reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stare i nowe znajome mamuśki :)

hej
my z dworku wrocilismy ..pojezdzilam z malym na sankach..
ja znowu mam problem bo Kuba tak sobie odparzyl przy jajkach ze masakra...zachcialo mi sie lidlowskich pieluch...ze ku..rwa poradzic sobie teraz nie moge...smaruje mu takim kremem jak mial kiedys podobnie to lekarz mu przepisala,..podobno na jakis sterydach czy cos...ale takich odparzen to niemial nigdy....najlepiej teraz zeby bez pieluchy latal ale znowu o nocniku niechce slyszec i róbta co chceta....ehhh

ilonka
a te buleczki to bez zadnej marmolady?????

ja mam dobry przepis na zupe meksykanska pychaaa ale niechce mi sie pisac...hihi:-D

stary juz drugi dzien sie nieodzywa....mialam dzis do rodzicow jechac ale siedze na dupie bo sie niebede prosic by nas zawiozl..:baffled:
 
reklama
bułeczek nie zrobię bo mam zepsuty piekarnik :/ tylko mi smaka narobiłyście-grrr ;p a tantum rosa nie wiem-jeszcze w aptece nie byłam bo nie po drodze ;) później się przejdę ale chodzi o to żeby on pomoczył siuśka a w tantum rosa nie wiem ile bym musiała mieć saszetek abym miała tyle wody w brodziku żeby sobie tyłek moczył ;p ale dziękuję za propozycję :*
ja nie wiem o co loto wiecie,bo młody miał robione 2x badania krwi i ogólnie wyniki są dobre ale za pierwszym razem wyszło,że ma za dużo żelaza a za drugim,że ma za dużo wapnia. ja nie wiem skąd to takie rozbieżności i te "nadmiary". podejrzewam,że od tego na co ma "fazę" w jedzeniu.
ja podaję młodemu tran islandzki o smaku owocowym i młody pij bez problemu ale chwilowo odstawiłam.
 
Ja tam w odparzonych jajkach się nie orientuję za bardzo... :-p
Ale na wszelkie inne odparzenia u Izoldy stosowałam Linomag maść. Śmierdzi trochę ale na długo mi wystarczał i działał :tak:
 
byłam w zaprzyjaźnionej aptece i tam mi farmaceutka powiedziała,że nic poza rumiankiem mam nie dawać tylko te kąpiele i ewentualnie podać mu raz dziennie coś typu nurofen p.bólowego i że niestety tak go będzie bolało sporo, m-c minimum :( także mnie pocieszyła :/

aha-Ilonka-takie zamknięte place zabaw typu te baseny kulkowe itp. to teraz wylęgarnia jelitówki. Przychodzą tam dzieci bo niby to to zdrowe a bakterie roznosi i dzieciaki migiem łapią a jak już dzieciak złapie to wszyscy domownicy to mają:/ niestety do kwietnia to taki okres właśnie panowania tej jelitówki.a co do kochania jeszcze mocniej to mam to samo :D
 
Ostatnia edycja:
stulejkę, ale bez skalpela tylko mu takimi szczypczykami odklejał doktor skórkę i rozciągał :/ brrr. krew się niby nie lała ale widać coś tam ma naruszone skoro go tak boli :/
 
kaczucha
a jak ta stulejka wyglada?? bo ja to kiepska w tych sprawach?? boli cos jak to sie objawia ;-);-)

musze sie pochwalic dzis kuba zrobil pierwszy raz siku na nocnik....:-Dtylko niewiem jak dalej go zachecac????:crazy:
 
ja też nie teges w tych sprawach :/ w necie wynalazłam takie coś: "Stulejką nazywa się zwężenie napletka uniemożliwiające jego zsuwanie poza żołądz. Jednak za stulejkę powinno się również uważać zwężenie takiego napletka, który daje się ściągnąć, chociaż z dużymi trudnościami, lecz przy tym pęka, czasami krwawi, powodując ból i niepokój dziecka, stwarzając duże problemy przy myciu żołędzi." a młodemu w karcie napisał "przyklejony napletek" więc to chyba o to samo chodzi,bo jak mu zrobił to po odciągnięciu skórki ma siuśka jak dorosły chłop a wcześniej tak nie było.no ponoć bardzo szczypie jak właśnie wyczytałam i faktycznie tylko rumianek polecają

no i gratuluję pierwszego załatwienia do nocnika ;) a z zachęcaniem to też nie wiem bo mojemu czasem się uda ale ogólnie woli do pieluchy no :/
 
Hajo laseczki.
Ja też coraz gorzej się czuję :-( Karat mam jak cholera i do tego to pieprzone gardło i kaszel, normalnie nie mogę mówić.
Mój mąż uśpił Hanię i poszedł do pracy, a ja czekam aż wstanie już zastanawiając się k której spać pójdzie :baffled: Chyba ją obudzę, bo jak pośpi jeszcze z godz. to będę miała big problem.
W ogóle jakaś zmęczona i obolała jestem :-(
 
tosia-zdrówka kochana!!

a ja młodemu porobiłam fotek w trakcie kąpieli jak się bawiliśmy wodą :) fajne powychodziły :) ale nie pokażę ;p jakoś więcej dziś nie wył przy sikaniu więc może ten rumianek działa...
 
reklama
poczytałam tak po troszku, bo się uczę na egzamin w pracy. Nie chce mi się, no ale cóż, jak trzeba to trzeba.

kaczucha - mój mały miał ten sam zabieg, i bolało go przez około tydzień... niestety po zabiegu podczas mycia trzeba tą skórkę odciągać, i z tym mieliśmy największy problem, bo małego podczas zabiegu tak bolało, że nie dawał się później nawet dotknąć. Było tak przez chyba półtora roku, potem zaczął się sam myć, a ja tylko patrzę czy robi to dobrze. Z tego co pamiętam do kąpieli dodawałam nadmanganian potasu - pomogło.

agacjone - po pierwsze gratulacje dla małego, oby tak dalej. Jeśli chodzi o odparzenia to polecam Ci tormentiol i clotrimazolum (dwa razy dziennie tormentiol i raz clotrimazolum). Poleciła mi to moja sprawdzona dr. Przy mega odparzeniach niezastąpione. Moja Nicola tak się raz odparzyła, że nic nie pomagało... ani "wietrzenie", ani sudocream, nawet kąpiele w krochmalu. Męczyłam się tydzień i z dnia na dzień było coraz gorzej, w końcu poszłam do naszej pani dr. no i powiedziała mi o tormentiolu i tym clotrimazolum no i pomogło i to bardzo szybko. Clotrimazolum kosztuje około 3zł a tormentiol chyba około 7zł. Jak chcesz to spróbuj...

Ilonka - dzięki za przepis, jutro rano wypróbuję, mam nadzieję że mi wyjdą bułeczki

xTosia - zdróweczka życzę. Pij dużo gorącej herbaty z cytryną (zakładając że nie masz gorączki)
 
Do góry