reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamusie 2008

reklama
Poczta Polska "gubi" około 1000paczek,których zawartość można w cudowny sposób odnależć na allegro...Będzie" ŚLICZNE STYCZNIOWE DZIECKO PŁCI ŻEŃSKIEJ+ZAPAS PIELUSZEK I SŁOICZKÓW GRATIS OD SS":-D

Żar się leje z nieba u nas!Masakra!Ufff jak gorąco...

Dzieczyny piszcie coś bo smętno i cisza nastała jakaś niepokojąca :tak:
 
a u mnie 19 st i wieje a obiecali ciepło łeeeeeeeee. Moje chłopy żrą obiad a po obiedzie jada po mame a potem to ja juz nie wiem :baffled:
 
Najpierw napiszę co u nas, potem doczytam.
Odstawiamy sie od piersi niestety. Rozpaczam, ale faktycznie to chyba lepsze, bo długo bym nie pociagnęła ze swoją chorobą i karmieniem. Już ważę 55 kg, nie wiem co by było dalej. Przed ciążą było 62:baffled:.
Na początek zastępujemy karmienie w ciagu dnia, czyli przed południem owoce, potem mleko sztuczne i obiadek. I wieczorem może też już sztuczne jak się da wytrzymać, a w nocy narazie z piersi. Wczoraj próbowaliśmy nocą dac z butelki ale nie dał się oszukać. Pije z butelki z niekapkiem. Smoka nie używamy.
Mam pytania w związku z karmieniem z butelki.
Czy faktycznie po przygotowaniu takiego mleka po godzinie jeśli nie jest zjedzone trzeba je wylać? tak piszą na opakowaniu.
Piszą też że w tym wieku przysługuje dziecku 180ml x 4 dziennie, ale jeśli jeszcze daję z piersi to jak to liczyć.

Poza tym okazało się że Tobi załapał wirusa kontaktowego (od śliny dorosłego lub brudnych rąk) - na Boga! nie wiem jak to się stało, naprawdę uważaliśmy, zawsze myjemy ręce po powrocie spoza domu i gościom tez każemy, no ale podobno trudno tego uniknąć. Tobi miał pare pęchęrzyków i zaczerwienieniem na języku i ustach, katarek. Nawet nie miał podwyższonej temp. ani kaszlu ani jakiego specjalnego spadku apetytu, a tych kropek mogło być kilkadziesiąt przynajmniej - podobno tak lekko przechodzi bo był karmiony piersią (sic!).:sorry2: Jeszcze bardziej mi szkoda...
 
Kurcze i dlaczego moje dziecie nie chciało jesc z piersi :-(. Wszystkie mamy co znam to ładnie poleciały przez karmienie a niektore jeszcze wiecej po odstawieniu.
Pandi 3 mam kciukasy za powodzenie misji odstawienia.
 
Pandi najważniejsze jet pierwsze 6 miesięcy.wtedy to dziecko dostaje najwięcej korzyści i najważniejsze korzyści odnosi:tak:Oli butelkowy a jeszcze ani razu mi nie chorował........................a tylko rtawirus
Ale jakis katar czy cos t nie mial
Twoje zdrówko najważniejsze.bo ja ma sie opiekować Tobim skor jestś chora i nie masz sił?
Co do mleka......................Oli zjada 5 razy na dobę mleko...100-140 ml zależy
Jak resztka mleka zostanie to je je wylewam,...............ale rzadko sie zdarza żeby zostało
Chyba ze 2 razy zrobilam i w ogóle nie chcial to do lodówki dałam i za godzinke zjadł...............u nas na opakowaniu pisze,że do 2 godzin zrobione może być

Życzę powodzenia i wytrwałości.......będzie dobrze:-):tak::tak:
 
Ostatnia edycja:
pandi, razem odstawiamy nasze maluszki od piersi, ja tez zaczynam przestawiać malą na butlę, na razie z mizernym skutkiem, ale wytrwala jestem...

moja zjada posiłek ok.120-150ml i wiecej nie da rady... a na opakowaniu pisza żeby 210ml wody i reszta mleka to wychodzi prawie 240ml mleka rozrobionego... chyba zacznę dzielić na dwie porcje bo szkoda mleczka!
 
reklama
Do góry