reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test

Dołączył(a)
18 Luty 2024
Postów
4
Hej ty ten test uznać za pozytywny wieczorem robilam 1 kreska rano wstalam i takie coś
IMG_1012.png
 
reklama
Testu nie odczytuje się po czasie wskazanym na opakowaniu. Bez względu na to jaki miałby wynik test jest wtedy nieważny. A ten to w ogóle jest jakiś dziwny.
 
Test wygląda jakby był uszkodzony 🤔, druga sprawa to to, że test najlepiej robić z porannego moczu, no i jak już zostało napisane, wynik testu odczytuje się po czasie jaki tam jest podany, nie wcześniej i nie później 😉.
 
1. Test najlepiej robić o poranku.
2. Odczytujemy test zgodnie z czasem. Nawet po godzinie jeśli wyskoczy nagle coś innego, a wcześniej tego nie było to wynik jest już i tak nieważny.
3. Przedstawiony test jest nieważny dodatkowo z powodu błędnego zafarbienia. Jeśli takowe wyskoczyłoby ci po przypisowych 3 minutach, to wiarygodność testu możesz spisać na straty bo z automatu jest nieważny.
 
Spóźnia mi się miesiączka, 8 dni.
Cykle miałam raczej regularne, co 35 dni.
Obecnie to mój 45 dc. Owulacja powinna mi wypaść około 21 dc. Czyli 26.01.
To nasz drugi cykl starań o dziecko.
Dziś wykonałam test ciążowy i jest negatywny. Nie czuję abym miała dostać @. Czy jest możliwe że jeszcze mam zbyt małe stężenie hcg w moczu?
Czy w przypadku ciąży powinna jednak znaleźć się już kreska, i nie mam co się łudzić ?
 
Spóźnia mi się miesiączka, 8 dni.
Cykle miałam raczej regularne, co 35 dni.
Obecnie to mój 45 dc. Owulacja powinna mi wypaść około 21 dc. Czyli 26.01.
To nasz drugi cykl starań o dziecko.
Dziś wykonałam test ciążowy i jest negatywny. Nie czuję abym miała dostać @. Czy jest możliwe że jeszcze mam zbyt małe stężenie hcg w moczu?
Czy w przypadku ciąży powinna jednak znaleźć się już kreska, i nie mam co się łudzić ?
Beta rosnie po zagniezdzeniu się zarodka w macicy. To może nastąpić od 6 do 12 dnia licząc od zapłodnienia komórki jajowej. Biorąc pod uwagę żywotność plemników w pochwie i zdolność komórki jajowej do zapłodnienia, do zapłodnienia może dojść najpóźniej dwa dni po owulacji.

Jeżeli owulacja była 26.01 to uwolniona komórka mogła zostać zapłodniona 26-28.01, do ostatecznej implantacji mogło dojść maksymalnie 12 dni później, czyli 9.02 i od tego momentu powinna rosnąć beta. Teoretycznie test powinien wyjść już pozytywny.

Nie bez znaczenia jest jednak to jak monitorujesz owulacje. Testy, mierzenie temperatury, obserwacja śluzu, czy monitorujesz ja u ginekologa. Tak naprawdę tylko ostatnia metoda daje 100% pewności
 
reklama
Do góry