reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świętochłowice mamusie obecne i te przyszle,zapraszam na forum

cześć, mogę się przyłączyć ???

Widzę, że temat lekarzy. Ja już ich zwiedziłam wielu (w pierwszej jak i w drugiej ciąży). I mogę coś doradzić. Jeśli chodzi o Przychodnie Medycyny Rodzinnej to z dwóch przyjmujących tam lekarzy bardziej polecam dr. Himiczewskiego. Co do Bukowskiego to no cóż, ja nie jestem zadowolona. W pierwszej ciąży - byłam u niego na swojej pierwszej wizycie i niby było wszystko ok. Karty ciąży mi nie założył (do dziś nie wiem dlaczego), nie zlecił badań... jedyne co to powiedział mi w którym tygodniu ciąży jestem i zalecił stosowanie witamin. Trzy dni później trafiłam do szpitala z powodu silnych bóli brzucha. Przyjął mnie tam dr.Pabian. Od razu stwierdził że ciąża jest poważnie zagrożona. Dostał szoku jak się dowiedział, że nie mam założonej karty ciąży. Ogólnie mam bardzo dobre zdanie na temat dr. Pabiana. Jest świetnym lekarzem (moim zdaniem).Na wizycie porozmawia, uśmiechnie się, pocieszy jeśli trzeba, pilnuje żeby wszystkie badania były wykonywane... ale z tego co wiem przyjmuje tylko prywatnie.
Dr. Bałagę też poznałam w szpitalu, i też go sobie chwalę. Bardzo miły i sympatyczny, do tego dobrze "prowadzi" ciężarną.
Dr. Storzyński (czy jakoś tak) - eeee... tu może nie będę nic pisała, bo szkoda moich nerwów. (ale to moje prywatne odczucia).
Dr. Horzelska - bardzo fajna, ale z tym czekaniem u niej to porażka.
teraz chodzę do najlepszego lekarza w Świętochłowicach. Jestem nim no dosłownie zachwycona. Jest idealnym lekarzem (akurat puki co, taką mam o nim opinię). A mam tu na myśli Dr. Kapek. No fakt wizyta u niego to koszt 130zł, ale powiem Wam że warto. Lekarz daje ciężarnej swój prywatny numer telefonu i gdyby coś się działo (jakieś bóle brzucha, przedwczesne skurcze itp.) można do niego dzwonić nawet w środku nocy. 2.02. będe miała robione badania prenatalne (w cenie wizyty). Jest to lekarz który dmucha na zimne i robi wszystko żeby dziecko urodziło się zdrowe i w odpowiednim czasie.
 
reklama
Marzena no właśnie ja też nie za bardzo znam Zabrze...ledwo tu wiem co i gdzie :p
przydałby sie ktoś z autem wiadomo zrzuta na paliwo itp....ja też chętnie bym się wybrała...wiec nadal czekam na odzew..chyba,że mężulo kupi mi jakieś autko to mu gwizdnę nawigację i nie bedzie problema...ale kiedy to nastąpi???i don't know :(
miłego dzionka
 
Ja na razie odpadam w wypadku do kina, będziemy się niedługo przeprowadzać, a potem mam nadzieję, załapię w końcu jakąś pracę :-)
 
:-D Klamorka JA JESTEM TEZ CHĘTNA!! Może kino by mi się przydało na poprawę humoru wraz z innymi mamami i dziecmi!!! Więc też się piszę, mogę jechac samochodem, pod warunkiem, że nie będzie za dużo ŚNIEGU - i do Multi ze Świon trafię już z zamkniętymi oczami!!! Byłam tak już kilka razy, choc nie na maminych spektaklach - a ile to kosztuje?? Ale nie w środę, czyli nie jutro.. bo przychodzą nam drzwi wymieniac. Autko mam 5cio osobowe, uno - póki co, jeździ, choc nie jest najmłodsze.. Ale nie mam fotelików dla dzieci, jakby któraś chciała wziąc dziecię, to musiałaby zamontowac fotelik w moim wehikule :tak: Więc jakby co, to dajcie znac, w przyszłym tygodniu, chyba nie będzie jeszcze za dużo śniegu!

Olka no, te kolejki u Horzelskiej to masakra.. Już mi się ciśnienie dźwiga!! Bo dziś mam wizytę.. :dry:A cena u Twojego ginekologa jest strasznie wysoka, mi żal jak muszę płacic te 80zł co 3 tygodnie.. Ale ja do tego za prenatalne musiałam płacic dodatkowo, więc to plus, że Ty będziesz miała te badania w cenie wizyty.. i może jakby tak wszystko policzyc, to może na to samo wyjdziemy! Bo takie badania, są drogie!!!
A zapytaj czy ten Twój lekarz robi badania echokardiograficzne i ile kosztują!!??!!

