reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Szczepionka na pneumokoki dla wcześniaków

Temat na forum 'Archiwum wcześniaczków' rozpoczęty przez izyda, 15 Grudzień 2008.

1. izyda

izyda New Member

Witam mamy wcześniaczków, ja też mam synka który przyszedł na świat za szybko. Mam do was pytanie- czy szczepiliście swoje maluszki na pneumokoki i czy miałyście refundowaną tą szczepionke? Ja słyszałam że wcześniaki powinny mieć ją w ramach NFZ? Ale moja lekarka zaprzecza? Wiecie coś na ten temat?

2. Aniaa1981

Aniaa1981 New Member

Witam
    tak jest refundowane dla wcześniaków to szczepienie, ja musiałam mieć zaświadczenie ze szpitala, w którym dziecko się rodZiło i przebywAŁO NA NEONATOLIGII, i ztym zaświadczeniem udałam się do lekarza rodzinnego i to tyle.
    powodzenia :)

3. reklama
  4. andzia79

andzia79 New Member

Witam.U nas tez sa refundowane te szczepionki.Ja nawet nie wiedzialam ,ale pani w rejestracji u mojego lekarza objawila te mila nowine.Normalnie zaplacilabym 100 euro za kazda a musza byc 3.Jestem szczesliwa:-)

5. mamoośka

mamoośka New Member

No to macie fajnie.Ja szczepiąc małą płaciłam.Szczepiłam małą jedną szcepionką na pneumokoki i meginokoki.

6. AngelaDJ

AngelaDJ New Member

Witajcie
    Ja również słyszałam że szczepionka powinna być za darmo i kilka razy wspominałam pediatrze ale żaden z nich nie pokierował mnie co powinnam zrobić, wszyscy mówili że sama powinnam zapłacić , czy wystarczy zaświadczenie ze szpitala???, dlaczego pediatrzy nic nie wiedzą na ten temat?? pomóżcie !

7. wiktoria12

wiktoria12 Mama i żona :)

Nie wiem czy jest refundowane ja swojego synka który urodził sie w 36 tygodniu szczepiłam na pnęmokoki ale sama kupowałam szczepionki

8. Karmelcia2008

Karmelcia2008 Pozytywnie zakręcona ;)

Wg tego co mi na ten temat wiadomo, szczepionka ta powinna być refundowana wcześniakom, zmiana w tym temacie nastąpiła jakoś na koniec 2008 roku (chyba) ale większość pediatrów nie ma na ten temat zielonego pojęcia. Zaświadczenie niezbędne do wykonania tej szczepionki i jej refundacji może również wystawić neurolog, u którego jak sądzę praktycznie wszystkie wcześniaki mają kontrolę po urodzeniu.
    Ja szczepiłam odpłatnie bo szczepień nie wykonuję w rejonowej przychodni tylko w ramach pakietu w prywatnej przychodni. A przychodnie rejonowe ( przynajmniej moja) nie są chętne do szczepienia na pneumokoki w ramach refundacji z NFZ jeśli inne szczepienia są wykonywane w innym miejscu (nie u nich).

9. Aniaa1981

Aniaa1981 New Member

A my szczespiliśmy i mieliśmy refundowane pneumokoki, wystarczylo zaświadczenie ze szpitala z neonatoligii, że dziecko ma wskazania do tej szczepionki

10. reklama
  11. edith_d

edith_d New Member

witam
    ja również jestem mamą wcześniaka urodzonego w 33 tc. chciałam zaszczepić synka przeciwko pneumokokom i meningokokom, ale moja pediatra nie słyszała o darmowych szczepieniach wcześniaków. szukałam informacji w internecie i znalazłam, że dotyczy to tylko wcześniaków z jakąś konkretną chorobą płuc. czy ktoś ma jakieś inne informacje na ten temat?
    pozdrawiam

12. mamita

mamita New Member

Ja też płaciłam za 3 dawki (po 310zł) została tylko dawka przypominająca w 18 m-cu życia. Dodatkowo jeszcze płaciłam za 5w1 150zł.Pani z sanepidu od szczepień powiedziała mi, że powinnam mieć za darmo. Lekarz powiedział że nie ma wskazań-chciał zaświadczenie ze szpitala, a kiedy mu je dostarczyłam to powiedział ze on i tak nie widzi wskazań i musiałam płacić. Ale była afera. Miałam przez niego nieprzyjemności. A w ustawie jest napisane że po uszkodzeniach i urazach OUN jest bezpłatnie. A Zuzia miała wylew IV stopnia. Zastanawiam sie gdzie z "tym" iść-może chociaż czwarta dawkę miała by za darmo??? A no i powiedział mi jeszcze że gdyby miała białaczkę albo dysplazję oskrzelowo-płucna to by wyraził zgodę na darmowe szczepienie...

Poleć forum