reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Słoneczka rosną, czyli waga i inne wymiary szczęścia :)

MArtucha nie przesadzaj z ta wagą Nikusia wcale nie wazy tak mało.
A Filipek faktycznie wazy tyle, byk chłopak.
 
reklama
Dziewczyny znowu chcę przewałkować temat pneumokoków, bo wyczytałam, że szczepionka Wyath'a jest 7-walentna (i taką szczepią w naszej przychodni za 240zł), natomiast GlaxoSmithKline'a jest 10-walentna, czyli na więcej szczepów (ale nie wiem ile kosztuje).
Ponadto Wyeth ma złożony wniosek o dopuszczenie w Europie szczepionki 13-walentnej, która ma być wprowadzona pod koniec tego roku iw związku z tym zastanawiam się czy warto szczepić teraz, czy poczekać kilka miesięcy (Nikuś nie idzie teraz do przedszkola, więc mogę się wstrzymać) i ciekawa też jestem ile będzie kosztować nowa szczepionka.
Jakie szczepionki dostały wasze dzieci?
 
aaga no właśnie w porównaniu do pozostałych styczniaków to waży mało:baffled:

geperty ja nie podpowiem bo my robiliśmy w uk, pierwsze jak mial 2 miechy, pozniej 4 i dawka przypominajaca jak mial 13 i nie wiem czy jeszcze pozniej cos jest:confused:

a ja jeszcze mam pytanie, jaki rozmiar bucików maja wasze dzieciaki i jakie kupujecie wiosenne??
bo ja juz mysle jakie wziasc i chcialabym to skonsultowac na wizytach w marcu u ortopedy tylko Niko ma niby 22 ale na wiosne już chyba 23 bedziemy brac tyle ze jak zakladam mu 23 na cienka skarpetke to jest strasznie duzo miejsca:confused:
 
aaga no właśnie w porównaniu do pozostałych styczniaków to waży mało:baffled:
:-D:-D11,5 to wcale nie tak mało:-p, nie nakrecaj sie:-D
Moja ma stope jak podolski złodziej, obecnie kozaczki na 24, a jaki na wiosne kupie to nie wiem, ale mysle ze moze to tez byc 24 bo w kozaczkach ma jeszcze luz
 
Martuchaa na jesień kupiłam trzewiki 23 i teraz też je nosi, kozaki też 23, ale widzę że już niedużo mu zostało luzu, więc pewnie wiosna jeszcze w 23, a potem 24. Najlepiej sprawdź tak: załóż Nikowi buta - wsuń mu stopę do samego przodu - wtedy między pięte a cholewkę powinien ci spokojnie zmieścić się jeszcze palec, ok 1cm luzu :tak:, mniejszych nie ma co kupować.
 
dzieki no chyba tak zrobie właśnie tylko ciekawe czy do naszego wyjazdu bedzie juz kolekcja wiosenna w sklepach:confused:

aaga 24 to chyba jeszcze nie tak duzo:-p
 
:baffled:Emila ma 24 a Natalka 22 ...................:sorry2: ale na wiosnę to 23
na wiosnę kupiłam w zeszłym roku w reserved :-p i chyba nie ponoszą :-D:-D:-D bo delikatnie mówiąc nie trafiłam z rozmiarami :rofl2: Natalce kupiłam adidaski r. 22 i leżą :sorry2:

ja tez sie obkupiłam w resaerved, 23 i 24. te 23 by były dobre na wiosne, tylko Fil ma noge za grubą:baffled:. na długosc ok, na szeroksoc nie da rady:crazy:
 
w reserved kupiłam adidaski jakos jesienią, byl jedyny rozmiar, były ładne i tanie to wziełam, ale rozmiar niestety 26 wiec beda moze za rok, chyba ze okaza sie juz wtedy za małe:-D
 
reklama
geperty zgadza się z tymi szczepionkami. Prevenar wyatha jest 7 walentny (ja nim sczzepiłam Zuzke). Szczepionka Glaxo jest nowa na rynku, trudno mi cos wiecej powiedziec. Wyeth wprowadza nowa na koniec roku lub na poczatku kolejnego, faktycznie teraz ją testują.
Moja kolezanka pracuje dla wyatha, jak chcesz podpytam ją o szczepionki glaxo, bo coś mi ostatnio mowila, ale ja nie zapamietałam.

a tak na chłopski rozum, abstra****ąc od producenta to jeśli Nikuś nie ma w planach żłobka lub przedszkola do konca roku to może poczekac.

O roznicy miedzy prevenarem nowym i starym a szczepionką glaxo napisze ci najwczesniej w sobote bo w piatek bede sie widziała z ta przyjaciółka wieczorem na meczu.

PS u Was Prevenar jest tanszy, u nas w przychodni kosztuje 280 pln. Ja mam w zwyczaju brac recepte i kupowac w najtanszej mozliwej aptece. Do tej pory było taniej :-)
 
Do góry