reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Świąd ucha u niemowlaka

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez sstacha, 8 Grudzień 2007.

1. sstacha

sstacha New Member

Witam wszystkie mamusie. Proszę Was o poradę. Moja 5 miesięczna córeczka od kilku dni intensywnie łapie i drapie się za ucho. Nie odczuwa bólu ( przyciskałam małżowinę uszną), nie przerywa ssania. Dodam, że jestem po wizycie w poradni laryngologicznej (jedynej niestety w mieście) i jedyna, starej daty lekarka wykluczyła zapalenie ucha. Czy ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem

2. titlan

titlan New Member

Moim zdaniem córcia zaczyna ząbkować. Wtedy ból często przenosi się na ucho i dziecko zaczyna się tam łapać. Obejrzyj, czy dziąsełka nie są lekko spuchnięte.
    Przyczyną może być także zalegająca woskowina, ale skoro byłyście u laryngologa i tego nie stwierdził, to odpada.
    Mój syn miał to samo, dość wcześnie zaczynał się łapać za ucho, nawet jeszcze w buzi nie widziałam że coś się dzieje. Teraz ma 6 ząbków i znowu się łapie za ucho - pewnie idą następne :-)

3. reklama
  4. karolina77

karolina77 mamy lutowe'07 Zadomowiona(y)

U nas jest podobnie. Jak Milenka zabkuje, to tez ciagnie sie i drapie za ucho.

5. sstacha

sstacha New Member

Byłam u dobrego laryngologa w innym mieście i okazało się , że drapanie ucha w przypadku mojej córki oznacza wysiękowe zapalenie obu uszne. To nic nie boli, ale prawdopodobnie powoduje uczucie pełności i dlatego się łapie. Ten problem upośledza również słuch, ale jest to odwracalne.. Może ktoś miał podobny przypadek. Chciałabym dowiedzieć się jaka jest droga leczenia. Dopiero za 3 tyg. mam wizytę u następnego specjalisty

6. aria

aria mama the best

moja corka tez sie drapie w uszy juz nawet pisalam o tym tu na forum ale nikt mi nie odpowiedzial bo tez sie zastanawiam czemu to robi. a to albo zeby albo ten swiad czy swad jak mu tam, tak?

7. aria

aria mama the best

czy jeszcze inaczej wysiekowe zapalenie obuuszne o matko!!!

8. sstacha

sstacha New Member

To nie jest dosłownie świąd ale bardzo częste drapanie po uchu, łapanie za nie. Przynajmniej w przypadku mojej córki tak sie okazało. Przyczyna choroby jeszcze do końca niesprecyzowana. Może być to alergia, ulewanie, albo przebyty katarek

9. Patina26

Patina26 New Member

Moj synek tez czesto drapie uszy tak jak by go swedzialo???
    jak to sie leczy???

10. reklama
  11. monika3

monika3 Mama Amelki i Filipka

Powiem Wam,że zmartwiłam się :-:)-:)-( Moja Amelka od baaaardzo dawna drapie się po uszku, łapie za nie...pamiętam że nasza pediatra zwróciła na to uwagę i sprawdzała uszka ale nic złego nie widziała...to było z 7 m-cy temu :szok::szok::szok: Amelka nie często drapie się po tym uszku...powiedziałabym że 'jak sobie przypomni' ...ale teraz to już sama nie wiem :-(...jeszcze poobserwuję małą i pewnie muszę się wybrać z nią do laryngologa :-:)-:)-( Ech....

12. aria

aria mama the best

wiecie co zaraz sie okaze ze kazdej z nas dziecko sie drapie po uszach:szok:
    my matki czasami mamy to do siebie ze wyszukujemy dzieciom choroby na sile wynika to oczywiscie z troski ale przyznajcie ze tak jest:tak:

Poleć forum