reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła rodzenia.

U nas miało być darmowe, na stronie szpitala tak pisali i położna przez tel też tak mówiła. Na zajęciach okazało się, że obowiązkowa cegiełka 100 zl. I tak niewiele jeśli chodzi o teoretycznie 10 zajęć (nie wszystkie się odbyły), ale chodzi o zasadę. Skoro piszą darmowe to powinno być darmowe. Ale i tak nie żałuję bo warto. Nie wiem czy teraz znowu się nie wybiorę bo chciałabym w tamtym szpitalu właśnie rodzić i warto się z położnymi poznać. Poprzednio rodziłam w innym ale tam zlikwidowali oddział położniczy. Jeśli chodzi o to w którym tygodniu to chyba jakoś zapraszają od 6 miesiąca do szkoły rodzenia. Nie pamiętam.
 
reklama
u nas jest darmowa w pierwszej ciąży chodziłam z M i było fajnie teraz też bym chętnie poszła ale chyba trochę głupio...
 
Ewa, a czemu głupio? Twoje dziecko ma już prawie 3 lata więc mogło się co nieco zmienić w zakresie pielęgnacji noworodka itp ;-)
Ja też myślę o tym żeby się wybrać ale sama, bez męża który wtedy siedziałby z małym. Głównie po to, żeby nawiązać kontakty z położnymi.
Fakt, że jak chodziłam na szkołę rodzenia to się dziwiłam po co babki które już mają porody za sobą, chodzą :tak: A teraz wiem: dla relaksu ;-)
 
malutka80 - powiem szczerze, że na moich zajęciach też były 2 laski, które już miały dzieci i też dziwiłam si, że chodzą i mnie denerwowały bo czasami były mądrzejsze od prowadzących - tak im się przynajmniej wydawało. No i teraz sobie tak myślę, że jak pójdę to będę tak odbierana jak te dwie laski albo też będę się wymądrzać:-D no i mi głupio ale jeszcze przemyśle... Z tego co wiem to sam poród się już zmienił teraz podobno jest obowiązek położenia dziecka na długi czas na brzuchu matki po porodzie (o ile wszystko jest dobrze), a dopiero mierzenie, ważenie po tym czasie nie pamiętam czy to 30 min czy godzina.
 
ja też chodziłam do bezpłatnej szkoły rodzenia,( u nas zapisy po 20 tygodniu) dostałyśmy nawet darmowe próbki, u nas też było pół godziny wykładu, a pół godziny ćwiczeń,z teorii nie skorzystałam, bo już wszystko wiedziałam, a z oddychania przeponowego też jakoś wykorzystałam trakcie porodu :-D, jednak tak się złożyło że rodziłam z jedną z położnych, która tą szkołę prowadziła i byłam bardzo wdzięczna, poza tym spotkać wiele dziewczyn na podobnym etapie życia to też fajna sprawa, później można się umawiać na wspólne spacerki z wózkiem :-)
 
reklama
My zaczynamy we wtorek, ale nie w tej co chciałam, na tamta czekam jeszcze 2tyg. Aż rusza i dowiem się czy się dostaliśmy, bo zapisy smsowo były :eek:
Juz się doczekać nie mogę :-)
Ktora juz uczęszcza ?
 
Do góry