reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Ehh... Rozumiem. Nasze badanie nasienia jest dokładnie 14 kwietnia. W dzień mojej planowej owulacji.. A i tak pewnie zostanie odwołane. Jestem po dniach płodnych ale przed okresem i już motywacja poziom -100.


EDIT: progesteron poniżej 10 nie świadczy o braku owu?
Mialam USG i stwierdził, że była. Na te badania ledwie popatrzył.
 
reklama
Ok ujme inaczej. Owulacje czuje kiedy mam poprzez miedzy innymi klocie jajnika i testy owulacyjne wtedy przestaja wykazywac PEAK i intensywnosc spada. Z tad wiem ze jest juz po. Kazdy ma inaczej ja rozpoznaje moment swojego cyklu tak. Jednak co do piersi sie zdziwilam bo tego nie mialam nigdy i nie wiedzialam czy to tez mozna wiazac z owulacja. 😉 takze testy testami. Tak z ciekawosci je robie ale bez nich tez wiem kiedy mniej wiecej jest owu.
Rozumiem, czyli rozpoznajesz u siebie owulacje na podstawie różnych obserwacji cyklu. Ja też tak mam, że owu raczej w dniu pozytywnego testu, ale ogólnie nie można powiedzieć, że jak test jest negatywny to owulacja się odbyła 😉


Ja Cie absolutnie nie oskarzam ;) smac mi sie tylko chce z z tego okreslenia przez brytyjczykow “wczesna ciaza” jak oni ciazy do 12tyg nie uznaja :D

Zeby nie bylo do brytyjczykow nic nie mam ;)
Sama z jednym jestem :D (polecam btw [emoji851])
Prawda, w Polsce bardziej chuchają na ciążę, już od początku. W UK się mówi, że mają gdzieś ciążę do 12 tc, ale to nie do końca prawda, bo jednak są Early Pregnancy Clinic. Jedna znajoma miała regularne scany przez plamienia, inna nawet dostała luteinę! Mnie też przyjęli z krwawieniem i dobrze się zajęli, więc ja już tak nie mówię, że dla nich wczesna ciąża to nie ciąża 😉

Mnie wirus zaczal naprawde juz stresowac. Z domu sie nie ruszam jedynie na pilne zakupy ubierajac maske na twarz. U mnie w kraju prawie 5tys zachorowan. Wczoraj liczba wzrosla o ponad 800 osob a to tylko 1 dzien. Tydzien temu bylo lekko ponad 1tys osob a teraz prawie 5tys 😪😪😪 po ulicach patrole, no ogolnie sytuacja jest straszna. Napewno za 2 tyg to nie minie...boje sie ze bedzie trwax kilka miesiecy
Wyłącz TV i nie czytaj, bo się będziesz nakręcać 😉
Polecam przeczytać głos rozsądku w całej tej debacie o wirusie.



Ile się staracie o dziecko?
Ja o pierwsze dziecko 6 miesięcy. O drugie 23 cykle, ale ciąża skończyła się w 7 tc. Teraz czekam na pierwszą @ i kontynuujemy starania.


Nika. Witaj. Okropne rzeczy musiałaś przeżyć, wspolczuje 🙁 Ja nie odpowiem na Twoje pytanie, ale chciałam napisać tylko, ze trzymam mocno kciuki. Sama straciłam maluszka w 7 tc.
Jestem walsnie w trakcie badań genetycznych na mutacje.
 
W pierwszej ciąży używałam testy owulacyjne u mnie niestety się nie sprawdziły. jak się trzymałam ich nic nie wychodziło wkoncu z nich przestałam korzystać i się udało. Uważam że to mogło na psychikę mi wchodzić i blokować ciążę...
 
Właśnie @ElaStyczna, wpadłaś znikąd jak gdyby nigdy nic [emoji3] co słychać?
A no przepraszam :) caly czas wszystko czytalam ale nie odzywalam sie. Chcialam odpoczac. Po czesci sie udalo ale teraz to bie wiemy czy sie starac.. wirus zostanie z nami na dluzej tego jestem pewna.. zobaczymy. To nie jest powiedziane ze teraz sie uda :) ale potem bede zalowac ze nie sprobowalismy nawet.. a jakby sie cos stalo to boje sie jechac do szpitala.. no ciezka decyzja a owu za rogiem bo dzis sluz sie juz pojawil i zaczyna mnie pobolewac jajnik
 
W pierwszej ciąży używałam testy owulacyjne u mnie niestety się nie sprawdziły. jak się trzymałam ich nic nie wychodziło wkoncu z nich przestałam korzystać i się udało. Uważam że to mogło na psychikę mi wchodzić i blokować ciążę...
A ja wam powiem, że jakoś nie wierzę w to blokowanie psychiki. Po prostu wydaje mi się, że to mitologia i zabobony. I że nie ma opcji, żeby to aż tak wpływalo, bo jakby tak było to prawie żadna ze staraczek by nie zachodziła w ciążę 🤷
 
A ja wam powiem, że jakoś nie wierzę w to blokowanie psychiki. Po prostu wydaje mi się, że to mitologia i zabobony. I że nie ma opcji, żeby to aż tak wpływalo, bo jakby tak było to prawie żadna ze staraczek by nie zachodziła w ciążę 🤷
Ja też czasem tego nie rozkminiam.. Przecież każda kobieta, która zaczyna starania przemyślanie i świadomie, chce tego, bardzo. Więc tak jak piszesz żadna z tych, która planowała nie była by w ciąży gdyby tak to działało w każdym przypadku. Może niektórym dziewczynom faktycznie pomaga wyluzowanie, ale jak tu wyluzować jak nie wychodzi, błędne koło 🤷‍♀️
 
Prwnie sobie wkręcam jak zawsze ale jakiś śluz mam na bieliźnie którego już nie powinnam mieć jeśli jest faktycznie po owu chyba ze dopiero dziś owu się zbliża ale trochę za gęsta ta wydzielina. (Sory za szczegóły). Pamietam ze dziewcyzny pisały ze miały śluzu dużo jak zaszły tylko pytanie kiedy on się zaczął czy już w 5 dp? Jak się nie udało teraz to będzie załamka bo się oczywoscie nakręcam :(
 
reklama
Do góry