No to narazie!!! Troszkę poprawił mi się humor :-)

Uzależnię to jeszcze od tego co mi dzis lekarka zaleci!!! ALE...
Mąż powiedział, że posiedzi sam z tymi panami od drzwi, więc jakby co można by jednak już jutro jechac - więc jakby co to proszę o info. Umówmy się, że dziś między 18-19 będziemy na forum, to na priva wymienimy się numerami, ok - chyba najdardziej Klamorka wchodzi w grę, bo chyba póki co siedzi w domu.. No to do napisania!!!
 
Ostatnia edycja:
No to bania :-(
PRZEPRASZAM, ale chwilowo propozycja KINOWA będzie nie aktualna!!! Mam się jutro się zgłosic na patologię ciąży do Bytomia.. i albo mnie przyjmą od razu, albo wyznaczą termin przyjęcia.. Kurcze a rano jeszcze muszę jechac do TG oddac L4 i książeczkę zdrowia podbic.. Masakra.. i jeszcze te durne drzwi, więc jadę sama.. CHyba wolałabym żeby mnie od razu nie przyjęli, tylko wyznaczyli termin..
To ode mnie na razie tyle.. Może spróbuję przemycic ze sobą kompa.. ale nie wiem, więc póki co - może mnie nie byc na forum!!!
Trzymajcie kciuki, żeby wszystko było ok!!! Narazie!!
 
Witam
Ja polecam w Świętochłowicach dr.Limanowską na Zgodzie ul.Plac Krauzego 2 (do rejestracji tel.32\3452200)
Bardzo dobra, miła i godna polecenia osoba, choć poradnia nie należy do nowoczesnych. Nie trzeba długo czekać na wizytę bo umawiane terminy są bardzo szybko.Ja polecam :))
Ja chodzę do niej od początku ciąży i jestem bardzo zadowolona w dodatku pracuje w szpitalu w Świętochłowicach.

Z innymi lekarzami miałam do czynienia ponieważ jest to mój 3 dzidziuś, nie polecam chodzenia z kasy chorych do dr.Bukowskiego bo tak jak piszą dziewczyny jest oschły i nie miły .Dr Horzelską tez znam bardzo dobrze, co do cen to nie jest tak tanio choć jest miła i pomocna.
 
Ojej Maruda co sie dzieje,że chcą Cię wysłać do szpitala???trzymaj się...na PW wysyłam Ci mój numer jakbyś miała ochote do tego kona jechać...jakby co to dzień wcześniej daj znać,wtedy zadzwonię do opiekunki dla Sylwka a ja z Weroniką bym jechała...fotelik mam więc nie ma problemu :) miłego dnia i buziaki
 
Halo :)
mnie tez nie było trochę, bo miałam kompa w naprawie...ale przeczytalam zaległości i jestem mniej więcej na bieżąco :)

Maruda, trzymaj się i bądź dobrej myśli, ciepło myślę o Tobie..

a co do kina, to tez chętnie się wybiorę z Wami, rzućcie tylko termin :)

Pozdrawiam wszystkie "nowe" dziewczyny:):):)
 
reklama
Poprosiłam męża żeby mi komputra przywiózł.. i pewno bym do Was nie pisała ze szpitala.. Gdyby nie to, że jeden lekarz powiedział, że dziś wyjde, a inny w końcu, że jeszcze kilka dni.. poryczałam się jak głupia.. bo się nastawiłam.. Chcą mi jeszcze tą glukozę zrobic.. Co uważam za durne.. i ma to trwac do 11-12.. Juz widzę, że wytrzymam bez jedzenia i wymiotów tyle czasu.. :-(
Tyle fajnie, że jak już muszę tu rodzic to wiem jak to wygląda.. Jedzenia to nie ma.. Na śniadanie i kolację bułka, kromka chleba i kawałek masła.. A Obiad to na zmianę - jeden dzień zupa, drugi dzień drugie danie.. TYlko w weekend sobota, niedziela.. zupa.. Masakra!! Do tego na cały oddział patologii ciąży - tylko dwa prysznice i 3 toalety.. Nie ma tak jak w Swionach, że toalety przy pokojacha..
Ale nie, żebym narzekała, bo trafiłam chyba do najlepszego pokoju, gdzie są tylko 4 dziewczyny, okna mamy na dłuższej ścianie, więc cały dzień jest jasno. Jak bym miała tu trafic na kilka dni przed porodem, to też chciałabym tu trafic. No i fajne dziewczyny przewijają się przez ten pokój.. Bo różne są tu osoby, że tak powiem, a pokoje to i 8 osobowe są.. więc pod tym względem nie narzekam.
Ale chciałabym byc juz w domciu.. :-(
No i na razie nici z KINA .. Ale mam to ciągle na uwadze - jakos trzeba będzie się rozerwac.. Pozdrawiam Was serdecznie i trzymajcie kciuki, żebym choc do weekendu wyszła.. Ale co najważniejsze i po co tu przyszłam - to z sercem malucha wszystko w porządku!!! Bo głównie to chcieliśmy sprawdzic.
 
Do góry