reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, lekarze ..... w Poznaniu

Ja rodziłam półtora roku temu na Polnej i mówili, że nie mają anestezjologów i nie dają zzo. Z kolei jak byłam w sw rodzinie zorientować się w warunkach i obejrzeć sale porodowe to pani powiedziała, że jeśli się wykupi poród rodzinny(wtedy to było 300 zł) to zzo jest zapewnione. Najlepiej zadzwonić do szpitala albo nawet go odwiedzić przed planowanym porodem i dowiedzieć się szczegółów.
 
reklama
Dziewczyny, bardzo męczy mnie temat USG 3D... mój lekarz polecał, żeby to zrobić, ale on nie wykonuje tego badania. Polecił mi dr Ropacką, jako że ona niby jest pionierem w tej dziedzinie w Poznaniu. Z drugiej strony bardzo dużo złych opinii o niej czytałam, że wymyśla różne wady i zaprasza oczywiście po paru tyg na kolejne badanie i znowu 300zł

Ja z ginekologów ufam tylko mojemu lekarzowi, czy któraś z Was słyszała coś o Ropackiej, była u niej? Może polecicie mi innego lekarza, który robi 3d w Poznaniu lub okolicach, zależy mi na dobrym badaniu z konkretnymi pomiarami i ocenie całego maleństwa.

Z tego co czytałam w necie to głownie robią 3 D lekarze z Polnej, ale ja z daleka zawsze omijałam tą mafię...
 
Nie bój się Polnej, Ci lekarze uratowali mojego synka:) Na Polnej w poradni przyjmuje Docent Marek Pietryga, cudowny człowiek, z czystym sumieniem moge polecic, wykonywal on konsultacje przy pierwszej ciazy, bedzie wykonywal takze przy obecnej. Uwierz, ze jesli poleca go moja lekarka to musi byc dobry. O Polnej mowia duzo złego, ale ja jestem innego zdania. Gdyby nie oni dzis odwiedzałabym mojego synka na cmentarzu, a na szczescie mam go w domu, jest zdrowy i cudownie sie rozwija. Na Polnej maja swietny sprzet. Pierwszy moj porod odbyl sie wlasnie tam, drugie dziecko takze tam przyjdzie na swiat. W poradni przyjmuje tam jeden lekarz ktory jest pacanem, nie pamietam jak sie nazywa, ale jesli umowisz sie do Docenta Pietrygi to mozesz byc spokojna. A z jakiego powodu masz wykonac to 3d?
 
mam je wykonać tylko jako dodatkowe badanie, żadnych podejrzeń lekarz nie ma, jedynie powiedział, że jak kogoś stać to można to zrobić, aby ocenić stan narządów i wykluczyć wady genetyczne.

Dlatego się zastanawiam, czy w ogóle robić to badanie, nie chcę prześwietlać maluszka pół godziny, mam wrażenie, że teraz jest taka moda na dużą ilość badań i podglądanie malca w brzuszku, no i ja tej modzie uległam...
 
Polecam Centrum Zdrowia kobiety na ul. Ułańskiej.
Ja byłam co prawda na 4d siostra i kolezanka i wszystkie byłysmy zadowolone.
Badanie fajne, zmierzono przeplywy, całe dzieciątko. dostalismy film i sporo zdjęc :)
mnie robil badanie dr Meller
 
Moj synek byl przeswietlany przez godzine podczas 3d, ale u nas bylo podejrzenie karlowatosci i to z tego powodu. Na szczescie Stas jest zdrowy:) 3d to fajny widok, ale w obecniej ciazy jesli nie bedzie potrzeby to nie bede go wykonywala. Za te pieniazki lepiej kupic cos fajnego dla Dziecka.
 
Ja podobnie jak Marciaa - robiłam w tym samym miejscu i u tego samego lekarza: badanie tylko z czystej ciekawości czy wszystko jest na pewno ok i żeby podejrzeć jak maluszek wygląda :) moda nie moda - dla nas wspaniałe przeżycie!
 
o prosze :)
ja pojde w tej ciazy na pewno. Fajna pamiątka. Niech ma jedno i drugie. Nie wydaje mi się zeby usg 20 minutowe bylo szkodliwe. Nie wykonywaliby go.
 
Witam. Jestem w 7 miesiącu ciąży i wciąż nie moge się zdecydować w którym szpitalu mam rodzić, każdy mówi coś innego. Możecie opowiedzieć coś o Polnej i Raszei. I czy w którymś z tych szpitali podawają znieczulenie zewnątrzoponowe i za ile? Z góry dziękuje za odpowiedzi
 
reklama
Witaj, jesli chodzi o znieczulenie to nie mam zielonego pojęcia, ale ja takze rozwazałam te dwa szpitale i na całe szczęście wybrałam Polną, tam uratowano mojego synka, poniewaz od pierwszej chwili byłam podpieta pod ktg, a na samym poczatku pierwszej fazy porodu moj Stas stracił tętno, gdybym była w raszei gdzie pod ktg podłączają pozniej to dzis nie miałabym mojego Skarbu obok siebie. Ogólnie z Polnej jestem super zadowolona,na poczatku szykowano mnie do porodu sn a pozniej miałam cc. Lekarze byli cudowni, pielęgniarki również. Salowe takze:) Czułam się tam prawie jak w domu:) Stas lezał 4 dni na neonatologii, bardzo fachowa opieka i wsparcie dla matki:) Stasia urodziłam 10 miesiecy temu, za 7 miesięcy mam nadzieję urodzić drugie dziecko i takze pojade na polną, teraz juz nie zastanowie sie nawet przez minutkę.
 
Do góry