reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki Czerwiec 2013

reklama
karola taka skacząca temperatura może oznaczać problem z prolaktyną? Nie mam żadnych dolegliwości. Myślisz, że tak bezobjawowo może to występować? Gdzie mam się zgłosić na to badanie? Lepiej do gin czy rodzinny też mi wypisze skierowanie? Jeżeli w tym miesiącu nic się nie uda to pójdę zrobić sobie podstawowe badania.

z tego co wiem, to problemy z prolaktyną czasami nie dają żadnych konkretnych objawów oprócz np. trudności w zajściu w ciążę.

znaleznione w necie:

Objawy zależą od stężenia prolaktyny we krwi. Jako pierwsze pojawiają się zwykle zaburzenia miesiączkowania – krwawienia miesiączkowe stają się nieregularne, odstępy pomiędzy nimi są coraz dłuższe. Miesiączki mogą być skąpe, bądź wręcz przeciwnie – bardzo obfite. Zaburzeniom tym towarzyszy zwykle niepłodność i osłabienie libido.

Badanie prolaktyny możesz zrobić w każdym laboratorium, kosztuje ok 20 zł, wynik masz tego samego albo następnego dnia. Najlepiej zrobić je w 3dc, możesz sobie do tego dorobić LH, FSH, estradiol, progesteron, TSH z ciekawości, (ja jeszcze robiłam f- testosteron) bo jak już Cię będą kłuć to niech raz kłują a sprawdzisz wszystko. Jak chodzisz do Gina na nfz to możesz wyciągnąć skierowanie to będziesz miała za darmo a jak nie to płacisz za badania i skierowania żadnego nie potrzebujesz.
 
Karola z przedszkola!

hahah, ale się zrymowało!!

tak, to ja, pracuję w przedszkolu i w szkole, a co tam lamorela?

staraczka rób te wszystkie badania w 3 dc, robi się je po to by potem Gin sprawdził czy wszystko jest ok u Ciebie, czy hormony mają odpowiedni poziom, potem ok 8 dni po owulaji możesz zrobić progesteron i estradiol, ale nie sluchaj tego, że robi się to np w 22 dc bo to zależy kiedy masz owulacje, jak masz w 14 dc to rzeczywiście powinnaś je zrobić w 22 dc, ale jesli tak jak np ja ostatnio miałam owulacje w 33 dc to o kant doooopy mogłabym sobie potłuc badania w 22 dc skoro owulacji jeszcze nie było, zrobiłam 8 dni po owulacji czyli w 41 dc i wyszedł mi piękny progesteron i estradiol co dało mi potwierdzenie, że owulacja była na 100%

jak masz jeszcze jakieś pytanka to wal śmiało.
 
karola - orientacyjne koszty badań (bez skierowania) - estradiol 22 zł, fsh 20 zł, fh 20 zł, prolaktyna nie wiem, nie pytałam, bo nie doczytałam, że to też w tym czasie.

Karola z przedszkola, dzięki za podpowiedź z prolaktyną. Nie zginiemy tu z Tobą :tak:
 
staraczka ja płaciłam za wszystko po 22 zł, wolny testosteron był droższy bo 35 zł, a tsh chyba 16 zł jeśli dobrze pamiętam.

jestem na świeżo z informacjami na temat badań do robiłam je w poprzednim cyklu więc co wiem to Wam mogę powiedzieć, hehe

lewy jajnik cały czas mi się odzywa... właśnie siedzę i piję moje ziółka :tak:

jutro pierwszy monitoring w tym cyklu, 3majcie kciuki by Gin wypatrzył mi jakieś pęcherzyki!
 
HA! Dobiłam do ostatniej strony :-D

Lamorela, no Wam to się musi udać! :cool2:
mouse, gratulacje!

U nas starania pełną parą. Widać, że owulka się zbliża bo moje libido szaleje :cool: Pobolewa mnie trochę jajnik. W zasadzie jajniki - bo raz z prawej, raz z lewej strony.
 
Staraczka13 to ja miałam podobnie jak Ty "wątróbkę". Miałam progesteron w normie ale w dolnej granicy. Długie plamienia przed @. Teraz biorę niepokalanek i się zmniejszyły. Miałam tylko 1 dzień plamień w poprzednim cyklu ale już nie badałam progesteronu.

A jutro mam masaż umówiony z moją koleżanką z pracy. Ponoć taki relaks przy staraniach pomaga w zajściu w ciąże:-)! Już się nie mogę doczekać. Ostatnio masaż miałam 6 miesięcy temu...

Idę spać. Dobrej nocy wszystkim życzę. Do jutra.
 
Witam porannie :-D
Nie miałam siły pisać w ostatnich dniach, ale podczytywałam Was na bieżąco. Ja ciągle czekam na rozwój wypadków - wczoraj wieczorem zaczęło mnie boleć w krzyżu i dziś czuję to nadal. To taki sam ból jaki mam przed @, tylko teraz jest słabszy. Miałam dziś znowu zatestować, ale zrezygnowałam :sorry2: Doznaję jakiegoś rozdwojenia - z jednej strony czuję się 'ciążowo' przez te wszystkie mdłości i bóle (ale to może być przecież urojona ciąża :dry:), a z drugiej strony myślę sobie, że może te moje 2,5 dnia plamień (bardzo skąpe - śluz z brązowymi niteczkami) to była @ i teraz powinnam czekać na owu? :sorry2: A może po prostu mam tak rozregulowane cykle, że jeszcze nie było owu mimo, że to 37dc :shocked2:



Plan mam taki - jutro zrobię test, o ile nic się nie zmieni. Jeśli będzie negatywny, to założę, że tamte plamienia to była @ i mam 10 dc i poczekam do 16 dc, a potem zaaplikuję sobie luteinę przez 7 dni. To już powinno ostatecznie rozwiązać sprawę.
 
reklama
witam:)olapalo trzymam wiec kciukasy!!!!kiedy masz termin miesiaczki?ja tez przed terminem i to az 3 dni...ja znajac siebie zrobila bym juz test na Twoim miejscu:D wczoraj bladzioch na bobo tescie i beta 9 .oczywiscie rano nie wyytrzymalam i bladzioch na pre tescie:(
 
Do góry