reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test PAPP-A

Oczywiście, że powinnaś zrobić. Test pappa to nie tylko ocena ryzyka wad genetycznych, ale też ocena ryzyka stanu przedrzucawkowego i zahamowania wzrostu płodu, które można zminimalizować włączając acard.
No właśnie mi lekarka zaleciła nie ze względu na prawdopodobienstwo wystapienia wad genetycznych ale ze względu na stan przedrzucowakowy. Mówiła żeby sceptycznie podchodzic do tego testu jeśli chodzi o wady no dalej statystyka 🤷
 
reklama
No właśnie mi lekarka zaleciła nie ze względu na prawdopodobienstwo wystapienia wad genetycznych ale ze względu na stan przedrzucowakowy. Mówiła żeby sceptycznie podchodzic do tego testu jeśli chodzi o wady no dalej statystyka 🤷
Jestem podobnego zdania, chociaż oczywiście warto znać ryzyka i z genetykiem podjąć decyzję co do ewentualnej dalszej diagnostyki, w tym amnio. Mnie namawiali teraz na tę pappę właśnie ze względu na to o czym piszesz, ale jak się dowiedzieli, że już w trakcie starań miałam zalecony acard z uwagi na ryzyka z pierwszej ciąży, to w sumie machnęli ręką 😂 No ale zrobię tak czy siak, ciekawa jestem czy acard ma jakiś wpływ na wynik
 
Jestem podobnego zdania, chociaż oczywiście warto znać ryzyka i z genetykiem podjąć decyzję co do ewentualnej dalszej diagnostyki, w tym amnio. Mnie namawiali teraz na tę pappę właśnie ze względu na to o czym piszesz, ale jak się dowiedzieli, że już w trakcie starań miałam zalecony acard z uwagi na ryzyka z pierwszej ciąży, to w sumie machnęli ręką 😂 No ale zrobię tak czy siak, ciekawa jestem czy acard ma jakiś wpływ na wynik
Właśnie dużo czynników ma wpływ na ten wynik. Czytałam nawet że jakieś infekcje,stres przed badaniem itp więc trzeba naprawdę baardzo ostrożnie podchodzić do tych wyników. Ale ja i tak mam stres 😅 czekam na czwartek i na "wyrok" 🫣
 
Właśnie dużo czynników ma wpływ na ten wynik. Czytałam nawet że jakieś infekcje,stres przed badaniem itp więc trzeba naprawdę baardzo ostrożnie podchodzić do tych wyników. Ale ja i tak mam stres 😅 czekam na czwartek i na "wyrok" 🫣
Taak, o stresie też czytałam. Staram się nie myśleć o tych badaniach, mam w tym tygodniu krew, może ten stres tak wtedy nie wpłynie na wyniki 😄
 
No właśnie mi lekarka zaleciła nie ze względu na prawdopodobienstwo wystapienia wad genetycznych ale ze względu na stan przedrzucowakowy. Mówiła żeby sceptycznie podchodzic do tego testu jeśli chodzi o wady no dalej statystyka 🤷
Właśnie wczoraj byłam i dzidzia za mała do badania 😵‍💫 ale wielkościowe itp prawidłowo tylko się nie łapie na te badanie genetyczne i mam za tydzień
Zastanawiam się kiedy umówić kolejne USG ,bo mam na 12.01 i na 26.01.24. 🤔
 
Właśnie wczoraj byłam i dzidzia za mała do badania 😵‍💫 ale wielkościowe itp prawidłowo tylko się nie łapie na te badanie genetyczne i mam za tydzień
Zastanawiam się kiedy umówić kolejne USG ,bo mam na 12.01 i na 26.01.24. 🤔
Za mała na test PAAPA?
Ja miałam USG prenatalne i badania krwi (z testem PAAPA) w tym samym dniu. To był 12 tydzień.
 
Za mała na test PAAPA?
Ja miałam USG prenatalne i badania krwi (z testem PAAPA) w tym samym dniu. To był 12 tydzień.
Tak bo byłam równo 11t0d ,płód nie spełniam norm do badania. Ale od razu zaznaczyła że jak na ten wiek ciąży jest ok wszytko. Że powinnam przyjsc najwcześniej 11t5d ,ale powiedziała że ok i że mam za tydzień przyjsc
 
reklama
Malinka ma rację może tak być u mnie jest 12 tc i też lekarz mówił że maleństwo malutkie więc u jednej jest tak u drugiej tak
Badanie wszystko wyszło dobrze ❤️
Trzymam kciuki i za wasze badania dziewczyny 😉aby wszystko było dobrze
 
Do góry