reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

Dziewczyny mam kilka pytań :)
Gdzieś czytałam, że nie powinno się badać nasienia co najmniej przez 4 miesiące po kuracji antybiotykami (ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć gdzie to widziałam). Macie jakąś wiedzę na ten temat? Prawda to? Bo stary brał antybiotyki na początku grudnia i teraz nie wiem, czy lepiej odczekać, czy można od razu działać z badaniem...
No i pytanie nr 2. Od stycznia mam pakiet medyczny u męża w pracy i mogę sobie walić badania do woli [emoji23] Polecacie jakieś badania zanim zrobimy nasienie? Czy lepiej zacząć od tego? W piątek chcę zrobić proga (choć już raz robiłam i był w normie) to będzie jakieś 7/8 dpo, wolę skontrolować po biochemie

Ja czytałam i tak tez mi wczoraj powiedzieli w jednym miejscu, ze po zakończeniu antybiotykoterapii należy odczekać 4 tygodnie, natomiast w przypadku gorączki, infekcji 8 do 10 tygodni.

Co do badań to zrób wszystkie podstawowe chociaż jeśli nie miałaś jeszcze robionych lub masz stare, nasienie i tak warto zbadać wiec nie ma to znaczenia czy się badasz wcześniej czy później niż chłop. Warto rownolegle.
 
reklama
Dziewczyny, potrzebuję do skorzystania z Waszej wiedzy. Przygotowuję się do HyCoSy i właśnie dostałam wyniki biocenozy i wyglądają następująco:
Zobacz załącznik 1353538
I napisane, że stopień czystości 1/2 jest okej, no ale np leukocyty są. I nie wiem czy z takimi wynikami zrobią mi drożność? Oczywiście będę jeszcze szła do lekarza, ale nie wiem, czy mam się spieszyć z resztą badań, żeby się wyrobić w przyszłym cyklu i na luzie porobić badania po okresie, który ma być za 4 dni.
Dzięki za pomoc!

Ale w sumie leukocyty masz tylko pojedyncze, nie występują z nimi inne pierdoly i nie przeważają nad tymi bakteriami, które maja się znajdować na miejscu, wiec chyba jest ok. Ja bym po prostu zadzwoniła i zapytała [emoji6]
 
Cześć dziewczyny.
Miłego dnia.

Postanowiłam zacząć brać olej z wiesiołka i powiedzcie mi jak go brać, czy w jakieś konkretne dni, do owu czy jak?

Wy pewnie lepiej się orientujecie 😉
 
Ja czytałam i tak tez mi wczoraj powiedzieli w jednym miejscu, ze po zakończeniu antybiotykoterapii należy odczekać 4 tygodnie, natomiast w przypadku gorączki, infekcji 8 do 10 tygodni.

Co do badań to zrób wszystkie podstawowe chociaż jeśli nie miałaś jeszcze robionych lub masz stare, nasienie i tak warto zbadać wiec nie ma to znaczenia czy się badasz wcześniej czy później niż chłop. Warto rownolegle.
4 tygodnie brzmi rozsądniej niż 4 miesiące 😝 Może nie umiem czytać? 🤔 🤣 Masz może jakąś listę tych badań podstawowych? Bo dla mnie podstawa, to zawsze była morfo i mocz 😂 Wiem, że oprócz samego TSH warto zrobić jeszcze fT3 i fT4 chyba. Zielona jestem 🤨
 
4 tygodnie brzmi rozsądniej niż 4 miesiące 😝 Może nie umiem czytać? 🤔 🤣 Masz może jakąś listę tych badań podstawowych? Bo dla mnie podstawa, to zawsze była morfo i mocz 😂 Wiem, że oprócz samego TSH warto zrobić jeszcze fT3 i fT4 chyba. Zielona jestem 🤨
Morfologia, glukoza, ferrytyna, witamina d, pakiet tarczycowy (tsh, ft3, ft4, aTPO), amh.
Możesz zrobić przeciwciała na cytomegalię, toksoplazmozę i różyczkę. No i dla spokoju wirusówka: HIV, wzw-b, wzw-c.
 
Morfologia, glukoza, ferrytyna, witamina d, pakiet tarczycowy (tsh, ft3, ft4, aTPO), amh.
Możesz zrobić przeciwciała na cytomegalię, toksoplazmozę i różyczkę. No i dla spokoju wirusówka: HIV, wzw-b, wzw-c.
przeciwciała muszę robić jeśli robiłam je w poprzednich ciążach? Różyczkę przechodziłam 😝 Bo te badania właśnie kojarzę, że robiłam w ciąży z córką napewno (oprócz chyba HIV i nie wiem jak z cytomegalią)
 
przeciwciała muszę robić jeśli robiłam je w poprzednich ciążach? Różyczkę przechodziłam 😝 Bo te badania właśnie kojarzę, że robiłam w ciąży z córką napewno (oprócz chyba HIV i nie wiem jak z cytomegalią)
Nie musisz nic, powinnaś to, co Ci zleci lekarz, możesz to co piszemy :)
Przeciwciała lubią się zmniejszać z czasem.
Są różne szkoły, ja tam wolę wiedzieć czy akurat coś w wersji bezobjawowej mi się nie przyplątało (taka toksoplazmoza np) i wtedy lepiej wyleczyć. A z różyczką jeśli masz za niskie przeciwciała to możesz przed ciążą się doszczepić.
 
Nie musisz nic, powinnaś to, co Ci zleci lekarz, możesz to co piszemy :)
Przeciwciała lubią się zmniejszać z czasem.
Są różne szkoły, ja tam wolę wiedzieć czy akurat coś w wersji bezobjawowej mi się nie przyplątało (taka toksoplazmoza np) i wtedy lepiej wyleczyć. A z różyczką jeśli masz za niskie przeciwciała to możesz przed ciążą się doszczepić.
dzięki za rzetelne info, nie wiedziałam właśnie jak to jest z tymi przeciwciałami. Z tokso się zgodzę, bo z tym wiem, że różnie bywa. To forum to skarbnica wiedzy 🤩
 
reklama
Do góry