reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

mam pytanie
żona dziś odebrała wyniki i IgG ma 94,0 co to oznacza? Czy pędzić do ginki? Żona złapała stresa więc ja piszę :)
 
reklama
IgG dodtanie oznaczqa ze miała kontakt z tokdpolazmozą. moze jakis zwierzaczek w domu, u przyjaciół, albo surowe mięso...
generalnie to nie jest powod do paniki, ale jak ma sie denerwowac to niech lepiej pójdzie do lekarza i sie uspokoi. bo dla dzidzi nerwy moga bardzij zaszkodzic niz ta toxo IgG.
 
mr_skrzatek pisze:
mam pytanie
żona dziś odebrała wyniki i IgG ma 94,0 co to oznacza? Czy pędzić do ginki? Żona złapała stresa więc ja piszę :)

IgG oznacza, że przechodziła już tokso. Warto by zrobić IgM które powie czy nie jest chora teraz.
 
Załamałam sie. Mimo leczenia we wrześniu dalej mam wynik dodatani na toksoplazmozę w klasie IgM. Lekarz proponuje leczenie rovamecyną do końca ciązy ale strasznie się boję.
 
Margolis rovamycyna to standardowy lek podawany przy toxo...
ie ma koniecznoci leczenia przez cała ciąże, po prostu co jakis czas bedziesz robic adaniana toxo. jak juz bedzie ujemna to wtedy odstawiasz. rovamycyna jest bezpieczneijsza dla dzidzi niż toxo.
przytulam cie mocno i cipeło pozdrawiam!!
 
Margolis Nie przejmuj sie :) Najwazniejsze ,ze masz dobrego lekarza, ktory zleca takie badania.Niestety ciagle wielu lekarzy tego nie robi.Co do Rovamycyny to corka mojej kolezanki brala ja faktycznie przez cala ciaze bo ciagle maila wysokie IgM ale dzidzia urodzila sie dzieki temu calkiem zdrowiutka.Tak jak pisze Elzbietka ten antybiotyk jest niegrozny dla dzidzi w przeciwienstwie do toxoplazmozy.Wiec Lykaj i Glowa do gory ;) :)
 
Dzięki! Lekarz jest rzeczywiście super! Miałam obawy z tymi antybiotykami więc dla naszego spokoju zaproponował powtórzenie badań w innym laboratorium oraz dodatkowo badanie na awidność przeciwciał Toxoplasmosa gondii. To stosunkowo nowe badanie, które daje więcej informacji ale tanie nie jest 80zł. Ale nie ważne oby tylko coś dało.
 
reklama
Do góry