reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2024

reklama
Nawet nie mówi. Ja zmieniłam pracę nie tak dawno. Do końca miesiąca mam umowę zlecenie, dopiero od początku czerwca możliwość przejścia na umowę o pracę i szczerze mówiąc nie wiem jak to wszystko ugryźć.
Tak. Przyspieszyłam wizytę bo pracodawca wręczył mi wypowiedzenie i chcę szybko donieść zaświadczenie o ciąży żeby mnie przywrócił na stanowisko.
 
Nawet nie mówi. Ja zmieniłam pracę nie tak dawno. Do końca miesiąca mam umowę zlecenie, dopiero od początku czerwca możliwość przejścia na umowę o pracę i szczerze mówiąc nie wiem jak to wszystko ugryźć.

W takim przypadku zdecydowanie lepiej by było poczekać na stałą umowę. No i w przypadku L4 duża szansa na kontrole
 
Nawet nie mówi. Ja zmieniłam pracę nie tak dawno. Do końca miesiąca mam umowę zlecenie, dopiero od początku czerwca możliwość przejścia na umowę o pracę i szczerze mówiąc nie wiem jak to wszystko ugryźć.
Rada jedna. Nic nie mówić. Ja byłam za dobra w pracy, chciałam być w porządku a i tak potraktowali mnie jak ostatnią szmatę. Na szczęście znam swoje prawa i zamierzam z nich korzystać. Radzę Pani nie mówić nikomu póki nie będzie umowy o pracę. Popracowac też jeszcze na umowie i nie iść od razu na L4 żeby nie było pozorności zatrudnienia. Powinno być wszystko dobrze.
 
Rada jedna. Nic nie mówić. Ja byłam za dobra w pracy, chciałam być w porządku a i tak potraktowali mnie jak ostatnią szmatę. Na szczęście znam swoje prawa i zamierzam z nich korzystać. Radzę Pani nie mówić nikomu póki nie będzie umowy o pracę. Popracowac też jeszcze na umowie i nie iść od razu na L4 żeby nie było pozorności zatrudnienia. Powinno być wszystko dobrze.
Pewnie, jeśli nie będzie przeciwwskazań to pewnie popracuję jeszcze jakiś czas, póki co się dobrze czuję, ale tak jak mówiłam- patrząc po bladziochach na testach i niskiej becie u mnie to prawdopodobnie bardzo wczesna ciąża. Możliwe, że owulacja się przesunęła albo niedawno doszło do zagnieżdżenia. Jutro się dowiem czy beta przyrasta prawidłowo. Póki co w pracy nic się nie odzywałam na ten temat 🙈
 
Dlatego ja po pierwszym CC już na kolejne się nie zdecydowałam. Niby bliznę mam ładną, niewidoczną, ostatnio się nawet dowiedziałam, że ma 2.9mm ale nadal wolę nie mieć już żadnego cięcia



Tak progesteron jest skokowy. Ostatnio też ktoś na grudniowych pisał, że mimo iż nie ma obowiązku lepiej robić go rano i na czczo (nie wiem jak robiłaś)



Może teraz też po prostu jakieś naczynko się uszkodziło
Ja robiłam 4x rano i na czczo z innymi badaniami, i za każdym razem wartość była coraz niższa 😩 Ale że już byłam po wizycie gdzie uwidoczniono pęcherzyk w macicy, dostałam duphaston. Ostatni wynik to też było coś koło 17.
 
Super! Gratulacje! Ta wizyta 12.05 rozumiem, że odwołana?



Ciężko powiedzieć tzn. beta może Ci powiedzieć czy faktycznie ciąża to 5+4 bo wiesz np. ja mając ostatnią miesiączkę 20 marca według tego powinnam być dziś 7+1 a jest to bzdura ;) i wiem to bo byłam na USG plus robiłam testy owulacyjne. Mogę być dziś max. 6+3 a i to jest naciągane bo bardziej się skłaniam na 5+6

Więc ogólnie biorąc to co pisze internet w 5+4 powinnaś mieć pęcherzyk ok. 8-10mm i już najczęściej z pęcherzykiem żółtkowym (bo on powinien się pojawić do 5+5 i pęcherzyka 10mm) ale jak ciąża jest młodsza, to może nawet pęcherzyka nie być i wtedy tylko stres ;)

Ja tak sobie zrobiłam i totalnie nie polecam bo ostatni tydzień to dla mnie masakra

No to może rzeczywiście zrobię jutro betę i powtórze za dwa dni to wtedy do sobotniej wizyty będę już wiedzieć.
 
Nawet nie mówi. Ja zmieniłam pracę nie tak dawno. Do końca miesiąca mam umowę zlecenie, dopiero od początku czerwca możliwość przejścia na umowę o pracę i szczerze mówiąc nie wiem jak to wszystko ugryźć.
Dziewczyny ale mi ulżyło myślałam że tylko ja tak mam 😅 ja złożyłam wypowiedzenie umowy o pracę które dobiegło końca 30.04 a 06.05 test pozytywny.. chciałam zmienić pracę, nawet jestem teraz na zleceniu i miałam szanse na super pracę a tu taka niespodzianka. Nic na razie też nie mówię, ale nie mam co zwlekać bo do końca lipca mam zlecenie więc i tak tu umowy o pracę nie dostane na razie. No i zostałam z niczym
 
reklama
Witajcie 🙂
U mnie termin na 18.01 ( lub 16.01 nie jestem pewna jak to liczyć )
Beta wczoraj 13 dpo 44.26 już po przyroście (180%)
Czy zupełny brak objawów jest normalny? Nic a nic. Ani brzuch ani piersi...
 
Ostatnia edycja:
Do góry