reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZCZEPIENIA- szczepić nie szczepić oto jest pytanie

No, trzeba byc asertywnym, inaczej się nie da. No chyba, że masz jakąs normalną pediatrę....
 
reklama
Krupka, jeszcze nie wiem jakiego mam pediatrę, bo zmieniłam przychodnię i czekam, aż będą dzwonić za zaległe szczepienie.

I tak staram się przedłużać okres między szczepieniami, teraz 22 mamy neurologa, to pójdę po wizycie pewnie, bo będą chcieli dowód, dlaczego acelularną szczepionkę - choć mam nadzieję, że ze starej przychodni przesłali kartkę.
 
natalunia, o co chodzi z tymi relami meza??? Ja tez mam jakies dziadostwo, ale nigdy nie wiązałam tego ze szczepieniami. Masz moze jakąś fotkę, jak to wygląda?
 
Nie szczepnie krzycz,ale ja szczepię i to moja decyzja, piszę, żeby się poradzić :). Za niedługo mamy 2gie szczepienie- 3 wkłucia. Jestem strasznie rozdarta, ale zaszczepię. Mamy acelularny krztusiec, po pierwszej dawce było ok - dla porównania starsza miała normalną szczepionkę i była temperatura... Teraz jak już pisałam są 3 wkłucia- zaznaczyć w przychodni, że nie chcę wszystkich 3 na raz? Jak to oznajmić lekarce? Ja to jestem mało asertywna i boję się, że mnie przegada, ale nie chcę wszystkich na raz.

Jeżeli Tój mąż/partner jest asertywny, albo mama/siostra, to weź ich :) Mnie brała moja koleżanka, bo na wszsytko się godziła, wbrew własnej woli. A ja z natury kłótnica i uparciuch wytłumaczyłam lekarce, że ma robić tak, jak mówi moja koleżanka - czyli nie szczepiła na DTP po raz kolejny, tylko prosiła o skierowanie na sprawdzenie przeciwciał, a lekarka nie chciała dać. W końcu okaząło się że tych przeciwciał jest tyle, że nie potrzeba kolejnej dawki.
 
nataluniaja też taka walcząca jestem :-), zaintrygowałaś mnie tym badaniem przeciwciał. Tak na dobrą sprawę to powinno być w standardzie, bo po co obciążać organizm substancją, która ma pobudzić do wytworzenia przeciwciał, skoro ich już jest i to całkiem sporo.
 
nataluniaja też taka walcząca jestem :-), zaintrygowałaś mnie tym badaniem przeciwciał. Tak na dobrą sprawę to powinno być w standardzie, bo po co obciążać organizm substancją, która ma pobudzić do wytworzenia przeciwciał, skoro ich już jest i to całkiem sporo.

Oj powinno tak być. Ale wiesz, dopóki ktoś nie weźmie pod uwagę tego, co naukowcy z USA, Rosji, Chin, Japonii, i innych państw zauważyli, to tego nie będzie. Powinno się szczepić dopiero po 3 roku życia, tylko latem (nie ma wirusa grypy), a wcześniej zrobić wszystkie badania: od neurologicznych po zwykłe badanie moczu.
 
Jeżeli jeszcze ktoś tu zagląda: https://www.facebook.com/notes/stop-przymusowi-szczepie%C5%84/przymus-szczepie%C5%84-dla-wszystkich-kiedy-b%C4%99dzie-nast%C4%99pna-pandemia/379060792147110

podpiszcie petycje na avazz i na petycjach - tu nie chodzi o to, czy szczepić czy też nie. Chodzi o wolność wyboru i o to, żeby głupi GIS nie zmusił nas siłą (tak, tak, nawet policjant będzie mógł dostarczyć nasze dzieci i nas na szczepienie) do szczepienia. To GIS teraz chce decydować czy jst pandemia czy nie i mimo przciwwskazań do szczepień MA PRAWO ZASZCZEPIĆ > ta chora ustawa godzi w naszą wolność i prawo do życia wg własnej filozofii!!!
 
reklama
Do góry