reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Ja też miałam w 13tc i było na 80% że chłopiec i się sprawdziło. Z tego co czytam z internetach, to o ile dzidzia się dobrze ustawi, to na tym superdokładnym USG w 13tyg lekarze raczej się nie mylą co do płci. Tak więc i w tej ciąży wybieram się jak najpóźniej na USG genetyczne.
W 15 tyg u mnie było widać dobrze płeć nawet na zwykłym USG.
Ja będę miała 12 +5 może się dowiem czy będzie Gumiś czy Gumisia ❤️👶
 
reklama
Jeśli chodzi o strach przed poronieniem mi otuchy dodaje fakt, ze natura zawsze wie co robi :)

Powiem Wam dziewczyny, ze kolejny dzień już jestem padnięta… w nocy słabo śpię a w ciągu dnia jestem ledwo żywa… i wszystko spoko gdyby nie fakt, ze mam ma stanie 5 latkę która potrzebuje uwagi, czystych ubrań i jedzenia na talerzu 🙈🙈 mąż całkiem niezłe pomaga ale No nie rzucę wszystkiego nie nie pójdę sobie spać ponpowrocie z pracy, po proacy czekają kolejne obowiązki… niech już minie ten pierwszy trymestr, czekam na ten zastrzyk energii co ma ponoć być w drugim trymestrze 😅

za tydzień prenatalne, stres rośnie coraz bardziej! Oby czekały na mnie dobre wieści, to byłby piękny prezent dla męża, ma urodziny 23.06 więc prezent na podwójną okazje :D
 
W którym tc słyszałaś serduszko przez detektor? Który detektor polecasz?
Może detektor tętna uspokoilby was chociaż trochę? Polecam bardzo[emoji4]

Ja dzisiaj miałam wizytę u położnej, karta ciąży założona, badania krwi zrobione. Nie miałam usg, ale wczoraj słuchałam w domu serduszka i wszystko było ok [emoji846]
Umówiłam się na prenatalne 7 lipca, dzień przed urodzinami, to będzie 13+0 według usg [emoji16] i do tego czasu detektor musi mi wystarczyć [emoji846]
 
W poprzedniej ciąży okolo 9tyg, a teraz spróbowałam w 9+2 jeśli dobrze pamiętam i było serducho [emoji846]
Polecam ten
W którym tc słyszałaś serduszko przez detektor? Który detektor polecasz?
Screenshot_20210614-175124_Samsung%20Internet.jpeg
 
reklama
Ja mam sąsiadkę której dzieci dwójka chłopców zmarła po porodzie jedno na 2 dobie a drugie chyba 4 cz 5 dni po urodzeniu. Ma wadę która przekazując niszczy organizm dziecka. Nie pytałam nigdy o szczegóły ale niby dawali 80procent szans przeżycia drugiego dziecka i niestety nie udało się. Miała badania genetyczne i kto wie czy jak miałaby córeczkę to miała by większe szanse na przeżycie.
A co do zmarwtień, niby po USG pierwszego trymestru, jeśli wszystko będzie dobrze, prawdopodobieństwo poronienia jest najmniejsze. A jednak, mimo dobrego wyniku moja przyjaciółka poroniła jakoś w 16 tygodniu. Załamała się totalnie i od tamtej pory się z nią nawet nie widziałam, z racji, że mam małe dziecko, a ona nie może patrzeć na małe dzieci teraz. Wydaje mi się że mniej stresu jest wtedy kiedy regularnie czujemy ruchy dziecka. W poprzedniej ciąży położyli mnie do szpitala ze względu na kiepskie przepływy pępowinowe. Babeczki co mnie kierowały to prawie mi gwarantowały, że zaraz mi cesarkę zrobią (to był 32 tc). Ale mój synek był tak ruchliwy, że jakoś w to nie uwierzyłam i czułam się spokojna. W szpitalu miałam dobre KTG, wypuścili po 3 dniach i urodziłam naturalnie w terminie.

Ja mam wizytę 24.06, niby 10 dni a cała wieczność
 
Do góry