reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o pierwsze maleństwo lato 2015

reklama
Kurcze, mój serial się skończył, pierwszy sezon, ja nie wiem co zrobię, jak mi drugiego po polsku nie dadzą! Po turecku będę oglądać :-p
 
Mi lekarz tez mówił żeby codziennie. a wiecie że ja straciłam zaufanie do tego mojego lekarza? chyba nie jest najlepszy w niepłodności a jedyne czym leczy to duphaston i clo. mi też zaproponował pomimo tego że 2 cykle pod rząd miałam swoją owulacje. szkoda bo bardzo mu udałam :-( teraz idę do tej kliniki, podobno lekarz fajny i typowo od niepłodności. jak mi się uda zajść w ciążę to może wrócę do teraźniejszego, widocznie w prowadzeniu ciąży jest dobry bo na znany lekarz ma ocenę 5.0
 
Mała, dla mnie też nie ma najmniejszego problemu. Nie masz się czego wstydzić, czuj się tu swobodnie i zaprzątaj sobie taki rzeczami głowy :) Na pewno nikt źle Cię to nie odbierze :)

Moje też są skąpe, ale w trakcie bara-bara jest tego więcej. No i po orgazmie, przy silnych skurczach pochwy i macicy to prawie tryska (czasem ostatniego dnia wieczorem już nic nie widać, a po seksie ostatni raz mi się "uleje"). Więc Toporek Drwala wygląda faktycznie jak po rąbaniu, co dla niego jest trudne. Mnie to wsio ryba, mogłabym i 5x dziennie się wtedy kochać, tylko ręcznik wystarczy podłożyć :)
Szkoda, że nie ma zdjęcia doktorka, skoro mówisz, że przystojniak ;)

Julka, nie zawsze mając owu jest ona ok. Jeśli jest późna, to może być zdegenerowane jajeczko. Dlatego daje się clo, owu występuje wcześniej, jajeczko jest lepszej jakości i wszystko idzie jak po maśle. Szkoda, że nie zapytałaś dlaczego chce dać to clo i żeby Ci wytłumaczył wszystko. Wcale nie musi być zły, no ale już zmieniasz lekarza. Konsultacja z innym też może dużo wnieść :)

Dziewczyny, słuchajcie się swojej intuicji. Ona często dobrze podpowiada, przynajmniej jesli chodzi o zmianę lekarza i tok leczenia. Jeśli przed czymś czujecie opór, to tego nie róbcie, a jeśli macie jakieś przeczucie piszcie o tym tu, pytajcie lekarza, szukajcie informacji. To bardzo dobry kompas.
 
kotka ale ja już miałam 2 cykle z clo i owulacji nie miałam wcale wcześniej tylko standardowo w 18 dc, co parę cykli zdarza się pozna owu. ja czułam ze musze go zmienić bo on już z siebie dał tyle co potrafil i więcej by nie umiał.
 
WITAM WAS KOCHANE PRZYSZŁE MAMY !!!!!!!!

byłam dziś na moim pierwszym usg ciążowym i DZIĘKI BOGU wszystko w porządku !!!!!

"ciąża pojedyncza, żywa, a serce jak dzwon"- cytuję lekarza, bo dumna jestem z tego straaaaasznie :-)

moja kropka albo kropek :D ma 2, 16 cm, wielgachną głowę i pikające serducho !!!!!
jak zobaczyłam, to się popłakałam ze szczęscia!!!!!!
aaaa i jeszcze nogi widziałam, ale nie wiem czy sobie tego nie wkręcam :):):)

wg usg to 9 tydzień :D wg ostatniej miesiączki 10, ale cykle moje są mega zagmatwane, więc tak mogło się zdarzyć:)



POZDRAWIAM I TRZYMAM ZA WAS KCIUKI, ŚCISKAM I ZARAŻAM CIĄŻĄ WSZYSTKIE I KAŻDĄ Z OSOBNA !!!!!
 
Kropeczko, super wieści!!! Mówiłam, że wszystko będzie dobrze :) Cieszę się, że maleńkie rozwija się jak trzeba.

Julka, dlatego napisałam o tej intuicji. Słuchaj się jej i nigdy źle Cię nie poprowadzi (chyba, że intuicję pomylisz ze swoim "chciejstwem"). Ja tylko spróbowałam pomyśleć tak, jak on myśli. Może mam rację, może nie.
Otwierasz nową kartę w swoim leczeniu i tego się trzymamy :) Na pewno lekarz od niepłodności będzie dużo lepszy niż zwykły :)
 
Just, my cały cykl średnio co 2 dni się kochamy, a gdy tylko zbliża się ten czas to codziennie. Ale lekarz mi kładł do głowy aby kochać się cały cykl. Bo niektórzy tak o biorą do serca, że bzykają się JEDYNIE w 3-4 dni płodne i marnują szanse na spontanicznych i przesuniętych owu. Generalnie bardzo fajnego gina masz. Podoba mi się to, co powiedział o testach, czekaniu i samobadaniu. Bardzo fajne podejście. Gin do którego trafiłam z tą kuleczką małą to pierwsze, co powiedział "po co tam grzebie?" - bezosobowo i bezpłciowo z pretensją. Więcej do niego nie poszłam...

Kaana, popłakałaś się, bo się cieszysz czy Cię to przygnębiło? Nie chciałabym abyś była smutna przeze mnie. Nam wszystkim się przecież uda, z lekami czy bez, zabiegowo czy naturalnie. Wózeczki już trochę mniejsze wrażenie na mnie robią (raczej od kilkunastu dni oglądam je z ciekawością - jaki model, jaki kolor, czy fajnie wygląda czy wygląda na praktyczny, jakie ma kółka, jakie zawieszenie), ale doskonale Cię rozumiem. Do niedawna miałam ochotę uciec z krzykiem przed każdą napotkaną "wózkarą"...

Na poprawę śluzu:
- siemię lniane w formie gluta: 1łyżka siemienia zalana chłodną wodą i postawiona na gaz, gotować 15 min od momentu wrzenia, pić na noc 2h po jedzeniu i lekach lub między posiłkami z zachowaniem takich samych odstępów przed i po, bo siemię powleka przewód pokarmowy i zmniejsza wchłanianie substancji odżywczych i leków
- oeparol femina 3x2 kaps do owu
- na rozrzedzenie śluzu: gwajafenezyna np syrop guajazyl 2-3x dziennie (należy wypijać wtedy 2-2,5l picia dziennie)
Na poprawę endo:
- codziennie 1 lampka czerwonego wina do kolacji obowiązkowo
- orzechy brazylijskie (5-6szt dziennie), migdały, pestki dyni i słonecznika (wszystko po sporej garści) - jako przekąska przed każdym posiłkiem do pogryzania (uwaga, doskonale zapobiegają zaparciom ;) )
Dodatkowo pozytywnie wpływa magnez, żelazo, witamina b-komplex, wit d3 z k2 i zwykła multiwitamina - ja biorę falvit mama, i inofem.

Lusia, może wrzucimy sobie pod tabelkę w pierwszym poście takie kompendium wiedzy co jeść, co pić i jakie leki na co stosujemy? Bo ciągle nam się przewijają te same pytania.

Ok to napisz takiego posta a ja go skopiuje na 1 str bo nie mam glowy do tego bo pilnuje mlodego
 
reklama
20141022_171603.jpg a to moja psina ;-)
 

Załączniki

  • 20141022_171603.jpg
    20141022_171603.jpg
    24,4 KB · Wyświetleń: 53

Podobne tematy

1
Odpowiedzi
19 tys
Wyświetleń
786 tys
Do góry