reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test podwojny

AaO1

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Styczeń 2024
Postów
25
Miasto
Śląsk
Hej,
Ktoś może potrafi zinterpretować te wyniki?
Czeka mnie rozmowa z genetykiem, ale dopiero 1 lutego do tego czasu zwariuje...
 

Załączniki

  • IMG_20240124_164453.jpg
    IMG_20240124_164453.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 329
reklama
Ryzyko skorygowane jest niższe niż podstawowe (wynikające z wieku) także nic się tylko cieszyć. To są naprawdę małe ryzyka. Jednak dla mnie to tylko statystyka, osobiście miałam wyższe ryzyko dla zd bodajże 1:245,a córka urodziła się zdrowa. Nawet mając ryzyko 1:2 są szanse,że urodzi się zdrowe dziecko,więc nie brałabym sobie tej pappy tak na głowę.
 
Ryzyko skorygowane jest niższe niż podstawowe (wynikające z wieku) także nic się tylko cieszyć. To są naprawdę małe ryzyka. Jednak dla mnie to tylko statystyka, osobiście miałam wyższe ryzyko dla zd bodajże 1:245,a córka urodziła się zdrowa. Nawet mając ryzyko 1:2 są szanse,że urodzi się zdrowe dziecko,więc nie brałabym sobie tej pappy tak na głowę.
Dziękuję ❤️ bo od wczoraj jestem kłębkiem nerwów
 
Hej,
Ktoś może potrafi zinterpretować te wyniki?
Czeka mnie rozmowa z genetykiem, ale dopiero 1 lutego do tego czasu zwariuje...
Jedno dziecko na 912, których matki mają takie same wyniki, urodzi się (statystycznie) z ZD. To dobry wynik, spróbuj odetchnąć.
Ja miałam bardzo podobne wyniki skorygowane, moja gin upierała się abym robiła amniopunkcję. Ja nie chciałam, zrobiłam sanco bo też byłam zdenerwowana, synek zdrowy 🙂
 
Jedno dziecko na 912, których matki mają takie same wyniki, urodzi się (statystycznie) z ZD. To dobry wynik, spróbuj odetchnąć.
Ja miałam bardzo podobne wyniki skorygowane, moja gin upierała się abym robiła amniopunkcję. Ja nie chciałam, zrobiłam sanco bo też byłam zdenerwowana, synek zdrowy 🙂
Dziękuję bardzo ❤️
 
Jedno dziecko na 912, których matki mają takie same wyniki, urodzi się (statystycznie) z ZD. To dobry wynik, spróbuj odetchnąć.
Ja miałam bardzo podobne wyniki skorygowane, moja gin upierała się abym robiła amniopunkcję. Ja nie chciałam, zrobiłam sanco bo też byłam zdenerwowana, synek zdrowy 🙂
1:32 zD nie robilam amniopunkcji. Syn 1,5 roku zdrowy🙂
 
reklama
Ryzyko 1:46 wynika z wieku, w wyniku skorygowanym pod uwagę również brany jest wiek i to on powoduje że to ryzyko jest pośrednie, tzn. 1: 1000. Twój wynik jest bardzo dobry, znacznie lepszy niż wynika to z samych suchych danych, jak np. wiek. Ja miałam ZD skorygowane 1:840, dla świętego spokoju zrobiłam sanco, choć traktowałam to jako formalność i jakąś gwarancję na spokój do końca ciąży. Mi lekarz powiedział, że jeśli chcę, to skieruje mnie na amniopunkcję (jestem po 40-tce), ale on nie widzi podstaw na podstawie tych wyników.
 
Do góry