reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionki

reklama
Lolisza- czytalam, ze sa refundowane przy wadach serca itp a madziol ma wade serducha, wiec moze sie ud, na pewno bede walczyla o refundacje,bo inaczej jej nie zaszczepie

Widze ze wy sie w tych szczepionkach orientujecie duzo lepiej niz ja. dostalam taka propozycje szczepienia madzi
1. infanrix hexa + prevenar 13
2. to samo
3. infanrix hexa MMR w 13 m-cu +varil Rix (1 dawka) po 6 tyg druga dawka Varil rixu
4. infanrrix hexa +prenavar 13 m-dzy 15 a 18 m-cem
 
Ostatnia edycja:
Ladygab sa refundowane przy wadach serca powodujących niewydolność krążenia a nie wszystkie wady ja powodują. Jaką ma wade, ubytek czy coś "większego"?

Makuc, ja nie znam tej szczepionki, ale jakby w necie była ulotka to powinien być w niej skład. U nas wszystkie znachory szczepią swoje dzieci Engerixem więc my II i III dawke tez daliśmy bo pierwsza dali nam Hepavax w szpitalu mimo że sie nie zgodziliśmy :/
 
Lolisza- ubytek czesci bloniastej w przegrodzie miedzykomorowej, rozumiem, ze to jej nie kwalifikuje do takiego szczepienia???
 
Ladygab - u nas pediatra mówiła że jeśli jest wada serca, albo chociaż obserwacja w kierunku wady serca to przysługuje refundacja Prevenaru. Bo u nas było podejrzenie wady i pediatra się dopominała ode mnie o kartę informacyjną od kardiologa, mówiła że nawet jak kardiolog napisze że jest obserwacja w kierunku wady serca to oni już mają przykrywkę i zaszczepią za darmo (to czy dadzą za darmo czy nie może też od pediatry zależeć jak do tego podejdzie, ta nasza widać nie ma oporów żeby z tego korzystać, więc nawet przy podejrzeniu by dała skierowanie na szczepienie). Ale ja to nie wiem czy bym w ogóle chciała ten Prevenar, ostatnio tez z nim była afera w Japonii. Tak czy inaczej mały ma tylko strunę rzekomą i to go nie kwalifikuje, bo to nie jest wada.
 
Nice- my mamy swistek od kardiologa, zalecenie z poradni ds szczepien, wiec zobaczymy co z tego bedzie, mam nadzieje, ze bezproblemow pojdzie wsyztsko, bo chyba ta przychodnie wysadze w powietrze, dobrze, ze ja zmienie za pare dni, ale wykorzystac nie zaszkodzi:-)
 
Dziewczyny, mam pytanie - czy Wasze dzieciaczki byly obowiazkowo szczepione przeciwgruzliczo? W UK gruzlicy juz nie ma i juz sie na nia nie szczepi, dlatego Pawla ta przyjemnosc ominela. Ale tak sie zastanawiam, bo czesto podruzujemy do PL,a jesienia moze do Tunezji polecimy, czy nie warto by bylo jednak Go zaszczepic? Co myslicie?
 
reklama
Do góry