reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

test na owulację a ciąża

No na pewno test owulacyjny nie wykryje ci ciąży na takim etapie. Owszem, w ciąży wyjdzie pozytywny, ale po terminie miesiączki. W każdej ciąży to sprawdzałam i wcześniej pozytywny nie wyszedł. Jak chcesz mieć wiarygodny wynik to zrób betę albo test ciążowy, a nie owulacyjny. Poza tym ten twój test owulacyjny nie jest pozytywny.
Jeśli jesteś 8 dni po owulacji to już możesz zrobić test ciążowy.
Niekoniecznie wyjdzie pozytywny test owulacyjny w ciąży.
 
reklama
Ja nie testowałam pod względem ciąży ale w cyklu w którym zaszłam w ciążę wogóle nie miałam bólu owulacyjnego .Więc się zastanawiałam co z tymi testami nie tak bo raz ,że pozytywne wychodziły mi już na 4 dni przed planowaną owulacją pozytywne to jeszcze później też . I 3 dni po spodziewanej owulacji zaczął mnie boleć jakby nie wiem jajowod i trwało to 3 dni . Sobie myślę co jest dopiero teraz owulacja ... zrobiłam test i znów był mega Ciemny. Ale machnęłam ręką i już więcej nie testowałam . Uznałam ten cykl za jakiś dziwaczny. Wcześniej lubilam sobie sprawdzić testem po owulacji czy już zjasniala ta kreska i zawsze miałam bardzo jaśniutką . No ale jakoś specjalnie nie wiążę tego z tym ,że wychodziły pozytywne bo zaszlam w ciążę. Bardziej poprostu chyba mi to LH akurat w tym cyklu tak się utrzymywało, a nie inaczej 😆 2 dni po terminie spodziewanej miesiączki zrobiłam test ciążowy i dwie krechy . Owulacyjnym nie sprawdzałam.
 
Do góry