyszłym miesiącu zrobię badania hormonalne, ale ja przez 2 lata brałam tabletki i do tego ciągle karmie piersią, więc chce sprawdzić jak to wszystko wygląda. Jeśli okaże się, że karmienie hamuje owu (chociaż zdaniem gin raczej nie powinno być problemu), to będę powoli odstawiać synka od piersi - stąd też szybko biorę się za badania.
 
Właśnie, po jakim czasie zaczęłyście się badać? Ja się nie badalam w ogóle poza morfologia i cytologia w styczniu, miałam też raz usg macicy. Lekarz powiedział ze za rok jak nie będzie ciąży to wtedy jakieś badania. W sumie tak Was czytam i macie duża świadomość swojego ciała a ja nie wiem co tam sie dzieje "w środku"
Ja na samym początku starań zrobiłam sobie podstawowe badania (morfologia, żelazo, ferrytyna, lipidogram, potas, magnez, tsh, glukoza, coś tam jeszcze było ale to internista mi przepisywał jako zwykłe okresowe badania które robię profilaktycznie co rok). Później jakoś w 6 cyklu sama z siebie wybrałam się na monitoring bo chciałam się upewnić czy na pewno mam owulację. Zbadałam też wtedy progesteron. W 8 cyklu byłam na normalnym usg + badałam prolaktynę (bo bardzo wcześnie zaczyna mi się pms, nawet już tuż po owulacji zdarza mi się że zaczynaja mnie mocno boleć mnie piersi i podbrzusze, więc ginekolog stwierdził że dobrze by było to zbadać żebym się tak nie męczyła co miesiąc). I nic więcej na razie nie robię, zgodnie z zaleceniem ginekologa czekam do roku (teraz 9 cs) i idę na drożność ;) A, no i jeszcze przed staraniami robiłam cytologię więc na razie jej nie powtarzałam ;)
 
Ja dzis wieczorem albo jutro rano zrobię test, boję się tego rozczarowania ewentualnego ale na weekend czeka mnie impreza więc dobrze by było wiedzieć na czym stoję.
Jakie testy ciążowe dostępne w rossmann polecacie?
 
Do weekendu jest jeszcze 5 dni [emoji16]
Więc jak to jeszcze nie czas na @ , a chodzi tylko o imprezę to zrób go w piątek bo do tego czasu i tak dużo się może zmienić
Ja dzis wieczorem albo jutro rano zrobię test, boję się tego rozczarowania ewentualnego ale na weekend czeka mnie impreza więc dobrze by było wiedzieć na czym stoję.
Jakie testy ciążowe dostępne w rossmann polecacie?
 
Dziewczyny czy ja jestem w ciąży? 22 maja miałam okres. Kolejny mam mieć 18 czerwca. 3 miesiące temu urodziłam (, cesarka) córkę.
 

Załączniki

  • IMG_20210614_144543.jpg
    IMG_20210614_144543.jpg
    64,7 KB · Wyświetleń: 117
reklama
Do góry