reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienie wcześniaka 30 tydzień

Dołączył(a)
15 Kwiecień 2024
Postów
12
Witam,

Czy któraś z mam urodziła w 30 tygodniu ciąży z powodu podejrzenia zespołu hellp i zdecydowała się na szczepienia dziecka w szpitalu?
 
reklama
Witam,

Czy któraś z mam urodziła w 30 tygodniu ciąży z powodu podejrzenia zespołu hellp i zdecydowała się na szczepienia dziecka w szpitalu?
Ja mam wcześniaka z 28tc, bez hellp, ale szczepiłam normalnie w szpitalu. Wręcz uważam, że warto z takiej opcji skorzystac, bo gdyby coś się działo, to tam będzie zaopiekowane.
 
Były szczepione w późniejszym terminie czy tak jak dzieci donoszone według kalendarza szczepień? Moja córka jest aktualnie w szpitalu i zaraz kończy 6 tydzień i chcą ją szczepić 5w1, ale obawiam się czy nie jest jeszcze za mała i nie poczekać chwilę.
 
Były szczepione w późniejszym terminie czy tak jak dzieci donoszone według kalendarza szczepień? Moja córka jest aktualnie w szpitalu i zaraz kończy 6 tydzień i chcą ją szczepić 5w1, ale obawiam się czy nie jest jeszcze za mała i nie poczekać chwilę.
Wcześniaki szczepi się zgodnie z wiekiem urodzeniowym. Tylko niektórych szczepień mają dodatkową dawkę.
 
Jak wygląda u Państwa dzieci główka niemowlaka? Moja córka ma wąska twarz oraz podłużną głowę. Odkładając ją do łóżeczka żeby leżała na plecach głową nie utrzymuje się prosto czy zawsze układa się na któryś bok ze względu na kształt główki. Nie wiem czy głowa nabierze jeszcze kształtu czy powinnam już interweniować i szukać lekarza. Córka ma prawie 2 miesiące, korygowane 0.
 
reklama
Jak wygląda u Państwa dzieci główka niemowlaka? Moja córka ma wąska twarz oraz podłużną głowę. Odkładając ją do łóżeczka żeby leżała na plecach głową nie utrzymuje się prosto czy zawsze układa się na któryś bok ze względu na kształt główki. Nie wiem czy głowa nabierze jeszcze kształtu czy powinnam już interweniować i szukać lekarza. Córka ma prawie 2 miesiące, korygowane 0.
Noworodki nie umieją trzemać głowy prosto, zawsze leci na którąś stronę. To umiejętność, która przychodzi z czasem.

Jeżeli się niepokoisz,skonsultuj z fizjoterapeutą.
 
Do góry