reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stwierdzona stopa konsko szpotawa w 22 tyg. C

Teraz wyglądają normalnie też się bałam na początku. Ale moja Zosia dodawała mi sił. Była i jest do tej pory dzielna dziewczynka .
 
reklama
@Nula1235 Mój syn urodził się z prawą stopą SKS. Niestety, my nie wiedzieliśmy tego, gdy byłam w ciąży. Byliśmy zupełnie nieprzygotowani na to. Życzę, Ci , żeby u Ciebie to było tylko ułożenie dziecka, ale jeśli będzie to SKS - to nie martw się. To nie jest poważna wada, o ile weźmie się za leczenie jej szybko. Polecam Ci grupę na fb - cloobfoot - poszukaj - tam są bardzo dobrzy specjaliści. Rodzice, którzy "siedzą w tym temacie". My leczyliśmy naszego syna w Otwocku. Był leczony metodą Ponsetiego - to najbardziej polecana metoda, przy leczeniu tej wady. leczył go dr Sionek. Cudowny lekarz - polecam Ci go. Mój syn ma dziś prawie 12 lat i nie widać po jego stopach, żadnej choroby. Przez 5 miesięcy życia, co tydzień jeżdziliśmy z nim na zakładanie gipsów do Otwocka właśnie, potem miał zabieg nacięcia ścięgna Achillesa, i szynę zakładaną na noc do 2 roku życia. Zaczął chodzić jak miał roczek. Rozwijał się prawidłowo. Teraz biega, skacze, jeździ na rowerze, jak każdy chłopiec w jego wieku. Jakbyś chciała dowiedzieć się coś więcej - to pisz. Życzę Ci by dzieciątko urodziło się zdrowe, akle nie stresuj się jeśli będzie miało Sks, to naprawdę nie jest coś czego nie da się wyleczyć. Trzymaj się dzielnie ;*
 
Ale powiem jeszcze że nie każde stwierdzone na usg dziecko rodzi się z ta wada widziałam przypadki że rodziły się zdrowe . Po rostu podwineły se tak nóżki .Trzeba mieć nadzieję
 
Wlewacie nadzeje w moje serce, bo od wczoraj lzy same cisnely mi sie do oczu. Chetnie dolacze do tej grupy. problem jest taki, ze mieszkam za granica i boje sie zw cotygodniowe dojazdy do Polski z tak malutkim dzieckiem bylyby niemozliwe. Musze poszulac jakiegos specjalisty tutaj na miejscu...
 
Naprawde? Ja caly czas mam taka nadzieje, umowilam sie drugi raz na usg do innego lekarza, mam nadzieje ze powie ze wszystko w porzadku. Ja nie wiem kiedy taka stopka sie zaczyna zle ukladac, bo na 1 usg bylo wszystko ok.
 
Wlewacie nadzeje w moje serce, bo od wczoraj lzy same cisnely mi sie do oczu. Chetnie dolacze do tej grupy. problem jest taki, ze mieszkam za granica i boje sie zw cotygodniowe dojazdy do Polski z tak malutkim dzieckiem bylyby niemozliwe. Musze poszulac jakiegos specjalisty tutaj na miejscu...
A gdzie mieszkasz? Dolacz do tej grupy na fb. Tam jest mnostwo rodzicow z roznych stron swiata. I naprawe sie nie martw i nie placz. To nic strasznego.
 
W Niemczech, dolacze, pocieszajace jest to ze po leczeniu te stopki sa sprawne i dziecko koze normalnie funkcjonowac
 
reklama
W Niemczech, dolacze, pocieszajace jest to ze po leczeniu te stopki sa sprawne i dziecko koze normalnie funkcjonowac
Wiem, że w Wiedniu , jest lekarz dr Radler, który jest świetnym specjalistą. Wielu rodziców, nie tylko z Polski jeżdzi tam z dziećmi. Dowiesz się wszystkiego na tej grupie fb. Jest tam dziewczyna; Monika Jarczewska, która pomaga w rezerwowaniu wizyt.
 
Do góry