reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie przeciwko grypie 14 latki

Dołączył(a)
5 Listopad 2023
Postów
2
Witam. Moja córka, która chodzi do 7 klasy ciągle choruje na zapalenie zatok. Podczas ostatniej wizyty w przychodni lekarka zaproponowała jej szczepienie przeciwko grypie. Czy jest na tym forum ktoś kto szczepił takiego nastolatka i może powiedzieć czy warto oraz jakie są skutki uboczne po takim szczepieniu?
 
reklama
Ale szczepienie na grypę nie uchronisz przed innymi infekcjami. Ja jestem sceptycznie nastawiona do tego szczepienia - biorąc pod uwagę jak szybko wirus ten mutuje.
 
Co roku wirus grypy jest lekko inny, także szczepionki co roku działają tylko na "dany rok".
Ja bym raczej poszukała dobrego laryngologa i szukała przyczyny.

P. S. Próbowaliście może entitis?
 
Ja akurat nie mam doświadczenia z nastolatką ale ze sobą. Zdecydowałam się raz i o ten jeden raz za dużo. Po szczepieniu nie było miesiąca gdzie nie byłabym chora, nawet latem. Więc ja odradzam. Poza tym tak jak już dziewczyny napisały to szczepienie działa tylko w danym roku. Więc powinno się je wykonywać cyklicznie.
 
Ja szczepiłam 4 latka, dlatego że w zeszłym roku zachorował na grypę i miał powikłania. Jeśli córka ciągle choruje na zatoki, to znaczy że nie jest do końca doleczona. Niestety sama mam problem z zatokami i wiem jak to męczy. Przede wszystkim trzeba iść do dobrego laryngologa, zrobić wymaz z posiewem z zatok i leczyć kierunkowo. Niestety to jest takie paskudztwo, że lubi wracać. Ja zawsze po leczeniu brałam jeszcze sinupret 14 dni. W ostatnim roku niestety chorowałam na zatoki 4 razy, w tym dwa razy w ciąży 🤦🏻‍♀️
 
Do góry