reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczoteczka elektryczna

reklama
Ja też myślę, że jest to dość ryzykowne ze względu na ewentualne niebezpieczeństwo skaleczenia, uszkodzenia dziąseł. Choć z drugiej strony taki "gadżet" może zachęcić maluszka do znienawidzonej czynności mycia zębów...
 
Przymierzam się do zakupu szczoteczki elektrycznej dla starszego syna. Ma już stałe jedynki i zaraz będziemy wymieniali dwójki:tak::-D. Póki co ząbki zdrowe. Najczęściej jednak poprawiałam po dziecku szczotkowanie, bo mimo starań nie było to dość dokładne. Im jednak synek starszy, tym częściej się buntuje, że przecież umie sam! No umie, myje zęby chętnie, ale widać niedociągnięcia. Wspomina, że chciałby taką szczoteczkę.

Oglądam strony z takimi szczoteczkami i w sumie nie wiem, na którą się zdecydować. Na co powinnam zwracać uwagę? Jakie końcówki byłyby najlepsze dla 6-latka, do pierwszych stałych ząbków? Jest ich tak dużo i każda ma różne funkcje. Czy szczoteczka na baterie, czy akumulatorowa? Jakiej firmy?



I już tak przy okazji dodatkowo chciałabym zapytać o osad na ząbkach. Co może być przyczyną, że na zębach stałych jest go mnóstwo, a z mlecznymi nigdy nie mieliśmy takiego problemu. Wieczorem wyszorowane ząbki, rano wyglądają jakby nie były myte co najmniej kilka dni(tylko jedynki, te stałe, na mlecznych osad tak się nie odkłada).
Czy oprócz szczoteczki powinniśmy zmienić również pastę(elmex)? Może coś zmienić w diecie? Jakiegoś składnika brakuje? Czy może to normalny etap i to się w którymś momencie ustabilizuje, w końcu zęby są "młode" jeszcze (półroczne;-)).

Będę wdzięczna za odpowiedź:tak:
 
Oglądam strony z takimi szczoteczkami i w sumie nie wiem, na którą się zdecydować. Na co powinnam zwracać uwagę? Jakie końcówki byłyby najlepsze dla 6-latka, do pierwszych stałych ząbków? Jest ich tak dużo i każda ma różne funkcje. Czy szczoteczka na baterie, czy akumulatorowa? Jakiej firmy?

Witaj
obojetnie jaka firmę wybierzesz , ważne aby szcztecka była akumulatorowa z końcówka dziecięca, każdy producent taka ma. Wersja ekonomiczna to szczoteczka na baterie ale tutaj polecilabym ci szczoteczka z grupy oral b taka z postaciami z bajek , moje dzieci takich używają i sa bardzo zadowolone a zabki umyte.

I już tak przy okazji dodatkowo chciałabym zapytać o osad na ząbkach. Co może być przyczyną, że na zębach stałych jest go mnóstwo, a z mlecznymi nigdy nie mieliśmy takiego problemu. Wieczorem wyszorowane ząbki, rano wyglądają jakby nie były myte co najmniej kilka dni(tylko jedynki, te stałe, na mlecznych osad tak się nie odkłada).
Czy oprócz szczoteczki powinniśmy zmienić również pastę(elmex)? Może coś zmienić w diecie? Jakiegoś składnika brakuje?


paste dobrze zmienić na taka z większa ilością fluoru dla juniorów np Elmex junior zawiera ona tyle samo fluoru co pasta dla dorosłych ale jest mniej mietowa bo to czasem dzieciom przeszkadza. A na osad jedyna metoda to ponowne wyszorowanie zebow po wstaniu ;)
 
Dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chodzi o pastę to od pierwszych zębów stałych mamy elmex dla juniora. Kwestia osadu mnie dziwi tylko dla tego, że on się w tak znaczącej ilości odkłada na stałych zębach. Mleczne rano po wieczornym myciu są czyściutkie, a stałe mają zarost;-). Ale może tak ma być, pewnie stałe zęby nie mają już takiej powierzchni jak mleczaki.
 
Dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chodzi o pastę to od pierwszych zębów stałych mamy elmex dla juniora. Kwestia osadu mnie dziwi tylko dla tego, że on się w tak znaczącej ilości odkłada na stałych zębach. Mleczne rano po wieczornym myciu są czyściutkie, a stałe mają zarost;-). Ale może tak ma być, pewnie stałe zęby nie mają już takiej powierzchni jak mleczaki.
Różnica wynika stad,ze zeby mleczne na tym etapie maja juz całkowicie dojrzałe szkliwo-zmineralizowane.
zeby stałe świeżo wyżniete sa bardziej "porowate" bo nie sa nasycone mineralami . Takie dojrzewanie szkliwa trwa nawet do 2 lat od wyzniecia , dlatego bardziej przywiera osad i dlatego takie zeby sa bardziej podatne na próchnicę.
Mam nadzieje, ze teraz juz rozjasnilam temat

pozdrawiam
KBM
 
też tak uważam, podstawą jest dobra technika a nie szczoteczka ... ostatnio dentysta synka mojego męża zalecił aby nie korzystać ze szczoteczki elektrycznej w okresie zmiany uzębienia z mlecznego na stałe ... moja dentystka też powiedziała że nie widzi większego sensu w kupowaniu szczoteczki elektrycznej, za to korzystać z nici dentystycznej jak najbardziej ... ale jak ktoś woli ufać reklamom to już jego wola :-)
 
reklama
wymiatania? chyba nie słyszałam, całe życie mnie uczono aby myć ząbki okrężnymi ruchami



Metoda wymiatania jest najskuteczniejsza i najczesciej polecana; metoda ruchów okreznych (Fonesa) zalecana jest tylko dzieciom ze względu na to ,ze jest prosta, przy jej stosowaniu nie domywa sie płytka nazębnaa na powierzchniach stycznych zebow.


Bardzo fajnie opisane i pokazane na filmikach metody mycia zebow sa pod tym linkiem [FONT=.HelveticaNeueUI]http://www.dentysta.eu/dla-pacjenta/424-jak-szczotkowac-zeby-opisy-i-animacje-metod-szczotkowania[/FONT]
 
Do góry